Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Možda nekome bude interesantno.

Mada poplavu pitova na ovim prostorima vezujemo za 90-te a uvoz prvog staforda za 80-te, prvi poznati vlasnik bull-doga bio je posle I svet.rata srpski general Pavle Jurišić Šturm.

 

77be817a0b7fa2051dec15c4ed208efb.jpg?fbc

 

To se tada zvalo buldogom i morfološki nema nikakve veze sa danas poznatim fikusima koji nose naziv engleski buldog u svojim pedigreima.

 

Link to comment

Interesantna bi tema bila (bar meni) psi u vojsci/policiji, poceci svega toga, posebno osvrt na nase okruzenje. Sturm je, pretpostavljam, poveo ljubimca na neku vezbu i slikanje (papagaj je ostao kod kuce :mad:), ali stvarno bi bilo interesantno, ako neko zna vise o tome, da napise.

Link to comment

Obrad Đokić je međunarodni kinološki sudija, specijalista za Nemačke ovčare a dugi niz godina u MUPRS vodio je ovuku pasa. Upravo sprema i najavljuje jednu meni interesantnu knjigu, pa nije reklama, ali verujem da niste čuli o njoj:

 

 

Interviju sa autorom:

 

https://www.natura.rs/1284-obrad-dokic-nazalost-gotovo-sve-sto-smo-do-sada-znali-o-anatomiji-i-proceni-eksterijera-pasa-bilo-je-pogresno

 

Link to comment

Informacija o generalu Šturmu je tačna, on je među prvima na prostoru Balkana počeo sa odgajanjem buldoga.

Natpis na gornjoj fotografiji NIJE.

Radi se o srpskoj vojsci sa nemačkim bokserima, plenom od nemačkih oficira.

Stari nemački bokser se javljao u više varijeteta boje krzna, bio je vižljastiji i drukčiji od onoga kakvog ga mi poznajemo.

 

Link to comment

Kad smo kod boksera, meni vrlo drage rase, nekadašnjeg ponosa nemačke kinoligije, i psa koji je zamišljen da bude službeni pas opšte namene moram da kažem i sledeće.
Bokser danas reprezentuje sve bolesti izložbene kinologije na najgori način. Gidine hiperprodukcije usled hiperpopularnosti su nas dovele dotle da danas ne možete naći boksera starosti preko 8 godina, da su masovni problemi sa kukovima i bubrezima oošte mesto...
U razredu veterana nissm video nj jednog psa deceniju unazad.
A uložen je trud nekoliko generacija odgajivača, i na desetine generacija pasa.

I nije jedina rasa kojij preti nestanak sa scene.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Link to comment

Evo jednog savremenog boxera, koji nije u standardu jer je beli sa crnom maskom, nećete to nikada videti na KSS i FCI izložbama, koji je uspešno povukao 4600 kg u weith pull disciplini :



Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

Link to comment
On 31.10.2018. at 16:44, halloween said:

Makenzijevom prozuja na vespi vozač a iza njega/nje privezana da sedi uz vozačeva leđa bela velika pudla, mašnice i vetar joj tera šiške, otvorila usta, mogu da se zakunem da se smeje. 

20181108_181941.thumb.jpg.0fb93d2e62913f481e48e71b0e31c39e.jpg

Ovako se mi vozimo...samo i isključivo tako...

Link to comment

Oči dugmići :wub:

 

Stric je ponudio tati jedno štene od ukupno petoro, pošto u dvorištu imamo dve kućice za pse a jedna je prazna. Kaže tata (da se nekako izvuče dok ne razmisli) : "Nemam u čemu da ga ponesem", a stric će: "Može u plastičnoj kesi". 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...