Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

2 minutes ago, Tihajeza said:

 

Nisam prolazila skoro, ali mislim da je sklonjen onaj kod bioskopa Balkan, i postavljene ograde na trotoare, da svi moraju da odu do Doma omladine ako hoće da pređu.

Moguće da sam pogrešio, nekako imam u glavi da je sklonjen prelaz između Doma omladine i Mornara...kako god, ovo je jedna od najpogrešnijih raskrsnica za eksperimentisanje sa dijagonalnim prelazima. Moglo bi da se proba sa tim na Novom Beogradu, ovde ne.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, ragasto said:

Moguće da sam pogrešio, nekako imam u glavi da je sklonjen prelaz između Doma omladine i Mornara...kako god, ovo je jedna od najpogrešnijih raskrsnica za eksperimentisanje sa dijagonalnim prelazima. Moglo bi da se proba sa tim na Novom Beogradu, ovde ne.

nemoj molim te na novom beogradu izginucemo :lolol:

Link to comment

Jednom sam tu radio polukruzno u raskrsnici, po najvecoj guzvi tipa petak u pet popodne, i to pod debelim uticajem kojecega... Pakao.... Tek bio polozio, stao pa krenuo pa stao, svi sviraju, jebu mi sve po spisku, u kolima muzika gruva, glava pulsira, ovi sa mnom u kolima "ajde brate, sad mozes, motaj motaj".... Ajoj kakva panika

 

Ne znam sto sam sve ovo napisao al znam da je na kraju srbin pobedio

Edited by MocaVukotic
  • +1 1
  • Haha 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, renne said:

vesara načisto odlepio

EpCA8MpW4AEL1xf?format=jpg&name=medium


Cekajte, ovo je slikano od preko puta Doma Omladine gde je ona stanica 95 neposredno pre ulaska u tunel?

 

A ovo po sredini su dijagonalni pesacki prelazi? I kako to funkcionise u principu, kad ovi po dijagonali prelaze? 
 

Je li postoji jos ona sendvicara karakteristicnog imena dijagonalno od Doma Omladine?

Edited by Moonwalker
Link to comment

Tacno tako, hvala. Kako oni to misle da izvedu sa onim saobracajem, zivo me zanima. To mora da bude neko ludilo od resenja sa senzorima i tajmerima, a kad zabaguje bice veslo.

Je li idu jos trole kroz Makedonsku ka Studentskom trgu?

Link to comment

Nema nista lepse nego kad prilazis raskrsnici i treba da odes na dijagonalu, pa odmeravas opcije i donosis odluke. Hrana za mozak. Kao da resavas 3d sudoku. 
A sad ce i to da nam ukinu :(

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, Moonwalker said:

Bogami, ovo trazi mnogo svesti kod svih u saobracaju i minimalne brzine u zoni ovako neceg. Zivi bili, pa videli.

Glavna veština je da se raspoznaje crveno i zeleno :D

 

Jbg, smejali smo se prvim vožnjama u kružnom toku u Užicu pre par godina. Kapiram da je sada sve ok. Opet kažem ponavljam, ovde je glavno pitanje da li je baš ova raskrsnica pogodna za dijagonalne pešačke prelaze.  Sve četiri ulice u raskrsnici su dvosmerne, u svakoj je dozvoljeno da se ide pravo i desno (mislim da levo nije nigde dozvoljeno). Možda je to ključni faktor, ko zna.  

Link to comment
7 minutes ago, pacey defender said:

Glavna veština je da se raspoznaje crveno i zeleno :D

 

Jbg, smejali smo se prvim vožnjama u kružnom toku u Užicu pre par godina. Kapiram da je sada sve ok. Opet kažem ponavljam, ovde je glavno pitanje da li je baš ova raskrsnica pogodna za dijagonalne pešačke prelaze.  Sve četiri ulice u raskrsnici su dvosmerne, u svakoj je dozvoljeno da se ide pravo i desno (mislim da levo nije nigde dozvoljeno). Možda je to ključni faktor, ko zna.  

 

 

nema vise semafora, ako sam ja dobro skapirao.

 

ako je sudeci po snimku iz londona, kljucni faktor je racionalno ponasanje pesaka, tj prelazak periodicno, kad se skupi masa. znajuci nas, bice isto kao u londonu, samo bez oxforda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...