Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ma znam, ali mirnoca i stalozenost su karakterne osobine na koje ne treba uticati hirurskim zahvatom vec treningom.

ne postoji apsolutna istina, vec skole misljenja medju strucnjacima. na svakom je da se odluci za ovu ili onu koja mu odgovara. ja sigurno necu pre 2. godine, a do tada cu razmisliti, isto ne planiram parenje.

Link to comment
5 hours ago, ubibobi said:

 Kako zakopava, pa nemaš valjda zemljani pod? :fantom:

 

Nemam :lolol:

Zakopava po kaucu, krevetu, coskovima, patikama (to mu nova fora), u majice ih spakuje... 

 

Ja cu morati mog da ustrojim, pritisak od ljudi, grada... Zakonom sam trebala. Jos pre 2-3god.

Kazu da je dobro zbog bolesti, narocito raka testisa. Svaki vet ce ovde da bude za sterilizaciju. Ne znam, nisam pametna. Dusa me boli sto ce mu jewels otici... 

Za mene jedina prednost je sto nece poludeti, pobeci kad oseti žensku u teranju. Pretvori se u tasmanijskog djavola. Srcani udar da dobije

Edited by mustang
  • +1 1
Link to comment

Samo što sam stigla kod tate, ispred kuće se nacrtala tročlana banda iz komšiluka da ispita situaciju- ko sam i da li sam raspoložena da im dam nešto da pojedu. Mnogo  je sladak jedan Lunja, izbacili su ga vlasnici  iz kola u prolazu. Mešanac jazavičara i kokera/retrivera, tj. izgleda kao malo veći jazavičar sa kovrdžavom dlakom, srebrno- zlatan, divan, stidljivo se preporučuje za ljubimca. Na sreću, ovde ima dece, tako da za pse nema zime.

Link to comment
1 hour ago, renne said:

Pričamo ti to od prvog dana

 

Sta mi pricate? 

Odrastala sa psima, nisu bili ustrojeni, svi posle 15te umirali.... Niko od raka nego starosti

 

Psi i macke se najvise sterilistu zbog populacije. Vecina sterilisanih ima pod stare dane problem sa nekim oblikom raka (ako se ne varam i tvoja macka), vecina pasa pod stare dane ima problem sa autoimunim bolestim

Ne sterilisani imaju problem sa infekcijama i rakom testisa. 

Za neke rase lovacke tipa labradori, retriveri uopste se ne preporucuje sterilizacija zbog autoimunih bolesti i raka koji im se javlja kad ih sterilisu

 

 

Znaci sto se tice da zbog medicinskih razloga odlucim nema sanse jer sam jos vise zbunjena. Ali zato strah da mi pobegne kad oseti zenku... To je vec neka druga prica. Videla sam koliko se izopaci i potpuno poludi. Lud. Taj strah mozda prevlada da mu strecnu dragulje. Ne mogu da zamislim moj zivot bez njega. Non-stop smo zajedno, samo na 3 mesta ne ide sa mnom. 

 

 

 

Link to comment

Sterilizacija iz zdravstvenih preventivnih razloga je "vlaška magija' veterine!

Kog zanimaju razlozi neka prvo odradi genetske pretage na psu, kao Angelina Jolie na sebi, pa posle neka odlučuje.

Link to comment
3 minutes ago, zmanic said:

@mustang , smanji obroke psu. Psi kriju i zakopavalu "višak" hrane. Dolazi toplije vreme i u skladu sa tim smanjuju se i obroci.

 

Hm... Najverovatnjje si u pravu, posto je prestao da jede svoje normalne porcije do kraja a garantujem i da mi muz iza ledja deli hranu sa njim. 

Link to comment

pas ne jede svoju hranu vec tri dana, piletinu i granule. vodu pije normalno. juce je pojela bananu koju sam joj davala iz ruke, danas isto tako mladi sir, keksice-nagradice jede normalno, probala sam, a kesten pire bi mi otela iz ruke da se ne branim.

nece ni ribu koju inace obozava.

da je vodim kod veterinara ili kod psihologa?

Link to comment
19 minutes ago, morgana said:

pas ne jede svoju hranu vec tri dana, piletinu i granule. vodu pije normalno. juce je pojela bananu koju sam joj davala iz ruke, danas isto tako mladi sir, keksice-nagradice jede normalno, probala sam, a kesten pire bi mi otela iz ruke da se ne branim.

nece ni ribu koju inace obozava.

da je vodim kod veterinara ili kod psihologa?

Ker je pametnica i nista vise, mislim i ja bih pre jeo keksice, banane, mladi sir i kesten pire iz tvoje ruke, nego neke bljak granule.

 

Salim se, prosetaj ga do veta za svaki slucaj.

  • Haha 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...