Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

9 hours ago, jackruby said:

NOVI SJAJ SRPSKOG GENIJA: Novosti prve u zgradi na Dorćolu u kojoj će zablistati Teslina zaostavština

Dragana Matović

nedelja, 27. 09. 2020. u 10:00

 

 je li ulazio neko u elektranu i sa koje strane je otvoren prilaz, kroz marinu se ne moze, niti kroz ogradjen prostor toplane?

 

super je objekat, spolja gledano, pozicija je zanimljiva, ali sredice sns kako ne treba i to za milionske iznose

Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

 je li ulazio neko u elektranu i sa koje strane je otvoren prilaz, kroz marinu se ne moze, niti kroz ogradjen prostor toplane?

 

super je objekat, spolja gledano, pozicija je zanimljiva, ali sredice sns kako ne treba i to za milionske iznose

ulazila sam pre tri godine.

snimila dosta fotografija.

impozantan objekat čak i ovako devastiran. nikada mi neće biti jasno zašto je prvobitno napušten jer je bio u funkciji i dobro održavan. ogromna šteta i sramota.

postoji originalna projektna dokumentacija ali sumnjam da će ovim vizionarima biti potrebna. mogu oni to i bez dozvole i bez projekta. neće im biti prvi put.

treba tu mnogo para da se dovede u upotrebno stanje, daleko više od 20 miliona eura.

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
15 hours ago, beta kentauri said:

ulazila sam pre tri godine.

snimila dosta fotografija.

impozantan objekat čak i ovako devastiran. nikada mi neće biti jasno zašto je prvobitno napušten jer je bio u funkciji i dobro održavan. ogromna šteta i sramota.

postoji originalna projektna dokumentacija ali sumnjam da će ovim vizionarima biti potrebna. mogu oni to i bez dozvole i bez projekta. neće im biti prvi put.

treba tu mnogo para da se dovede u upotrebno stanje, daleko više od 20 miliona eura.

 

 

Do kada je bio u funkciji, odnosno kad je prestalo njegovo održavanje?

Link to comment

DSCN0361b.thumb.jpg.1cf539e0b4efc9f96eae4d5759ac47bc.jpg

 

Sredinom '70 unutar objekta snimalji Otpisane, one crno bele, već tada bila "davno" napuštena zgrada.

Ova fotografija je iz 2012, da su se pitali čelnici TO Dunav davno bi je srušili zbog proširenja kapaciteta za planirani M.Bekov "Grad na vodi", ali sa žaljenjem isticali da ne mogu, jer je zgrada pod zaštitom države (ubilo se da zaštite).

Prilaz zgradi moguć samo iz kruga toplane "Dunav", tj. pored portirnice, što znači zabranjeno bez dozvola, odobrenja.

Sad kad se pojavila ideja muzeja, žao mi što nisam više slikao kad sam već bio onomad u prilici. Zgrada je toliko propala, odavno bez krova, u južnom delu izraslo drvo skroz do nepostojećeg krova.

 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, jackruby said:

Do kada je bio u funkciji, odnosno kad je prestalo njegovo održavanje?

proizvodnja je prestala '69 ali su

do sredine '70-tih u zgradi bile kancelarije. od tada je napuštena.

 

@morgana hoću samo da ih nađem

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...