Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ovo treba pokazivati ljudima, kako su Vizantinci videli dvor Nemanjinog unuka. Ocito da bwr "rani" Nemanjici nisu bili ljudi koji bi se nalozili na ovaj vasar.
 
IMG_20210128_201504.thumb.jpg.04c9bdd356cbc5dd803a93550b97fd86.jpg
postavlja se pitanje shto se onoliki buljuk bugarki udade tamo :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

postavlja se pitanje shto se onoliki buljuk bugarki udade tamo :hihi:

sent from bubamoto
 

 

Jeste li vi gospo ikad osacovali Bugare..ono, kao frajere ?

 

Nije ni da su im ribe impresivne..ali ih bar razumem sto potrcase u nase dvoriste 

  • Haha 3
Link to comment
8 minutes ago, SNARC said:

 

Jeste li vi gospo ikad osacovali Bugare..ono, kao frajere ?

 

Nije ni da su im ribe impresivne..ali ih bar razumem sto potrcase u nase dvoriste 

 

Sta im fali

Spoiler

1794157-37880431-2560-1440.jpg

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
6 hours ago, Taihoskopija said:

Pa to i vrišti prvo kad ga pogledaš, baš odaje utisak turbo-folk nesnađenosti i nasađenosti na nešto što nije stvarna i nije "organski" proživljena istorija i vrednost koja se nalazi u kolektivno nesvesnom čoveka sa ovih prostora, nego iskorenjeni kič narativ savremenika i falsifikat. 

 

u metu!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

 

Jeste li vi gospo ikad osacovali Bugare..ono, kao frajere ?

 

Nije ni da su im ribe impresivne..ali ih bar razumem sto potrcase u nase dvoriste 

ne znam, istinu govoreci, medjunarodna ekipa mi je prepuna bugarki i sve su sjajne.

 

 

a koji je ovaj car dushan/zoran zivkovic za sirotinju? nije valjda bugar :unsure:

Link to comment
2 hours ago, gospa buba said:

pa da.

mada, mi smo radije za skromne uroshe nego za dekadentne romeje. to je fino :D

sent from bubamoto
 


Hah pa dobro, mocna su dinastija bili, a od Milutina postadose k`o Romeji. 

Svakako da spomenici vladarima bi bili u ostroj suprotnosti sa svetonazorom u vreme Stefana Nemanje. Narocito ova idolatrija nasih "patriota" gde se kritika ovog kipa shvata kao napad na samog Stefana Nemanja, a u srednjem veku su posebno bili osetljivi na idolopoklonstvo i na trodimenzionalne reprezentacija bila cega, koje potom treba da se stuju.

Link to comment
6 minutes ago, Kundera said:


Hah pa dobro, mocna su dinastija bili, a od Milutina postadose k`o Romeji. 

Svakako da spomenici vladarima bi bili u ostroj suprotnosti sa svetonazorom u vreme Stefana Nemanje. Narocito ova idolatrija nasih "patriota" gde se kritika ovog kipa shvata kao napad na samog Stefana Nemanja, a u srednjem veku su posebno bili osetljivi na idolopoklonstvo i na trodimenzionalne reprezentacija bila cega, koje potom treba da se stuju.

ta vizantija je bila ful chudna, shteta shto kod nas nema snage da se proshlost istrazuja poshteno (mislim, minimum poshteno), pa sad nismo sposobni nichim da se bavimo ljudski, od sfrj na unazad do tog nesrecnog urosha, ukljuchujuci i sve turke, mi smo neprekidno istorijski uvredjeni.

neuki smarachi :sad: :isuse:

 

chak su i bugari spremniji za takve poduhvate.

Edited by gospa buba
Link to comment
53 minutes ago, gospa buba said:

ta vizantija je bila ful chudna, shteta shto kod nas nema snage da se proshlost istrazuja poshteno (mislim, minimum poshteno), pa sad nismo sposobni nichim da se bavimo ljudski, od sfrj na unazad do tog nesrecnog urosha, ukljuchujuci i sve turke, mi smo neprekidno istorijski uvredjeni.

neuki smarachi :sad: :isuse:

 

chak su i bugari spremniji za takve poduhvate.


To ti je inace jedna zabluda sto sada pises. Retko ko kod nas zna, da je u akademskim krugovima nasa istorijska nauka jedna od uglednijih u regionu. Kada zapadnjaku treba neka informacija recimo o srednjem veku ( a mnogo ih generalno zabole da se sami cimaju mnogo oko toga ) on prvo dodje u BGu, ne ide u Zagreb ili Sofiju.

Link to comment

zashto mi o tome ne znamo nishta?

ono, nije bash da svi imamo uslova/moramo da temeljno studiramo istoriju, ali nije bash da moramo ni da se davimo u ovome shto imamo na ponudi :sad:

sent from bubamoto



Link to comment
6 hours ago, Kundera said:

a u srednjem veku su posebno bili osetljivi na idolopoklonstvo i na trodimenzionalne reprezentacija bila cega, koje potom treba da se stuju.

I danas se naleće na pravoslavce koji smatraju statue idolopoklonstvom, katoličkom rabotom itd. Ne znam da li će ona zilotska litija subotom da sad obilazi i ovaj spomenik i kako će da ga tretira, al meni Nemanja u ovom izdanju pre liči na zlatno tele nego li bilo šta drugo.

Sve ovo ispade tipičan naprednjački projekat. Fuš, drpanje para lopatom, PR histerija i na kraju kure. Mesto da dobijemo neki kičasti Trg heroja (što su valjda prvo pričali), mi dobismo nakrivi krip i travnjak sa stazama koje ne vode nikuda.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...