Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Nepopularno laicko misljenje: meni je Slavija toliko ruzan trg da joj nema pomoci nego izgraditi visoke i sto reprezentativnije zgrade oko kruznog toka (jedino bi mi bilo zao one kucice gde je Mekic, a mozda ona i moze nekako da ostane). Jedino na takvu neku foru bi taj prostor mogao da se estetski upristoji. Cak mi se ni onaj parkic zbog kog ljudi protestuju ne svidja, mislim da na tom uglu treba da postoji neki objekat, inace se potpuno razbija struktura trga. 

Link to comment
17 minutes ago, Kampokei said:

Nepopularno laicko misljenje: meni je Slavija toliko ruzan trg da joj nema pomoci nego izgraditi visoke i sto reprezentativnije zgrade oko kruznog toka (jedino bi mi bilo zao one kucice gde je Mekic, a mozda ona i moze nekako da ostane). Jedino na takvu neku foru bi taj prostor mogao da se estetski upristoji. Cak mi se ni onaj parkic zbog kog ljudi protestuju ne svidja, mislim da na tom uglu treba da postoji neki objekat, inace se potpuno razbija struktura trga. 

A ono ruglo od hotela Slavija? Jel može još veći i još __________(dodati superlativ po želji).

Link to comment

ceo Beograd je nepopravljivo ružan, jer je sklepavan neplanski kako je ko stigao

 

nikakve kozmetika tu ne pomaže, pogotovo kada radikali uzmu da mu menjaju lični opis

  • +1 4
Link to comment
59 minutes ago, msv said:

Fudbalerska arhitektura maznuta iz Dubaija

Mislim da je on maska za jednu ekipu koja baš i ne voli javno spominjanje... 

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Frank Pembleton said:

Mislim da je on maska za jednu ekipu koja baš i ne voli javno spominjanje... 

Izvesni propirači para koje mirišu na kokain?

Link to comment

U tom Stefialu sam jednom bila na razgovoru za posao. Intervjuisao me neki džiber kome je bukvalno prvo pitanje bilo: "Jel imaš decu? Koliko? Jel planiraš drugo? Kada?"

Drugoj osobi iz firme je bilo malo neprijatno, pa mi je rekla da sačekam napolju, a onda se kroz vrata čula prepirka o tome ko će da postavlja pitanja i koja.

 

Nije mi jasna ona slika gore; ovaj u intervjuu reče da će biti raspisan međunarodni konkurs, a sada odjednom slika gotovog projekta. Zgrade su im "torte" ukrašene svim mogućim frcoklama barokne i klasične arhitekture. Ružno i nazadno.

Link to comment
1 hour ago, levi said:

ceo Beograd je nepopravljivo ružan, jer je sklepavan neplanski kako je ko stigao

 

nikakve kozmetika tu ne pomaže, pogotovo kada radikali uzmu da mu menjaju lični opis

 

Nije nepopravljivo, mogao bi u najvecem delu da izgleda pristojno bez velikih rusenja i ekstremnih zahvata, ali uz dosta novca. Sto se tice starog dela grada, tu mislim na fasade, i to pre svega na unutrasnje (koje cine da grad izgleda sramotno sa visine i iz vazduha), raspale krovove i zastakljene terase. Urbanizam manje vise, ni London nema dve ulice da idu pravo, pa nije ruzan grad.

Link to comment
1 minute ago, Kampokei said:

 

Nije nepopravljivo, mogao bi u najvecem delu da izgleda pristojno bez velikih rusenja i ekstremnih zahvata, ali uz dosta novca. Sto se tice starog dela grada, tu mislim na fasade, i to pre svega na unutrasnje (koje cine da grad izgleda sramotno sa visine i iz vazduha), raspale krovove i zastakljene terase. Urbanizam manje vise, ni London nema dve ulice da idu pravo, pa nije ruzan grad.

 

Treba dići ruke od neke lepote arhitekture i ići na kartu "duha" grada. 

Evo da vas čelendžujem da mi navedete niz od 5 zgrada u centru (jedna do druge) a da su izgrađene u istoj dekadi?

Link to comment

Jbg, to je sve posledica odlaska u Tursku na letovanje. Ostali im odstampani u malim mozgovima hoteli ol inkluziv s bazenom i palmama pa sad to hoce i kuci da primene. Uostalom, red je da Mile vidi i uzivo ta cuda a ne samo na televizoru.

  • Haha 1
Link to comment
4 hours ago, beta kentauri said:

slaviji je samo falila ova džamahirijica. sad komotno mogu da poseku manjež, rknu pesak i veštačke palme i eto lepote.

Meni pala na pamet ona kocka u meki što se tiskaju tamo, al reko možda se neko uvredi... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...