Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

2 minutes ago, hoffnung said:

(....)

 

 

@bujodrag, da, to je jedan od tezih gubitaka, znam o cemu pricas..

 

 

 

 

Nije gubitak. Smrt je neminovna  i uobičajena pojava. Ne zanima me mnogo .

 

Sveukupno, ona je za nas i naročito mene jedan veliki i fenomenalni dobitak. Ne bih menjao to iskustvo življenja s njom nizašta na svetu. 

Kad je umrla, postala je samo predmet. 

Voleo sam je dok je bila živa. I proživela je dobar i dug život za svoju vrstu. Verujem da je bila zadovoljna.

Link to comment

@mustang necu kaciti tamo fotke. cudno mi je to sada. kada uzmem psa, 100%.

 

@bujodrag slazem se za ovo poslednje sto si napisao. tako je.

 

edit: mozda da moderator premesti ovo u temu o psima. slazem se da joj ovde nije mesto.

Edited by hoffnung
Link to comment

Pre jedno dva meseca primetimo da nam se jedna mala bela lutalica uvlaci u dvoriste i krade Carliju hranu. Bila je jako preplasena i bezala cim bi se neko od nas pojavio u bliziji. Carli je, cudom, nije dirao, pa smo odlucili da je ne teramo vec da samo dodajemo vise hrane. Vremenom se opustila, pocela da nam prilazi i da se mazi (izgleda da je bila kucni pas koga je neko izbacio), a primetili smo i da je skotna (nije sa Carlijem, on je kastriran).

Sta cemo, kud cemo, ne ide u takvom stanju da je oteramo pa smo joj dozvolili da zivi u dvoristu. U medjuvremenu je postala prava maza sa nama, ne mrda sa terase. :)

Nocas se okotila u najudaljenijem uglu dvorista. Petoro, od kojih je jedno mrtvo - verovatno ga je ona ugnjavila, videli smo da je pokusavala da ga ozivi ali nista od toga.

 

Njoj smo prineli vodu, malo hrane ako bude htela. Ne reaguje agresivno na nase prilazenje i ocigledno hoce da dozvoli da joj pomognemo.

 

Moje pitanje je sta raditi sa mrtvim stenetom? Kada je pravi trenutak da ga uklonimo? Ona jos uvek lezi u rupi koju je iskopala, ostala cetiri sisaju i nije lako doci do malog nesrecka, a bojim se i da joj nesto ne poremetim. Da li da pustim par dana, mozda ona sama "resi problem"? Ili da je sklonim na silu i odnesem ga? 

 

IMG_20190616_094304.jpg

Link to comment
20 minutes ago, zmanic said:

Uklonite odmah, lagano, bez tenzije, zabavljajte je nečim da odvučete pažnju sakrijte les i odstranite.

Hvala, uklonio.

Ima potpuno poverenje u nas... pizda joj materina.

Bice uskoro stenaca za udomljavanje.

 

IMG_20190616_105258.jpg

Link to comment
2 hours ago, JozoMujica said:

(....)

Bice uskoro stenaca za udomljavanje.

 

IMG_20190616_105258.jpg

 

 

Kad bude vreme, stavi na FB i javi mi da pošaljem mojim kučkarkama. Prilično su uspešne u udomljvanju kao i neki ovde. I slikaj ih što više, naročito ovakve lepe i srceparajuće fotke.

 

Mrzim te. baš bih rado udomio neko žgepče ali ne mogu, jbg,

Link to comment
1 hour ago, JozoMujica said:

To "nekako" me i brine... Nema šanse da ih "bacim", a nemam baš utisak da će udomljavanje ići lako...

 

slazem se. to je zesci problem, barem smo mi imali 2x. jos sa rasnim psom. imali smo dobru opciju da ono sto ne prodamo/poklonimo, damo u odgajivacnicu odakle smo i uzeli psa.

 

nadam se da ces imati srece, i da se za sada ne brines oko toga. btw, tacno znam taj pogled i blago otvorena usta, i dahtanje..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...