Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

ovo se na engleskom vika pug - ovaj mali sto je ko svinjce, ima i zavrnut repic. ne znam kako se zove na srpskom.

 

edip - izvinjavam se, jeste buldog. pug ima slicnu facu al male ushi. ne vidim dobro.

 

 

Edited by adam
Link to comment
  • 3 weeks later...

Kako da naviknem Olija da se socijalizuje sa drugim psima? Kad im pridje krene da laje i da cvili u isto vreme, rep povijen... Da li ce to doci vremenom, kad ga budem izvodio napolje dovoljno da se navikne?

Link to comment

Hoće. Probaj da mu nađeš ortaka za šetnju sa kojim se gotivi, pa se dogovaraj sa drugim vlasnicima da izlazite u isto vreme.

 

Jel' ovde neko kačio/pisao app za nalaženje psećih ortaka za igru u kraju?

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, vookela said:

Kako da naviknem Olija da se socijalizuje sa drugim psima? Kad im pridje krene da laje i da cvili u isto vreme, rep povijen... Da li ce to doci vremenom, kad ga budem izvodio napolje dovoljno da se navikne?

 

To znaci da je submisivan i boji se. 

Sto cesce da je sa drugim psima u kontaktu. 

  • +1 1
Link to comment
 
To znaci da je submisivan i boji se. 
Sto cesce da je sa drugim psima u kontaktu. 
Eh, a kako da kontaktiraju kad se on iskida od lajanja i cviljenja kad se priblizi drugom psu? Sreca pa ovaj drugi kulira, a ja mog odvucem na drugu stranu da se smiri...
Link to comment

Ne znam gde zivis, ali ako si negde gde ima zatvoren park za pse, da ga pustis sa povodca i vidis kako ce da reaguje. 

Da li si ga ti odgajao od malena ili je stigao u kucu takav? 

 

Nisam sigurna da li je dobro da ga odvajas sa strane. Probala bih da imam treats i da ga dok je u blizini tog psa na kog laje i cvili, da ga smirim i da onog trenutka kad to uradi dobije nagradu. 

 

Mozda i nije submisivan nego zastitnicki prema tebi raspolozen pa da vam niko ne prilazi. Koliko je star? 

 

Moj na primer kad ja sedim i on dodje sedne pored mene, ne da nikom osim njegove ekipe pasa da nam pridje. Ne laje, samo snap na njih, daje do znanja da je to mesto i mi svi u njemu zasticeni. Pa ja moram da ustanem i da se setam da bi on prestao sa tim ponasanjem.  Muzjak. 

Sa muzem ne sme da zucne prema drugom psu. Jer muz je alfa izmedju njih dvojice. Ja sam bez autoriteta skroz. 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, mustang said:

Ne znam gde zivis, ali ako si negde gde ima zatvoren park za pse, da ga pustis sa povodca i vidis kako ce da reaguje. 

Da li si ga ti odgajao od malena ili je stigao u kucu takav? 

 

Nisam sigurna da li je dobro da ga odvajas sa strane. Probala bih da imam treats i da ga dok je u blizini tog psa na kog laje i cvili, da ga smirim i da onog trenutka kad to uradi dobije nagradu. 

 

Mozda i nije submisivan nego zastitnicki prema tebi raspolozen pa da vam niko ne prilazi. Koliko je star? 

 

Moj na primer kad ja sedim i on dodje sedne pored mene, ne da nikom osim njegove ekipe pasa da nam pridje. Ne laje, samo snap na njih, daje do znanja da je to mesto i mi svi u njemu zasticeni. Pa ja moram da ustanem i da se setam da bi on prestao sa tim ponasanjem.  Muzjak. 

Sa muzem ne sme da zucne prema drugom psu. Jer muz je alfa izmedju njih dvojice. Ja sam bez autoriteta skroz. 

 

Ima tih igralista, ali se bojim da ga pustam sa povoca jos. Imace za 10ak dana 6 meseci, do pre 2 meseca je ziveo u kuci i dvoristu sa majkom i jos jednim muzjakom. Inace, kad smo sami na ulici, samo njuska okolo i miran je, ne laje na prolaznike, bicikle, decu i sl.... samo na pse i macke i to se sav upre da se izlaje, sa nekom kombinacijom cviljenja pa sam zakljucio da je to lavez od straha, jer mu je rep povijen dole izmedju nogu.

 

Nosim keksice napolje i nagradim ga kad je dobar. Ostalo je sve ok, ide uz nogu, njuska, samo to sa lajanjem na druge zivotinje... Ne obavlja veliku nuzdu napolju, valjda iz tog straha.

 

Ko god ima kakav koristan savet, hvala unapred, pisite ovde.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...