Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

ima nekih palmi koje trpe dosta niske temperature ali nešto baš nisam sigurna da su to ove koje sade. možda grešim :huh:

 

možda će sledeći projekat da im bude da ćaskom naprave more.

ako ne zbog nas ono da bugarima crkve krava. što da oni imaju more i turiste a mi ne.

što su oni bolji od nas :s_w:

 

Link to comment

Ove navodno trpe do -15 C, ali tvrditi da se klima promenila i da cemo imati blage zime, pa eto malo Mediterana, bas mi zvuci neozbiljno, kao i sve uostalom sa njima.
Plus sto su ovo ozbiljna drveta, i sad ako se neko ne primi, a znamo kakvi su strucnjaci? :(
Jel pise kolko kosta ova egzibicija? vikleri.gif


Link to comment

Glede sadnje drveća, ja sam se silno čudila kako to bre da je Đilas morao da kupi platane čak u Belgiji, aj da proizvedeš Ferari ili svemirski broj, ok, nemamo tu tehnologiju, ali kako bre drvo moraš da kupiš, koje pri tom raste i kod tebe?
A onda pre neki dan šetam Topčiderskim parkom i čitam one natpise iz istorije. Sadnice platana su kupljene u Beču. Neka tadašnja Tihajeza se nije načuđavala dovoljno da bi se za 200 godina osvojila ta tehnologija. Dođe mi da otvorim rasadnik platana, ozbiljno, šta je keč sa uzgojem drveća, pričaju samo francuski i nemački?

Link to comment
27 minutes ago, Tihajeza said:

Glede sadnje drveća, ja sam se silno čudila kako to bre da je Đilas morao da kupi platane čak u Belgiji, aj da proizvedeš Ferari ili svemirski broj, ok, nemamo tu tehnologiju, ali kako bre drvo moraš da kupiš, koje pri tom raste i kod tebe?
A onda pre neki dan šetam Topčiderskim parkom i čitam one natpise iz istorije. Sadnice platana su kupljene u Beču. Neka tadašnja Tihajeza se nije načuđavala dovoljno da bi se za 200 godina osvojila ta tehnologija. Dođe mi da otvorim rasadnik platana, ozbiljno, šta je keč sa uzgojem drveća, pričaju samo francuski i nemački?

I ja sam se cudio i raspitivao kod upucenih: nije to bas tako prosta tehnologija, ima tu onoliko.

A i preterala si sa onih 200 godina :) tako ispada da su Turci opet krivi.

I, ko je kriv Srbiji sto nije mogla da sastavi ni 20-ak godina a da je neko ne razbuca, ne mogavsi da izmedju dva razbucavanja razvije ni krstenu konjsku ergelu, ni sortu ovu ili onu neke vocke ili povrcke: vreme je tu jedan od bitnih sastojaka, a u tim poljoprivredno sumarskim stvarima je jedinica mere 10 godina, rasadnici, nega...

Bese nekada onaj vic kada su nekog engleskog lorda pitali kako uspeva da na imanju ima tako savrsenu travu, onu pravu englesku... :D 

I onaj cuveni odgovor, otprilike nista lakse, samo posejes...

I cekas 500 godina, tako nekako...

Link to comment

. A nije bre problem 21 vek je, verovatno ima neka sorta koja trpi minuse, ali brate čemu to, koja je to estetika koji rezon...
A da ne pričamo o onom pomoru ma primorju sa onim surlašem?

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...