Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

49 minutes ago, pali borac said:

nije baš centar ali meni je ovo jedan lep niz starica

 

https://www.instantstreetview.com/@44.802778,20.483961,61.33h,10.62p,0z,nZWUw8RvNrTKfpjX2F9dDw

 

 

Ne bih da kvarim, ali ovako je izgledala ulica negde u Kairu gde nas je taxi istovario kad smo rekli “vozi u bar gde se toči alkohol”. Bar je bio u prizemlju jedne takve, obične zgrade, bez ikakve naznake da je sa druge strane vrata, što kažu Arapi, haram sve u 16.

Link to comment

 

2 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Мени је и то дух града. Рушено, обнављано, дозиђивано. Пешта је била једна од престоница империје, Београд је био погранични град последњих 300 година, последњи пут 1944...

Nemam ja problem sa tim, mora da se i radi i rusi pa obnavlja, ali ne moze da se gradi kako mu odgovara, stihijski, mora da postoji neki osnovni urbanizam. Zasto se taj investitor zaustavio na 8 spratova? Zasto nije odmah digao zgradu od 50 spratova kad je ionako sve besmisleno.

Link to comment

Meni je najjače kad krenu da pričaju kako će BGnaH2O dovesti neke silne turiste. Na stranu kako ne vidim turiste da jure u prašinu i bauštel (ok, biće to gotovo nekad, možda) ali to što je nama čudno da postoje dva bulevara sa širinom većom od toga da se mimoiđu 2 autobusa i par drveta, to je ljudima koji dolaze nešto na šta su navikli, što se podrazumijeva, sem ako baš dolaze iz nekih pakistanskih brda ili direkt iz Sahare.

Ne mislim ja ni da Beograd treba da nudi doživljaj marokanske pijace na pijačni dan, ali ovo se već pretvara u cirkus, tipa Vračar. Staaaaari dio grada sa karakterističnim šmekom i zgrada kojoj samo heliodrom fali koja se nalazi između dvije zgrade koje bi jači vjetar srušio. Eklektika brale.

Link to comment

Dakle eksplodirala trafo stanica na NBg, gori trafo stanica u Kaludjerici (naselje nema struju takodje), a bogami gori danima deponija u Sopotu, narod se kazu ugusi tamo.
Samo jako.

Link to comment

https://ssp.rs/popovic-iako-je-ogroman-novac-izdvojen-za-suzbijanje-komaraca-beogradani-ne-mogu-da-zive-od-njih/

Popović: Iako je ogroman novac izdvojen za suzbijanje komaraca, Beograđani ne mogu da žive od njih



Komarci ove godine grizu Beograđane više nego ikad, a uzrok nisu ni vremenski uslovi, ni klimatske promene, već nesposobna i pohlepna gradska vlast, koja je aktivnosti na suzbijanju komaraca 2020. godine, sa Zavoda za biocide, praktično prenela na privatne firme. Gradska vlast je ovaj odgovoran i ozbiljan posao prvo prenela na JKP „Gradska čistoća“, koja angažuje privatne firme Eko–san, Pangro, Time Partner i Eco Pest, za koje je samo u 2020. godini izvdojila ukupno 122 miliona dinara.
Posledica ove sumanute odluke je nikad veća najezda komaraca, zato što je Zavod za biocide:
–        radio suzbijanje komaraca tokom zimskih meseci, kako bi se na vreme predupredili problemi
–        proizvodio i delio specijalne tablete koje uništavaju larve komaraca građanima koji nisu priključeni na sistem kanalizacije, a i dalje
–        raspolaže specijalnim dronovima sa kamerama, koji su se koristili za otkrivanje staništa komaraca na nepristupačnim područjima,
– samostalno proizvodio larvicide – preparate za suzbijanje komaraca
Iako se privatnim firmama plaća višestruko više za preparate za suzbijanje komaraca, one ništa od ovoga ne rade, pa su Beograđani ove godine prinuđeni da sami pronalaze načine kako da zaštite sebe i svoju decu od najezde i ujeda komaraca.

Link to comment



I sad ne znam zasto sam se setila, kada je onomad bio onaj strasni zemljotres, pa cunami u Japanu (Fukusima) i odneo ne znam koliko ono km auto-puta, napravili su ga za sedam dana. Yup, za 7.

Ovde mozda pomogne neki protektorat, eventualno, ostalo sumnjam.
Link to comment

Sam kružni tok funkcioniše, ali se još radi okolo, plus je do bazen ulica i dalje zatvorena. Stanje od prošlog vikenda, nisam u BG već par dana.

Čini mi se i da sam video građ.tablu za novu zgradu na onom placu između Gazprom pumpe i Lidla. Baš nam to sad treba.

 

Link to comment
On 24.6.2021. at 19:51, James Marshall said:

Meni je najjače kad krenu da pričaju kako će BGnaH2O dovesti neke silne turiste. Na stranu kako ne vidim turiste da jure u prašinu i bauštel (ok, biće to gotovo nekad, možda) ali to što je nama čudno da postoje dva bulevara sa širinom većom od toga da se mimoiđu 2 autobusa i par drveta, to je ljudima koji dolaze nešto na šta su navikli, što se podrazumijeva, sem ako baš dolaze iz nekih pakistanskih brda ili direkt iz Sahare.

 

Moja gospođa majka je dobila depešu od Poštanske štedionice da lično dođe u ispostavu PŠ u BGnaH2O, tj u Hercegovačku br 14 da preuzme novu Post karticu. Svih ovih godina joj je to stizalo u koferti na kućnu adersu. Otac je odbio da je vozi , jer ne poznaje taj deo grada, te nove velelepne bulevare, tj nije hteo da se mlati po gradilištu. Tako  da je ona sela u taxi i zaputila se u nepoznato, Ni taksista nije bio vičan Beogradu na vodi, pa su tamo dole pitali troje ljudi (radnici), dok nisu nabasali na PŠ. U samoj štedionici je zatekla 2 službenice koje su se borile sa dosadom, jer im niko ne ulazi. Kada je obavila sve bankarske poslove, mama je odlučila da se upusti u avanturu da peške dođe do negde i posle samotne šetnje od 25 minuta (ne hoda brzo) je stigla do nekog gradilišta gde je bilo ljudi i ubrzo je naišla na dolaznu (privremenu) stanicu putničkih autobusa, aonda par stotina metara dalje i na most i stanicu tramvaja. Njenim rečima: " kao da sam biila Belmondo u filmu Naš čovek iz Rija i lutam polu izgrađenom i praznom Brazilijom  tražeći Anjes, samo što je Brazilija  umetničko delo, a ovo je ne znam šta, plus da se uplašiš koliko nigde nema nikoga." 

Edited by Arkadija
  • +1 2
  • Wub 1
  • Haha 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...