Jump to content
IGNORED

Kako do novog stana


Аврам Гојић

Recommended Posts

...sta je tu povoljno?!?!...soma i cetristo za kvadrat velikih stanova van grada...onda je bolje u mladenovac, tamo su 750 evra lux gajbe...
kako bih ti rekao, 15 minuta autobusom od Trga Republike...za razliku od Mladenovca, 2 sata uz malo srece. Mirijevo nije van grada, jedan od najbolje povezanih rubnih delova grada je u pitanju.edit: a uostalom, povoljno je u odnosu na ostatak ponude, tako da o tome ne vredi ni govoriti. Licno smatram tlapnjama da ce se cene kvadrata any time soon "normalizovati", zato sto to nece  dozvoliti odnos ponude i potraznje, u skucenom gradu u kome stanova ima manje nego kupaca i tako ce jos dugo biti. Edited by vasudeva418
Link to comment
  • Replies 109
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    22

  • Lezilebovich

    10

  • yolo

    7

  • Hefeweizen

    6

Licno smatram tlapnjama da ce se cene kvadrata any time soon "normalizovati", zato sto to nece  dozvoliti odnos ponude i potraznje, u skucenom gradu u kome stanova ima manje nego kupaca i tako ce jos dugo biti.
jesi ti siguran da stanova ima manje od kupaca? mislim, nije kupac onaj ko bi zeleo da kupi stan, nego onaj ko realno moze da ga kupi.doduse slazem se da znacajnijeg pada cene nece biti, vrednost stana ce pasti kroz lagano obezvredjivanje evra, od cega nema neke vajde jer se i zarade i ustedjevine tako obezvredjuju
Link to comment

karikiram malo za mirijevo, ali 1.4k za dvoiposobne i trosobne stanove nije ne znam kako povoljno...i ne znam sta je vama znacajno, ali gajbe danas kostaju 30% manje nego pre 15 meseci...starogradnja naravno, novogradnja je zakopana kreditima pa investitori nece da spuste cenu, ali nemaju ni kupce...tj. spuste cenu, pa zavale svaku gajbu u zgradi po 10 puta...

Link to comment

NBG (blokovi 44-70 & Fontana) cene za 1,5-2 s. stanove idu od 1300-1600 u prodaji, ne u oglasima i ima ih jako malo u ponudi (i to su 3-4 vrste stanova).

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Pre nekoliko dana drugar u bloku 44 pazario jednoiposobnu gajbu od 47kvm za 76k evra (znači, malo više od 1600e/kvm), a baktao se sa traženjem skoro godinu dana i tvrdi da ne može da se prođe jeftinije od toga, osim ako kupiš neku ruinu i posle strovališ 10k u renoviranje. Što se novogradnji tiče, ostalo je par velikih stanova u zgradi preko puta Meka kod Piramide, i tu je 1800e/kvm, kao i u onoj novoj zgradi pored mesare Milan u bloku 61, gde je cifra slična, ako ne i veća.

Link to comment

Može da se prođe jeftinije - u 45om i 70om bloku početne cene se kreću 1400-1500 eura. U 64om ima i za ispod 1.300 i to u vrlo dobrom, čak odličnom stanju. Odnosi se na dvosobne i dvoiposobne stannove. Inače sam od agenta čuo da je pre oko mesec dana stan od 48 kvm u bloku 44 prodat za 62.000 eura i to se prodavao mesecima, počevši od nekih 78.000, čini mi se.

Edited by Ivo Petović
Link to comment

I to je 1400 po kvadratu... To je neka donja granica za takve stanove u blokovima. Problem je što postoje 2-3 tipa stanova te strukture i možeš da ih vidiš za jedan dan. Jedan tip su stanovi od 51kvm u "stepenicama" i oni idu od 1350 pa naviše, drugi tip su 44kvm + 4 kvm lodja u 70. i 45., ima još nekih u 44. Naravno, preuredjivane stanove ne računam. Mislim da trenutno u ponudi ima nekih 10 takvih stanova u blokovima.2 dig : može da se prodje malo jeftinije, ali to je manje-više to .

Link to comment

sto se mladenovca tice: vracar (ili bilo koja druga lokacija sa koje izlazak na autoput ne uzima vise od 10min) - mladenovac je 40 min.ja sam se svojevremeno bavio pokusajem da nadjem kucu za zivot negde odakle se relativno lako izlazi na autoput kod bubanj potoka. medjutim sve su to urbanisticke i ekoloske katastrofe, beli potok (selo) je jos i najmanje grdan ali do belog potoka se ide kroz kombinaciju post-atomskog krajolika i beskrajne deponije. cini mi se da bi okolo begaljickog brda bilo zanimljivo - jos deluje kao kakva takva sumadija - koga zanima ta opcija da za pola sata kolima bude u gradu. sa izuzetkom cepa zvanog gazela, taj autoput funkcionise za ulaz/izlaz iz grada. kada bi se druge strane - prema novom sadu - bio humaniji prilaz od postojeceg, novi banovci bi bili odlicno mesto za podizanje kuce tamo u blizini ovog novog muzeja.

