Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Taj otrov za glodare nije nešto previše toksično.

Moji miševi to obožavaju. Prilično je neefikasan. 

Ima mnogo opasnijih a lako dostupnih materija za trovanje pasa i mačaka.

Link to comment
On 9.10.2020. at 21:15, djordje geprat said:

jel ima neka dobra duša da prihvati i usvoji bar jednu od ove dve kujice?

jedna je varijanta, ona koju mi drugar predlaže, da ih ubacimo u auto i istovarimo u aranđelovačkom parku pa šta bude. ceni da su im veće šanse da prežive u odnosu na ovde u selu ali, to se kosi sa mojim nazorima. ako i prežive, aranđelovac će na proleće biti "bogatiji" za još 2 legla štenadi.

druga je da ih prebacim na moj plac, sačuvam ih u životu ali sa manjkom hrane. 

treća, najteža,da slegnem ramenima, sednem u auto i odperjam. 

 

pa, budite ljudi i usrećite me do jutra.

elem juče je urađeno četvrto. seli smo u kola nas dvojica, moja tri i preživela 2 i otišli do azila na avalskom drumu. tamo nam je momak objasnio da su "prebukirani, da je tu 500 a maksimum je 350 psećih duša i da tu nije pogodno mesto za štence. usput da ne sme da primi ništa više. u dnu poseda su ambulanta i kuhinja, jedina komunikacja je korišćenje e-majl na sajtu i telefon u parizu. uputio nas je na azil u resniku. izdvojen, na brdu do koga se dolazi skretanjem levo na kružnom toku gledano iz straževice. ispostavilo se da je tamo centar za sterilizaciju. ne primaju pse, samo sterilišu. dali su drugaru broj telefona da zakaže sterilizaciju kuje koja mu se prišljamčila u krćevcu. obavićemo to u toku one tamo sedmice. svi koje znamo, koje smo zavali imali su neki razlog zbog koga ne mogu da ih prihvate. produžili smo na Vidikovac i jedino rešenje je bilo da štence ostavimo tamo, između zgrada, blizu obdaništa i dečjeg igrališta. otišli smo predveče da ih obiđemo. bili su u naručju nekih klinki koje su ih hranile i pojile i donele neku kutijetinu da ih smeste. yebiga, delovalo mi je da će uspeti da odžive nekakav pasji život. obilazićemo ih povremeno mada, gospođa mi kaže da je zdravije da ih zaboravim. ne znam. svi smo mi različiti.

 

EDIT: da, onog dedu iz bloka 44 bi zaista tukao ovako mator. posle ovog iskustva, ne bih mogao da slegnem ramenima.

Edited by djordje geprat
Link to comment

ne znam da li sam na pravom topicu

ako neko poznaje nekoga da ima leglo labradora (nije potrebno vrhunsko, vec imam jednog) i da mu se ne palacju papiri za neku zenkicu koja mu je preostala, vrlo rado bi je uzeo za svog 3godisnjeg momka. zena i ja smo se preselili u veci stan i konstatovali da imamo mesta za jos jednog labija. moze i crni i beli, nije bitno.

prvo pitam ovde dok ne krenem po oglasima.

hvala svima

  • +1 1
Link to comment
On 11.10.2020. at 10:32, djordje geprat said:

 dali su drugaru broj telefona da zakaže sterilizaciju kuje koja mu se prišljamčila u krćevcu. obavićemo to u toku one tamo sedmice.

seoska kuja rea sterilisana je u resniku u četvrtak, po dogovoru. probudila se tokom vožnje u krćevac. dobro je. imće negu unutar kuće 5 dana a onda u zaklon na verandi. 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment

gledam nesto izlozbe bretonaca na yt ...svi su obrijani, svilenkasti. ne razumem zasto bi se sisali ? valjda je poenta da se vidi kakav je pas, samo ga lepo ocesljas?

ovaj moj ima neku perusku ko pevac na vrhu repa, ko zastava ide za njim, pa ne bih mogla to da mu osisam u zivotu. 

danas mi neki covek u parku kaze ivan super izgleda, da ga vodim na izlozbe al mora da ima ozbiljno sisanje. ma idi...ne mogu. taj je makaze video samo kad mu se čičak ufrcka iza usiju, inace izgleda ko pejoti (jevreji sa loknicama onim)

 

volela bih da ga parim sa nekom bretonkom al nema je u blizini 

Edited by mustang
Link to comment
  • 4 weeks later...
On 21.10.2020. at 8:37, mustang said:

gledam nesto izlozbe bretonaca na yt ...svi su obrijani, svilenkasti. ne razumem zasto bi se sisali ? valjda je poenta da se vidi kakav je pas, samo ga lepo ocesljas?

ovaj moj ima neku perusku ko pevac na vrhu repa, ko zastava ide za njim, pa ne bih mogla to da mu osisam u zivotu. 

danas mi neki covek u parku kaze ivan super izgleda, da ga vodim na izlozbe al mora da ima ozbiljno sisanje. ma idi...ne mogu. taj je makaze video samo kad mu se čičak ufrcka iza usiju, inace izgleda ko pejoti (jevreji sa loknicama onim)

 

volela bih da ga parim sa nekom bretonkom al nema je u blizini 

eh sudije...epannjol breton je lovni pas i kome to nije jasno ne treba da se bavi time.isto vazi za sve setere, pa i ostale pticare.sudija koji to ne uvazi je seronja, eksterijer psa nista ne znaci osim da je lep

Link to comment
8 hours ago, Haralampije said:

eh sudije...epannjol breton je lovni pas i kome to nije jasno ne treba da se bavi time.isto vazi za sve setere, pa i ostale pticare.sudija koji to ne uvazi je seronja, eksterijer psa nista ne znaci osim da je lep

 

 

Apsolutno se slažem. Ne znam sta mi bi uopšte i da razmišljam o dog show, možda da lakše nadje devojku :laugh:... Ili da pokažem i drugima moju lepotu?!? 

 

Kako odseci ovo?!? :wub:

Moj pevac

 

 

Ja nisam sposobna ni da ga sterilisem što po zakonu u Los Anđeles moram da uradim i ne smem da ga šetam zbog toga po parkovima, hajkovima, ulici.... 

 

 

 

Screenshot_20201116-134158.jpg

Edited by mustang
  • Haha 1
Link to comment

Dakle popizdeo sam. 
- E mojoj drugarici ostalo jedno kuče u leglu, mešanac shi cua i maltezera, vi ste tražili neko malo kuče, jel hoćete? 
- Hoćemo, naravno!

- Super, javila sam joj, cena je 1000€ i prevoz iz Švedske morate da platite.

- Alo, hiljadu evra za mešanca? Ne dolazi u obzir. 
- Pa jebi ga ja joj već rekla da hoćete, šta se sad predomišljaš!

Link to comment

Covid-19 cena. ja sam dao za vipeta pre skoro 4 godine 400 dorla i vozio se 3-4 sata tamo i nazad da ga uzmem. Onomad mi decko kaze u parku - sav srecan - dao somica a drugi su mi trazili 2 ipo 'iljade. i on se vozio samo nije isti 'region' kao lazin nego neki drugi. ja kazem 400 a on me gleda siroma i ne veruje a i njegov i moj (i ti od 2500) - sve ono - 'sa papirima', rodoslovi (k'o Karici) i taj rad... Covid-19 cena...  

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...