Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Lista je potpuni bullshit. Inteligencija pasa je drugačija u svakom pojedinačnom slučaju. A generalisanje kao u dotičnoj listi je sranje. Jer, recimo ja još u životu nisam video pametnog Nemačkog ovčara. Svi koje sam upoznao su do jednog bili glupavi, isfrustrirani i agresivni. što umnogome zavisi i od vlasnika sa kojim pas živi. Obično su ti vlasnici bili tupavi, agresivni i isfrustrirani.Tara je toliko inteligentna, da nikad, ali nikad joj nisam davao naredbe, već samo govorio sa njom. Bez povišenog glasa. I sve shvata i ponaša se baš onako kako smo se dogovorili. Nikad je nisam udario, a nisam ni koristio povodac. Uvek je slobodna, i uvek uz mene, osim u šumi kad se igra sa drugim psima, ili kad se nas dvoje igramo.
Otprilike i ja isto funkcionišem sa našom malom Gizmo igračkom. Ja u principu nemam nakve zahteve i ne učim je ništa osim da krene i stane na pešačkom prelazu. Lično nisam imao neko visoko mišljenje o inteligenciji rase (Shi-TZu) jer su u stanu kao malo veselije persijske mačke, međutim kada sam video u kineskom cirkusu šta sve ti mali psići rade i kako su utrenirani, našao sam se u čudu.Kao i kod ljudi, biće da je sve stvar, genetike, vaspitanja i motivacije... wink.gif :P BTW. Ime Treskovog kučeta me uvek zbuni jer moja starija ćera nosi isto... :rolleyes: (pre 18 god nije bilo toliko popularno) :D
Link to comment
Ko god da je rekao da se sreća ne može kupiti zaboravio je na štenad. Gene Hill Moj cilj u životu je da budem dobra osoba, onakva za kakvu me smatra moj pas. AnonimanProsečni pas je bolja osoba od prosečnog čoveka. Andy Rooney
Edited by dare...
Link to comment

Psi herojiBugiTitulu psa heroja u kategoriji ljubimaca dobio je australijski ovčar Bugi koji je vlasnici spasio život odvevši je na sigurno nakon što je imala srčani udar na svojoj farmi. Pronašao ju je i pomogao joj da se domogne kuće odakle je pozvala hitnu pomoć. Dok je hitna stizala, pas je lajanjem najavio njihov dolazak i doveo ih do kuće.Zaposleni PittNajbolji pas u profesionalnoj kategoriji je mužjak Pit Bul-a koji je već dve godine partner policajca Džejsona Knota u vašingtonskoj državnoj policiji. Ovaj pas je spašen sa jedne farme pre par godina, bio smešten u azilu odakle je prešao u novi dom. Kasnije je uspešno prošao 200 sati obuke za službene pse i poklonjen je policiji. Od 2005. godine sa svojim partnerom pronašao je više stotina paketa sa nezakonitim sadržajem uključujući i nedavni pronalazak 200kg marihuane.Slep a pomažeNajbolji terapijski pas ove godine je čokoladni Labrador Retriver koji sa svojim vodičem radi u jednoj bolnici u Olimpiji. Pas je pronadjen kako luta Arkanzasom slep i izgladneo. Spašen je a dom je našao u Čikagu. Posle su se njegovi vlasnici preselili u Olimpiju gde je obučen za teerapijskog psa i po svemu sudeći najboljeg.život za vlasnikeBarangej Lapasan (Filipini) ? ovaj narod psa naziva ?velikim bratom?, a psi se često dokazuju dostojni tog imena. Jedan Pit Bul terijer je odbranio svoju 87-godišnji gazdaricu i njenu unuku od smrtonosne kobre koja je dogmizala do njihove kuhinje.Kada je Marija videla zmiju pokušala je da skloni svoju baku u sobu na sigurno, ali je zmija bila previše blizu. Pošela je da pljuje otrov i da se priprema za napad. Sekund pre nego što je skočila na ljude izmedju nje i njenog plena stvorio se porodični pas šef, koji je stao ispred ljudi koristeći svoje telo kao štit i tako spasio svoje vlasnice od užasne smrti. Na kraju ju je uhvatio za vrat i bacio jednim užasnim zamahom na pod.Za šefa ovo je bila Pirova pobeda, zadobio je opasne i ozbiljne ujede kojima je kasnije polegao. Pre nego što je stigla pomoć veterinara otrov je stigao do mozga psa i svaka intervevncija je bila prekasna. šef je uginuo gledajući Mariju i mašući repom.

