Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Ma naravno :happy:

Moje kad siđu i ispred ulaza ukapiraju da je kiša, pogledaju me u fazonu "jes' ti normalan?", obave šta imaju u prvih 100 metara i okreću se nazad, kakva šetnja kakvi bakrači :lolol:

  • +1 2
Link to comment

Ogrlice, kapaljke kao i tablete - svi deluju iznutra samo što ogrlice i ampule ubacuju repelent kroz kožu.

Nažalost verovatno svi u svom sastavu imaju neurotoxin koji se koristi u pesticidima i koji ne mora da bude hazardan po zdravlje psa u prvih nekoliko doza,

ali ima sabirno dejstvo i CNS u nekom trenutku popusti gde je najtanji...ataxia, otkazivanje očnog nerva, apilepsija a pre toga veoma često izaziva dijareje, povraćanja i svrab.

Kroz krvnu sliku je veoma teško naći korelaciju novonastalih problema sa ovim preparatima jer najviše nus pojava je vezano za oštećenja nerava.

Psi koji žive u boxu ne bi trebali da spavaju sa ovim ogrlicama ali one neće imati efekat ako je psu stavljate samo kada ide u šetnju.

 

Prvo sam pomislio da je ovo klasičan medijski prljavi rat konkurencije koja je ovim tableticama napravila bum na tržištu i gde naravno leže enormne zarade, pa kroz komentare botuju iz sve snage...sigurno da i toga ima...ali ovo je baš veliki uzorak uz previše detalja a video izlaganja koja sam odgledao nekih veterinara bar potvrđuju ćinjenicu da je u pitanju neurotoxin - isoxazoline (fluralaner).

Link to comment

Kad je pravo vreme za sterilizaciju psa? Pise na netu od 6 do 9 meseci starosti. Oli ima 7,5 meseci, dize nogu prilikom nuzde i obelezava teritoriju. Nemam nameru da ga parim, a procitao sam i da je medicinski pozeljno da se sterilisu zbog prevencije nekih bolesti.

Kakva su vasa iskustva?

Link to comment
32 minutes ago, vookela said:

Kad je pravo vreme za sterilizaciju psa? Pise na netu od 6 do 9 meseci starosti. Oli ima 7,5 meseci, dize nogu prilikom nuzde i obelezava teritoriju. Nemam nameru da ga parim, a procitao sam i da je medicinski pozeljno da se sterilisu zbog prevencije nekih bolesti.

Kakva su vasa iskustva?

 

Ja sam Čarlija uštrojio sa 7-8 meseci, sve bilo ok.

  • +1 1
Link to comment
15 hours ago, mustang said:

Zakopavaju li vasi kosti po kuci. Ovaj moj sve kreativniji postaje :D

 Kako zakopava, pa nemaš valjda zemljani pod? :fantom:

Edited by ubibobi
Link to comment
1 hour ago, vookela said:
2 hours ago, JozoMujica said:
 
Ja sam Čarlija uštrojio sa 7-8 meseci, sve bilo ok.

Da li se smirio posle toga, kakve su promene bile?

Nikakve. :laugh:

Link to comment
2 hours ago, vookela said:

Kad je pravo vreme za sterilizaciju psa? Pise na netu od 6 do 9 meseci starosti. Oli ima 7,5 meseci, dize nogu prilikom nuzde i obelezava teritoriju. Nemam nameru da ga parim, a procitao sam i da je medicinski pozeljno da se sterilisu zbog prevencije nekih bolesti.

Kakva su vasa iskustva?

to su zastarela misljenja. ovde kod mene (ch), kod veterinara, uzgajivaca i strucne™ javnosti preovladava misljenje da ne treba uopste, to sa prevencijom bolesti je isto zastarelo, osim ako nema medinciske potrebe. ako se ipak radi, onda treba sacekati da potpuno odraste. zavisi od rase ali za belgijanca, recimo, tek sa oko 2 godine. 

edit: procitao kastracija pa na to i odgovorio. da li se razlikuje za sterilizaciju, nisam siguran

Edited by panta rhei
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...