Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

maman hacijenda u gornjem delu vrcina ispunjava te uslove otprilike. imas tri puta za stizanje, nikad ne bude haos sve do konjarnika. otkako koristim ovu precicu od brace jerkovic preko koteza, jos je i brze. plafon 20 minuta do ustanicke.a u poslednje vreme se tu gore ka tresnji gomila sebrilitija naselila pa se avalski put stalno nesto sredjuje i licka.nema reke, jebes ga, ali je tiho i mirno, a blizu je pecenjara najbolja na svetu.ne znam kako sad idu cene, znam da su maman nudili 25 soma za 13 ari placa i kucu od oko 70 kvadrata. naravno, s gnusanjem ih je odbila.

Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

ne znam kako sad idu cene, znam da su maman nudili 25 soma za 13 ari placa i kucu od oko 70 kvadrata. naravno, s gnusanjem ih je odbila.
e, umesto da ovo govno svoje zavalim za 300k kad je moglo i da preostalih 270k opusteno trosim finansirajuci svoj hedonizam, ja se mislim sta i kako u zivotu. :isuse:
Link to comment
Oftopičim, znam, mogli bi modovi da prebace ovo u neki topik o vikendicama, bem li ga, bila bi to dobra tema...
mogla bi zasebna tema i na moju radost, ali i nije oftopik, moze da da odgovor na "kako do stana"
Link to comment
inače, to je verovatno stan 44+4 koji je (najverovatnije) uknjižen samo na 44 jer iz nepoznatih razloga većini tih stanova prilikom otkupa nije uzimana u obzir lođa u kvadraturu stana. Ovako niska cena je (najverovatnije) posledica visokog sprata ili zahteva veće ulaganje...
Nije - u 44om nema stanova sa terasom od 4 kvm - ili su po osam kvm ili ih nema (kod jednoiposobnih stanova). Ovo je verovatno onaj jednosoban (mada se nisam raspitivao).Elem, navedena cena jeste malo specifična, obzirom da su i prema mom iskustvu cene nešto više (100 do 200E), naročito što je 44-ti tradicionalno skuplji od susednih blokova.edit: a ne može da bude ni bogznakako visok sprat, kad su sve zgrade 6-spratnice. Edited by Ivo Petović
Link to comment
:Hail: ali pazi kada sam 2004. na ovom brdu gledao jednu kucu. slazem se, lokacija odlicna, tacnije neprejebiva - pogled na dunav i vinograde/vocnjake nizbrdo od tebe...
Od 2004. se ponuda dosta promenila, na bolje. Jbg, biologija radi svoje, tu vikendice uglavnom imaju penzioneri, nekada imućniji ljudi, tako da su im kuće i bašte skockane i održavane fantastično, al su mnogi poumirali tako da im potomci prodaju imanja za smešnu lovu jer im ponude uglavnom daju gročanski dripci (vidi dole)
ne znam kako sad idu cene, znam da su maman nudili 25 soma za 13 ari placa i kucu od oko 70 kvadrata. naravno, s gnusanjem ih je odbila.
Za toliko im ne bih ni lipu kod kapije prodao. Ološ.P.S. Lipa :wub:

lipa.jpg

P.P.S. Modovi, splitujte, da se seljačimo i divanimo o bunarima, terasama, zidanim roštiljima, kućama i okućnicama :s_d:

Link to comment

Igranka je gotova. Nacionalna korporacija već je, znači, praktično, potrošila sav novac za subvencije u ovoj godini (dovoljan za oko 300-350 ugovora), verovatno će višak turiti u sledeću godinu, što neće mnogo pomoći onima koji imaju ugovore sa preduzimačima, plaćene kapare i rokove realizacije ugovora. Koliko se sećam, bilo je decidno rečeno da će biti sasvim dovoljno sredstava za ovu godinu, a pisalo se i da u bankama nema nekog interesovanja za kredite, posle, kako je rečeno, "početnog interesovanja građana". Cenim da je ekipica sebi podelila kredite, a ja ću da vraćam pozajmljenih i propalih 3.500 evra. Uostalom, biće šta će biti, que sera sera.Uručeni prvi ugovori za subvencionisane stambene krediteBEOGRAD, 22. oktobra 2009. (Beta) - Ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić izjavio je danas da je za tri nedelje bankama podneto 600 zahteva za subvencionisane stambene kredite, a da je obrađeno oko 70 zahteva."U planu je da ukupno ove i sledeće godine bude odobreno oko 3.000 kredita", rekao je Dinkić prilikom uručivanja prvih osam ugovora korisnicima subvencionisanih stambenih kredita za novogradnju.On je naglasio da su ovi krediti beskamatani u prve tri i poslednjih pet godina otplate, od ukupno 30 godina, jer tada država subvencioniše kamatu."Nakon odobravanja 3.000 kredita mi ćemo nastaviti sa subvencionisanim stambenim kreditima, ali oni neće više biti beskamatni", rekao je Dinkić.Dinkić je rekao da lokalne samouprave moraju da ubrzaju izdavanje građevinskih dozvola za novogradnju, kako bi bilo više stanova.On je ocenio da su ovo najpovoljni krediti na tržistu Evrope, a ne samo na tržištu Srbije.Kako je rekao, kredite trenutno odobrava 19 banka, kamatne stope kreću se od 4,9 do 5,6 odsto, a primenjivaće se od oktobra 2012. godine.Dodeli ugovora prisustvovali su i predstavnici banka i Nacionalne korporacije za osiguranje stambenih kredita.Program subvencionisanih stambenih kredita počeo je 1. oktobra.

Edited by vasudeva418
Link to comment

vasudevo, buduci da sam primetio da ti je mirijevo ok varijanta, najtoplije ti preporucujem da obratis paznju na visnjicku banju. jednako je udaljena od trga republike, jednako je dobro povezana, sto saobracajnicama, sto gradskim prevozom, a neuporedivo je prijatnija za zivot (zeleno i veoma lepo reseno naselje - ovde naravno ne mislim na divljinu koja je po rubovima nastala u poslednjih 15 godina ali isti taj problem imas i u mirijevu). kvalitet stare gradnje je na vrlo pristojnom nivou, a novogradnja lepo izgleda spolja ali zaista ne znam kakav je kvalitet. cena kvadrata je najmanje jednaka onoj u mirijevu, a mislim i da je niza.

Link to comment
?
Stambeni kredit. U budzetu je 450.000.000 dinara za subvencije, sto je dovoljno za oko 350 stanova. Parafraziram direktora NKOSK: "To je sasvim dovoljno do kraja godine, nece biti bas tolikog interesovanja".Danas je Dinkic objavio da je u proceduri 600 zahteva, od kojih je vec odobreno 70, a NKOSK odbija samo u izuzetnim i vrlo retkim slucajevima previda od strane banke. Nas zahtev jos uvek nije na redu, znaci za njega nece biti novca do sledece uredbe koja ce biti doneta ko-zna-kad. Ugovor predvidja 90 dana za realizaciju kredita, tako da se sanse da se kupi stan sada priblizavaju nuli, a i kapara puca, osim ako se investitor ne smiluje (po zakonu ima pravo da zadrzi kaparu).Potom, odakle sada 600 zahteva? Otkud se stvorise ti ljudi? Kad pre su ih obradili u bankama? Pre nekoliko dana bilo je potpuno zatisje."Sasvim dovoljno do kraja godine, slobodno aplicirajte". Jebem vas bre u usta. Edited by vasudeva418
Link to comment
Izgleda da cu jos dugo, dugo biti podstanar...A pritom treba i vratiti 3.500 evra od (najverovatnije) propale kapare.
:( zao mi je sto ovo citam. a u picku materinu i ovaj grad i drzava i ekonomski sistem i sve
Link to comment
Izgleda da cu jos dugo, dugo biti podstanar...A pritom treba i vratiti 3.500 evra od (najverovatnije) propale kapare.
O jebote :( Mozda se nesto resi u poslednjem trenutku, znas kako to biva...Al bedak za nepotreban stres u svakom slucaju.Sto se mene tice, izgleda da sam u zaru raspremanja stana zajedno sa hrpom bespotrebnih papircina bacila i svoj pasos.Odoh da kopam po djubretu...
Link to comment

Ne bih da ulivam lažnu nadu, ali kada je Dinkić govorio istinu... Iskreno sumnjam da su stigli da pošalju toliko zahteva. S obzirom da znaš da tvoj kredit još nije u NKOSK, to znači da nisi podneo svu dokumentaciju, jer je u mom slučaju kredit otišao istog dana u NKOSK i odobren je nakon 4-5 dana (mada, nije subvencionisani). Taj period koliko im je trebalo je isti kao i ranije, pa ili ih je ranije bilo previše ili ni sada nemaju neku specijalnu gužvu...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...