Edited by PitBull
Link to comment
Psi herojiSlep a pomažeNajbolji terapijski pas ove godine je čokoladni Labrador Retriver koji sa svojim vodičem radi u jednoj bolnici u Olimpiji. Pas je pronadjen kako luta Arkanzasom slep i izgladneo. Spašen je a dom je našao u Čikagu. Posle su se njegovi vlasnici preselili u Olimpiju gde je obučen za teerapijskog psa i po svemu sudeći najboljeg.[
Ne bih da se izjashnjavam o pitbulovima jer cemo se posvadjati, a volimo i ti i ja pse,pa se necu svadjam wink.gif Samo me je ovaj terapijski pas zaintrigirao. Ko je tog psa proglasio najboljim?Da li ti znash sta je terapijski pas i kako se vrshi obuka za istog?Evo i moj Otelo je terapijski pas. Bez ikakve obuke. Verovatno bi i ona Daretovashmizla bila fantastican pas za terapiju. Dodushe i njega je vec "izterapirala"Tara je vec sa rodjenjem predodredjena da bude terapijski pas. Moze i vishe,al za ovo "vishe" mora malo i da uchi,mada bi njoj to ucenje u vodi bilo zabavai zadovoljstvo.Lep pozdrav
Link to comment
a moj pas? nas si zaboravila...on platu zaradjuje tako sto nas smiruje i to celu firmu!Teja, Teja... nismo to od tebe ocekivali <_< :lol:
Aj izvini mu se ( za tebe me bash briga) :rolleyes: Kisni ga jednom u vlaznu njuskicu , a mposh mu i ubacish nesto u istu.Svaki pas moze da bude terapijski pas. ( I MACKE NARFSKI :rolleyes: , cak ove mesozderke i bolje, ali samo za svoju internu publiku).Preduslov je da nije neurotican, agresivan ili jednom recju da na coveka ,dete,deluje smirujuce i da predmetni ima neodoljivu potrebu da ga miluje.Ja se bojim borbenih pasa, sa rotvajlerima , ali i nemackim ovcarom jako sam obazriva.Lep pozdrav
Link to comment
Ne bih da se izjashnjavam o pitbulovima jer cemo se posvadjati, a volimo i ti i ja pse,pa se necu svadjam wink.gif Samo me je ovaj terapijski pas zaintrigirao. Ko je tog psa proglasio najboljim?Da li ti znash sta je terapijski pas i kako se vrshi obuka za istog?
koliko znam sebe (a to i nije neki dug period, spram prosečne starosti ljudi na ovom forumu, mojih svega 18 leta) ne težim svadjanju, ali vrlo čvrsto branim svoje stavove! ko se boji vuka još tri za groš... ili da kažem Pita... :) o predrasudama o PitBull-ovima možemo diskutovati pošto mnogi se vode time da je to jedna Big Bad rasa koja ide i kolje itd. itd. ja se vodim time da ne postoji zao pas, postoji samo zao gazda i stvarno mislim tako. inače, što se tiče terapijskih pasa, madju terapijske pse spadaju sve vrste pasa vodiča i pasa koji pomažu hendikepiranim ljudima ili ljudima sa psihičkim problemima (kao npr. autizam). medju takve psa spadaju psi koji pomažu epileptičarima, dresirani su tako da prepoznaju simptome napada i da upozore lajanjem, lizanjem i drugim tehnikama svojstvenim za pse da se približava epi-napad. u Hrvatskoj postoji udruga za školovanje pasa vodiča. a sama dresura je vrlo težak i komplikovan proces i nekad traje i više godina.a i kako si već sama rekla psi deluju blagotvorno na krvni pritisak ljudi tako da pas sam po sebi ima terapijsko dejstvo, bez bilokakve prethodne obuke, čak i u slučajevima depresije može jako da pomogne prisustvo psa. :) Edited by PitBull
Link to comment
koliko znam sebe (a to i nije neki dug period, spram prosečne starosti ljudi na ovom forumu, mojih svega 18 leta) ne težim svadjanju, ali vrlo čvrsto branim svoje stavove! ko se boji vuka još tri za groš... ili da kažem Pita... :) inače, što se tiče terapijskih pasa, madju terapijske pse spadaju sve vrste pasa vodiča i pasa koji pomažu hendikepiranim ljudima ili ljudima sa psihičkim problemima (kao npr. autizam). medju takve psa spadaju psi koji pomažu epileptičarima, dresirani su tako da prepoznaju simptome napada i da upozore lajanjem, lizanjem i drugim tehnikama svojstvenim za pse da se približava epi-napad. u Hrvatskoj postoji udruga za školovanje pasa vodiča. a sama dresura je vrlo težak i komplikovan proces i nekad traje i više godina.
