Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

neko pomenu povratak u bg pa se setih jednog detalja koji ne mogu a da ne udenem ovde. uvek kad sam se vracao vozom u bg, recimo s mora, osetio bih toplinu 'zavicaja' tek tokom prelaska zeleznickog mosta. bile one stanice pre glavne, zemun polje, novi beograd - na to uopste nisam reagovao. ali cim voz zaklopara preko zeleznickog mosta i ukazu se krovovi sajmista ja se zavalim u sediste k'o prasac u blato i uzivam u pogledu. to mi je nekako bio momenat kad mi se upali lampica, kad znam da sam napokon stigao kuci. pri tom nisam od teritorijalnih nego tako nekako samo dolazilo.
isti slucaj, ali davnasnji. kada sam prilikom svakog povratka bila ushicena. poslednjih godina sam na ivici suza kad se vracam, zelim da izadjem i bezim u kontrasmeru, posebno kad putujem vozom, sto nije toliko retko. nije da ja manje volim beograd, nego je isti propao do neprepoznavanja. da ga ne volim, sumnjam da bih bila toliko tuzna svaki put. da ga barem nisam upoznala drugacijeg, svega ovoga danas ne bi ni bilo.
Link to comment
isti slucaj, ali davnasnji. kada sam prilikom svakog povratka bila ushicena. poslednjih godina sam na ivici suza kad se vracam, zelim da izadjem i bezim u kontrasmeru, posebno kad putujem vozom, sto nije toliko retko. nije da ja manje volim beograd, nego je isti propao do neprepoznavanja. da ga ne volim, sumnjam da bih bila toliko tuzna svaki put. da ga barem nisam upoznala drugacijeg, svega ovoga danas ne bi ni bilo.
Pa sta cekamo? Zasto ne krenemo u suprotnom smeru i razapnemo sator tamo gde nam vise prija?Od kukanje i plakanje nema fajde, gospoja.
Link to comment
Pa mitin burek :)...
Mitin burek ne radi vec od pocetka avgusta cini mi se. Zbog renoviranja (tako pise). Cini mi se da vise nece biti dobrog bureka na Donjem Vozdovcu :( (u Kraljici se buba-ruse setaju po izlogu & hrani)
Link to comment
Ja sam inače iz Jove Ilića, deo kod bioskopa...
To je bas simpaticna ulica, jedna od ovih "malih" koje ja volim. Jeste da su i u njoj poceli sa raznim arhitektonskim egzibicijama (ima i par fenomenalnih kuca), ali je i dalje ono drvece ^_^ Zar nije Vajat bio u "nemilosti" kad su im rusili pre par godina sve oko kucice? (redovno se cukali automobili jer nije bilo pregleda). Ali, moguce da je sada sve podmazano <_< a kao i one klupice ne zaklanjaju pogled.Inace dusa me boli za tim bioskopom. Valjda jedini u Beogradu koji je gradjen bas sa tom namenom. Fenomenalna sala... vec 15 godina sluzi kao magacin i auto-salon :(
Link to comment

Ja sam tamo davno pisao srceparajuće tekstove već o tom bioskopu (i Voždovcu uopšte), slao fotke. Gledah tamo Bonda, Đems, Bonda, kad je biJoskop još bio nov... Prominentno mesto je imao u filmu kad porastem biću Kengur (što sam i postao)...

Link to comment

Obzirom da će Delta na Autokomandi graditi centar koji će imati i silu bioskopskih sala, cenim da će pored Voždovca katanac staviti još mnogi bioskopi (bioskope grade i u blokovima i kod Ušća čime će pokriti Novi Beograd).Moj omiljeni je Mali Odeon :wub: . I to samo zbog onih fotelja, a i ima malo ljudi pa možeš da se širiš i digneš noge :lol: . I jedna sala u Domu sindikata, liči na avion (dal' je to trojka, nisam sigurna) :) .

Link to comment
Očito nisi živela iznad tramvajske okretnice <_<
živela (i i dalje živim) iznad tramvajske stanice, el se računa?I povremeno mi se zgrada & prozori blago zatresu kad prolazi tramvaj...A bioskop Voždovac, heh <_<
Link to comment

Dakle, tople Pogačice sa čvarcima kod Čarlija, pored bioskopa Balkan...:heart:Volim Beograd između ostalog zbog toga što kelnerice u Znaku pitanja nose borosane.

Link to comment

O da :) Mada ponekad umeju da budu onako deblje, belje i sa manje čvaraka. Ali su svejedno top te vrste ponude u gradu.Naravno, moram da spomenem i restoran Proleće, njegovu baštu i domaće voćne rakije iz zaleđenog kanistera, kao i rolovanu džigericu :)

Link to comment
O da :) Mada ponekad umeju da budu onako deblje, belje i sa manje čvaraka. Ali su svejedno top te vrste ponude u gradu.Naravno, moram da spomenem i restoran Proleće, njegovu baštu i domaće voćne rakije iz zaleđenog kanistera, kao i rolovanu džigericu :)
Many years ago...Slobo, jel' možemo da sednemo ovde?Sedi de oćeš, ja ti naplatim kuver i bole me quratz :lol: A džigerica je bila fantastisch!
Link to comment

Beograd bi bio fantastičan grad samo kada kada bi se sredile fasade starih zgradaDovoljno je da prodjete pored Karadjordjeve ulice i da vidite koje je to ruglo ...Beograd bi sijao kada bi redili tu sitnicu. Ne samo Karadjordjevu ulicu, ima i na Dorćolu i na Vračarumaterijala za sredjivanje

Edited by eye of the beholder
Link to comment
isti slucaj, ali davnasnji. kada sam prilikom svakog povratka bila ushicena. poslednjih godina sam na ivici suza kad se vracam, zelim da izadjem i bezim u kontrasmeru, posebno kad putujem vozom, sto nije toliko retko. nije da ja manje volim beograd, nego je isti propao do neprepoznavanja. da ga ne volim, sumnjam da bih bila toliko tuzna svaki put. da ga barem nisam upoznala drugacijeg, svega ovoga danas ne bi ni bilo.
posto vise ne zivim u bg-u i dolazim dva tri puta godisnje (na zalost ne vozom) uvek sam srecan kad stizem. a primetio sam i da sam sklon da na svasta zazmurim. valjda mi tako lakse... vidim i ja mnoge urusene zgrade, naopake novogradnje, propalu infrastrukturu ali opet - ko sam ja da zameram kad niti gradim niti ulazem niti tu vise zivim. doduse, bilo mi je beskrajno tuzno onih mracnih godina bede, inflacije, ludila... nekako mi je sve bilo sivo i prljavo. sad vec vise ne gledam tako. cak sam, cini mi se, optimista, verovatno zato sto svaki put kad dodjem opazim svaku sitnicu a domacinima to svakako nije dovoljno. jedna stvar koja bi mi iskreno zasmetala bi bilo to da se beograd pretvori u sve ove nove stare gradove bivseg istocnog bloka koji postaju toliko jednoobrazni da to zapanjuje. fasade pastelnih boja, kaldrma, starinske lampe, kafei, baste sa istim pletenim stolicama i reklamnim suncobranima, prodavnice suvenira... nista licno, nista svoje, samo novi trend u tome kako trebaju izgledati stari gradovi. ulice u delovima varsave, ljubljane, zagreba, talina - kao ispod prese... zasto? djavo bi ga znao...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...