Link to comment

Лезилебовићу, пермутовао си квадратуру и број блока. Плаћена цена је 1291е/квм, то је корекцијаод 21% првобитне огласне цене формиране на основу комшијских искустава.

Kratak izvestaj o trenutnom stanju na beogradskom trzistu.Povoljno, a zanimljivo:
Ништа лично и чисто онако бизнис-оријентисано, повољна а занимљива (квалитетна) роба у ограниченим залихама се брзо распрода без сморног сејлзпича путујућих трговаца. Ако твоји ортаци желе да их неко олакша за те станове које нико неће, нека спусте цену квадрата на сома, да видиш како ће да крене и без phpBB-директ-маркетинга, искључиво по препоруци, с уста на уво.Када муштерији мораш да објасниш да је производ који нудиш прескуп али зато што су и сви други прескупи, када залазиш у мерит 1400Миријево vs. 750Младеновац онда си већ изгубио. Тј. муштерија није заинтересована а и да јесте ти је одбијаш од себе и нећеш ништа продати већ губиш своје и муштеријино време, живце и разбијаш то мало поверења и присности које си мукотрпно изградио. Најбољи одговор у таквим ситуацијама је "Ја продајем станове у Миријеву, ако мислите да је стан у Младеновцу за вас могу да вам препоручим колегу". Тако ћеш знати да ли те муштерија зајебава или стварно жели Јангстаун. Примораваш муштерију да открије своје карте.Дако буде капиталиста од тебе једнога дана, има наде. cool.gif Edited by savindan
Link to comment
cini mi se da bi okolo begaljickog brda bilo zanimljivo - jos deluje kao kakva takva sumadija - koga zanima ta opcija da za pola sata kolima bude u gradu.
Sigurno najbolja lokacija na toj strani je Bećarevo brdo. Spušta se na Dunav, voćnjaci i vinogradi, zeke, lije i veverci, tišina u pm. Naravno, pre je za vikendicu, osim kad prebaciš 70 godina pa ti pola sata do centra grada kolima nije cim koji moraš svakodnevno da preživljavaš.becarevo-brdo.jpgOftopičim, znam, mogli bi modovi da prebace ovo u neki topik o vikendicama, bem li ga, bila bi to dobra tema...
Link to comment
Лезилебовићу, пермутовао си квадратуру и број блока. Плаћена цена је 1291е/квм, то је корекцијаод 21% првобитне огласне цене формиране на основу комшијских искустава.
a baš sam se pitao što je to okačio kao primer ... :blush: inače, to je verovatno stan 44+4 koji je (najverovatnije) uknjižen samo na 44 jer iz nepoznatih razloga većini tih stanova prilikom otkupa nije uzimana u obzir lođa u kvadraturu stana. Ovako niska cena je (najverovatnije) posledica visokog sprata ili zahteva veće ulaganje...
Link to comment
Sigurno najbolja lokacija na toj strani je Bećarevo brdo. Spušta se na Dunav, voćnjaci i vinogradi, zeke, lije i veverci, tišina u pm. Naravno, pre je za vikendicu, osim kad prebaciš 70 godina pa ti pola sata do centra grada kolima nije cim koji moraš svakodnevno da preživljavaš.
:Hail: ali pazi kada sam 2004. na ovom brdu gledao jednu kucu. slazem se, lokacija odlicna, tacnije neprejebiva - pogled na dunav i vinograde/vocnjake nizbrdo od tebe. downer je sto medjutim prilazni potez od bubanj potoka kroz lestane pa da te lokacije izgleda skeri cak i za standarde zemlje treceg sveta - krajolik beskrajne bespravne gradnje, autootpada, deponija, stovarista ogreva, autoservisa za teske kamione, bombardovanih vojnih kompleksa. a alternativa do kraja bulevara pa jos 25km napred - jos gora.kada toga ne bi bilo, tj kada bi se za 2 min nekom brzom transverzalom spicio direkt na autoput, ne bi mi palo napamet da se kurcim po gradu. nazalost, beograd nema tu opciju - da radis u centru a zivis u nekom zelenom prigradskom raju na pola sata voznje, gde slobodno hodaju patke, labudovi i srne. stoka smo prevelika za to.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...