Dresura i skolovanje ovih pasa vodica zaista je jako skupa,traje 2-3 godine i uglavnom se uzimaju zadnjih godina u te svrhe labradori i zlatni retriveri.Na nemackoj TV cuh onomad da skolovanje i obuka takvog psa koshta oko 20.000 Eura.Za terapiju (kao sto si i sam naveo slepog labradora koji je u nekoj bolnici u USA)moze svaki pas,bez neke narocite obuke, ali se ta terapija sastoji u tome da tui tamo odes sa psom u neki staracki dom ili dom za hendikepiranu decu, oni miluju psa,ko ume igra se malo s njim, ali se na tome stvar i zavrshava.Otelo i ja idemo povremenou neki decji vrtic i tu se deca malo igraju s njim.Zadnjih godina se sve vishe lovackih pasa koristi u svrhe terapije. :thumbsup: (ovo je za onog sto mu sefica dobro kuva)Otelo bi bio jako "pogodan" za obuku za psa za spasavanje. Narocito za sneg,lavine.Jako se dobro uklapa u "timski rad", za pozare i zemljotrese zbog duge dlake nije "pogodan",ali je za sneg idealan. Medjutim, to bi znacilo da bih i ja morala s njim da se akampo snegu ( a vishe sam Karibik lik) i kad zelim i kad ne zelim. Tako sam odustalaod obuke po snegu i gletcherima.A postavimo mi topik o tim tvojim psima.Polako,dan je tek pocheo wink.gif Lep pozdrav Edited by Teja
Link to comment
Ja se bojim borbenih pasa, sa rotvajlerima , ali i nemackim ovcarom jako sam obazriva.
svaki pas može da bude dobar pas! bitno je kako se vlasnici ophode prema njima. racimo rotvajler traži punu pažnju vlasnika, a od odgajivača strastvenost i požrtvovanost. to je pas koga se mnogi plaše, ali agresivnost nije sastavni deo karaktera psa. to je posledica lošeg vaspitanja i komplkasa neodgovarajućih vlasnika. važno je da se rot ne zapusti jer tako postaje agresivan i nemoguće ga je kontrolisati. ovaj pas ima blag temperament, veran je i odan i porodicu koju prihvati obično je spreman i životom da brani. ukoliko se pravilno vaspita može da prihvati mačke ili bilo koju drugu životinju. spada u psa čuvare.e a ja sad odo u moju školicu, pa da radim štogod pametnije. Edited by PitBull
Link to comment
Dresura i skolovanje ovih pasa vodica zaista je jako skupa,traje 2-3 godine i uglavnom se uzimaju zadnjih godina u te svrhe labradori i zlatni retriveri.Na nemackoj TV cuh onomad da skolovanje i obuka takvog psa koshta oko 20.000 Eura.Za terapiju (kao sto si i sam naveo slepog labradora koji je u nekoj bolnici u USA)moze svaki pas,bez neke narocite obuke, ali se ta terapija sastoji u tome da tui tamo odes sa psom u neki staracki dom ili dom za hendikepiranu decu, oni miluju psa,ko ume igra se malo s njim, ali se na tome stvar i zavrshava.Otelo i ja idemo povremenou neki decji vrtic i tu se deca malo igraju s njim.Zadnjih godina se sve vishe lovackih pasa koristi u svrhe terapije. :thumbsup: (ovo je za onog sto mu sefica dobro kuva)Otelo bi bio jako "pogodan" za obuku za psa za spasavanje. Narocito za sneg,lavine.Jako se dobro uklapa u "timski rad", za pozare i zemljotrese zbog duge dlake nije "pogodan",ali je za sneg idealan. Medjutim, to bi znacilo da bih i ja morala s njim da se akampo snegu ( a vishe sam Karibik lik) i kad zelim i kad ne zelim. Tako sam odustalaod obuke po snegu i gletcherima.A postavimo mi topik o tim tvojim psima.Polako,dan je tek pocheo wink.gif
prvo: ja sam ženskodrugo: koji su to moji psitreće: ja sad odo Edited by PitBull
Link to comment

London: Parfem za pse19. novembar 2007. | 17:54 | Izvor: Tanjug London -- Londonska prodavnica kućnih ljubimaca "Mungo&Mungo" ponudila je vlasnicima pasa toaletnu vodu "Petite Amande".Navodi se da će ta taoletna voda "osvežiti kucu, a prijatna je za ljudski nos". Za njenu izradu angažovan je Lin Haris, stručnjak za parfeme, koji je kreirao "nežan miris inspirisan prirodom sa notom francuske crne ribizle, narandžinog cveta, mimoze i lista ljubičice, a u bazi je slatka burbon vanila i badem". Oni koji žele da obraduju svoje kućne ljubimce mogu nabaviti parfem po ceni od 38 funti (53 evra) za flašicu od 50 mililitara

Link to comment

Ha-ha-ha ... juce sam kupovala parfeme i toaletne vodice meni i coveku mi. Posle sam naterala ovog mog alfa-muzjaka da testira i Leo je isao okolo i njuskao. Onda me covek "prekorio" sto sam zaboravila na Lea te sam ja obecala da cu i njemu da nabavim toaletnu vodu pa da cela familija mirise :) A onda mi rekao da hocu da pretvorim Lea u metrosexualca :lol:

Edited by cyberwor/L/d
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...