Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

15 hours ago, mustang said:

Nevaspitan. Bas nepotreban ton. Bezveze

 

 

 

meni kazes?pa on prvi ne postuje moje misljenje i svasta mi je rekao ja stvarno ne mogu odraslom coveku da drzim predavanja iz postovanja tudjeg misljenja koje je drugacije od njegovog ili da se nastavljam,ne pada mi na pamet..

 

 

@dùda

 

upravo to i ja mislim..i pitam se kako to spreciti i kako znati da taj pas sa tim odredjenim karkteristikama nije za tog odredjenog coveka koji ne moze da ga vaspita i izadje na kraj sa njim?kako?

ako sam covek nije svestan toga ili kompenzuje svasta ili je samo pomodar..kao sto je vecina ljudi takva..i eto problema sa nevaspitanim  psima..

 

Link to comment
24 minutes ago, ivy said:

 

 

meni kazes?pa on prvi ne postuje moje misljenje i svasta mi je rekao ja stvarno ne mogu odraslom coveku da drzim predavanja iz postovanja tudjeg misljenja koje je drugacije od njegovog ili da se nastavljam,ne pada mi na pamet..

 

 

@dùda

 

upravo to i ja mislim..i pitam se kako to spreciti i kako znati da taj pas sa tim odredjenim karkteristikama nije za tog odredjenog coveka koji ne moze da ga vaspita i izadje na kraj sa njim?kako?

ako sam covek nije svestan toga ili kompenzuje svasta ili je samo pomodar..kao sto je vecina ljudi takva..i eto problema sa nevaspitanim  psima..

 

 

 

meni je rekla, nije tebi. ja ti se izvinjavam ako je moj ton bio grublji, ali su mi psi prilicno emotivna tema, ali ovo: "ti psi nisu za ljude,oni su ISKLJUCIVO za policiju i vojsku" nije misljenje. ovo bi recimo bilo misljenje: ljudi koji uzimaju pse treba da vode racuna koju rasu uzimaju jer primecujem dosta ljudi koji imaju ovu ili onu rasu sa kojom ne mogu da izadju na kraj...to je misljenje, ono prvo je tvrdnja. pogresna. potrebno je samo malo se pozabaviti literaturom i pogledati par strucnijih tekstova i doci do tog zakljucka.

"svi cigani su stoka" je rasisticka izjava i ona to ostaje makar se neko hiljadu puta pozivao na svoje misljenje. izjavljuju se svakojake pogresne tvrdnje pa se poziva na sopstveno misljenje. ja sam se nadao da je ovaj forum odmakao malo dalje od toga.

ja se tebi jos jednom izvinjavam i ne mogu uticati na to sta pises, ali mogu na svoju reakciju, ali bi se o stvarima o kojima se ne zna tako monogo trebalo obazrivije pisati. drustvo je puno neznalica koji se postavljaju kao strucnjaci, pa bi bar forum trebalo da je na malo vecem nivou.

  • +1 1
Link to comment

e ovo je vec bolje...

 

to sam napisala jer ne postoji nacin da se odredi koji ljudi su sposobni za koje rase pasa pa sam bila iskljuciva i emotivno reagovala(velika slova) jer sam se setila ljutnje i stresa kada mi je malinoa davio psa i napravio joj rupu u vratu a pre svega sam,naravno, bila besna na kretena od vlasnika...i da ni sa jednom rasom nisam imala nikakvih problema za 20god koliko imam pse dok sam samo sa malinoom imala nekoliko incidenata,prosto su preenegicni...

 

mada i dalje mislim to sto mislim i moje misljenje nikoga ne povredjue,osim mozda tebe ali sta da ti radim..

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Oli u petak ostao bez jajca...dobro se oporavio, nadamo se da ce se ovo pozitivno odraziti na ponasanje, a i zdravstveni razlozi su takodje bili bitni za odluku.

Druzio se sa labradorkom od 1god i na pocetku je lajao i bojao se, a posle su trcali i zajedno jurili za bacenim drvcetom. Ponekad je malo zalajao, cisto kao neki razgovor, tako da sam bas zadovoljan kako je ispalo.

Moj zakljucak je da se on u stvari boji drugog psa kad se nadje u blizini, i kad taj pocetni strah nestane bude sve ok.

Link to comment

Ne daju nam ovde kad napune godinu dana zato sto ima previse varijacija. 

 

I istina, stenci od komsinice vakcinisani, pet puta vec imali, pokupe u day-care. Njih je vet kljukao antibioticima, moj jos nece da me primi

Edited by mustang
Link to comment

Dešavalo nam se više puta, obično u rano leto kad je vlažnost veća.

Rešavano je jednom inekcijom, kad pitam vet-a šta je, odgovor je "vakcina protiv suvog kašlja".

Več mi je rutina, obično kašlju nekoliko dana, sačekam i zovem posle 4-5 dana, retko prođe samo od sebe.

Kad me pita vet. "da li je prošlo posle 5-6 dana?", a nije, dolazi sutra, daje neku inekciju, i prestaje za par dana.

Otprilike jedna trećina pasa mi određene godine fasuje taj kašalj.

Ima perioda kada ne dobije ni jedan, ali je retko.

 

https://www.diamondpet.rs/zarazni-kasalj-pasa/

Edited by zmanic
Link to comment
  • 2 weeks later...

Oli naprasno poceo jednom dnevno da vrsi malu nuzdu u stanu, i to bas obilno, kao da nije bio napolju sat vremena ranije. Mesec dana nista, sve radio napolju, i sad vec 10ak dana svaki dan, nevezano za doba dana, a izvodimo ga 4 puta dnevno.
Bili kod veterinara, nema upalu, temperatura ok, bez simptoma neke infekcije. Ne znam sta je razlog, za nedelju dana puni 9 meseci.

Misljenje?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...