Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

danas prođoh bulevarom pored onog doma koji se sada zove "kralj aleksandar I". zašto " I "? imamo li "II"?

 

takođe, na kalemegdanu obiđoh palme. dva reda po 3 komada. pa se setih one pesme "3 palme na otoku sreće" palme na kalemegdanu? joj, budala........

Link to comment
Ma ajde kako se zove, nego što im je hrana loša a čeka se u redu bar 15 minuta [emoji3]
zaboravila sam potpuno da ppp ima izdanke koji jedu tamo hihi.gif

to beshe lola? imaju bash gospocki guesthouse za strane goste univerziteta, u rangu tako je svuda u svetu.

sent from bubamoto


Link to comment

@gospa buba

 

Jeste Lola. Dom kao dom je super, kažu starije studentkinje, verujem da je i za strance onda super.

 

@James Marshall

 

Jeste uredno, ali slabija je hrana nego na Karaburmi na primer. Mada, tu sam se samo i hranio malo češće, i nekoliko puta u Đušinoj i jednom u onoj kod Kneza, u obe je loša :D

 

Vidim da moji iz domova dosta hvale hranu u Rifatu i na Košutnjaku, a navodno je i u Studenjaku okej.

 

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment

Aleksandar Obrenović V (oni su se brojali po ukupnom redu), i Aleksandar I Karadjordjević (Aca Gica bi teoretski bio II kad se rodio jer monarhija još nije bila i formalno ukinuta, a sobu u kojoj se rodio su formalno proglasili teritorijom Jugoslavije). 
 

Bulevar revolucije bivši se zove po Aleksandru Obrenoviću

Link to comment

razumem. kada je  Aleksandar I Karađorđević krunisan "I" mu je dato jer se računalo da će mu unuk biti "II". ali, monarhija je ukinuta i, nema "II"

 

nisam znao da je bulevar nazvan po obrenoviću a ne karađorđeviću. hvala.

Link to comment
On 2.10.2020. at 8:49, Frank Pembleton said:

Stari savski most od sledeće godine na Paliluli
Stari savski most biće rastavljen i privremeno postavljen na jednoj parceli u opštini Palilula, izjavio je glavni urbanista Beograda Marko Stojčić.

"Radovi na demontiranju će verovatno početi sledeće godine, dok će se uporedo raditi i novi most na njegovom mestu. Stari most će biti isečen na tri dela, transportovan brodom do svoje privremene lokacije, kako bi kasnije mogao ponovo da se koristi", kazao je Stojčić za "Blic".

Taj list je podsetio da je nakon izjašanjavanja građana Grad doneo odluku da Stari savski most bude izmešten u park Ušće i da se u sklopu njega nalaze kafići i restorani.

Stojčić je naveo da će Novi savski most imati po dve trake u svakom smeru, sa tramvajskom "bašticom" u sredini i stazom za bicikliste. "To će biti jedan novi most koji bi trebalo da počne da se gradi sledeće godine, ne znamo tačno kada jer je korona virus sve dosta usporio", dodao je Stojčić i da se očekuje da će biti završen 2022. godine.

.... Shiit has hit the fan!
 

Jedna parcela na opštini Palilula ahahaha:rolf: Kakav plan, kakva urbanistička preciznost! 

U krugu od 100m oko moje zgrade znam 5-6 parcela na kojima ne bi mogo da nađeš taj most da ga stave, Palilula je jedna velika močvara s nadzemnom kanalizacijom. Oni oće da ga bace bre.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...