Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

Pitanje je da li je uopste moguce, zato sto je za novu firmu tesko utvrditi bonitet. Medjutim, to se resava sa referentima za kredite, u Intesi (kao) znaju sta rade.
Sve je to sisanje vesla dragi moj vasudeva.Svojevremeno sam aplicirao u jednoj ,bilansi ok,plate ok, riba plafon sise joj vire nad ugovorom, direktorica filijale u pitanju...6 meseci sam budžio platu ,ništa...odem u drugu banku,veza( poverljiva osoba) kaže sve regularno,kad ono muž sisate direktor u ovoj filijali :isuse: raspravljaju uz jutarnju kaficu o našem slučaju...naravno ,ništa.suma sumarum,bonitet ili ne,ova caka je smišljena za profil više srednje klase,pretežno zaposlene u državnom sektoru,poželjno stranački profilisane,ili grešim?
Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

Sve je to sisanje vesla dragi moj vasudeva.Svojevremeno sam aplicirao u jednoj ,bilansi ok,plate ok, riba plafon sise joj vire nad ugovorom, direktorica filijale u pitanju...6 meseci sam budžio platu ,ništa...odem u drugu banku,veza( poverljiva osoba) kaže sve regularno,kad ono muž sisate direktor u ovoj filijali :isuse: raspravljaju uz jutarnju kaficu o našem slučaju...naravno ,ništa.suma sumarum,bonitet ili ne,ova caka je smišljena za profil više srednje klase,pretežno zaposlene u državnom sektoru,poželjno stranački profilisane,ili grešim?
Moguce da je tako, ali moja gospoja i ja ne spadamo tu, kao ni njena kuma koja radi u stranoj NVO pa je ipak dobila kredit.
Link to comment
Moguce da je tako, ali moja gospoja i ja ne spadamo tu, kao ni njena kuma koja radi u stranoj NVO pa je ipak dobila kredit.
Pa nisam ni mislio da vi spadate pod "tu" gde to bilo ili šta to podrazumevalo ali verujem da je ipak dobarrr osećaj biti povlašćen....
Link to comment
verujem da je ipak dobarrr osećaj biti povlašćen....
Ne bih znao kakav je osecaj biti povlascen niti me zanima. Ko je aplicirao za subvencionisani kredit sa urednim papirima njemu je kredit i odobren, sve ostalo su bajke i teorije zavera.
Link to comment
  • 9 months later...
- zgrada nije bas sasvim zavrsena. Onih 80% zavrsenosti su dosta, kako bih rekao, subjektivna stvar procenitelja, pa je NKOSK sada napravila neki pravilnik o proceni zato sto je bilo dosta mahinacija. E sad, izmedju predaje zahteva i pocetka obrade u NKOSK prolazi obicno dovoljno vremena da dundjeri mogu da dovedu zgradu u zeljeno stanje - dovrsetak fasade, na primer, ili gletovanje, i/ili keramicki radovi), tako da se desava da NKOSK trazi novu procenu i tada je obicno prihvata.
Moja priča oko subvencionisanog kredita je krenula na jako čudnu stranu, ne bih o tome dodatno.Ono što me interesuje, i prilično hitno mi je potrebna ta informacija, je šta se smatra pod "80% završenosti objekta"? Da li je moguće naći listu stavki koje trebaju biti završene od strane izvođača, ili je to i dalje prilično individualno od procenitelja do procenitelja?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...