Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

konfucije na parkingu zatrpan djubretom i gradjevinskim materijalnom, nedeljama zelim da slikam, ali ne prolazim u vizuelno dobro vreme. 1 snazna poruka :lolol:

 

kad smo kod poruka, imam reshenje za nemanju, uz rizik da josh neko vec ima isto:

 

 

nemanja da se otfikari ceo.

da se nasadi negde gde ce fanovi i grupiji da ga vole, pred hram npr, tamo mu je i karadjordje, imamo istorijsku osnovu i niz.

pa kakav je takav je, na koga lichi da lichi, umetnost je ili nije, nije ni bitno, nece biti najstrashniji promashaj na svetu.

dobro, hoce, ali to momentalno pada u drugi plan. u okruzenju hrama zavrshavanog preko one stvari, al samo nek teche kinta, svetachka dimenzija izbija u prvi plan samo tako.

 

nastanici da ostane samo zir!

 

reshenje mi se nametnulo kad videla blentavog veverca iz ajs ejdza!

zir je dobra simbolika za nas.

osim linije hrast/stari sloveni/svinje, imamo i smisao mnogo ga je al ima bash dosta i crvljivog, kao paralela savremenoj malo nas je al smo govna :hihi:

dakle imamo jasnu simboliku, stariju i od nemanje i od srbalja, imamo prichu, bice to 1 hrabro reshenje, koje automatski postaje vishe nego savremeno :sleep:

 

ne mora niko da me se seti ni na dan bezbednosti :D

 

 

 

edip. alternativno, moze karadjordje na zir nastanici, svinje su nas odrzale, a neke od nas i uzdigle.

 

Edited by gospa buba
Link to comment

pa znam, on bi jadan bolje stajao na drshci od metle, imajuci u vidu dimenzije, da ne kazem na stugu, ali to bi neprijatno asociralo na muke nashih srednjevekovnih predaka, a sa tim siroti juraj nema nikakvog posla. mora mnogo da se pazi na simboliku. ova han solo verzija nije dobila dovoljno paznje :dry: 

 

mislim u bloku isto ima taj 1 neki konflikt oko tih spomenika. prosto se zapita chovek :hihi:

Edited by gospa buba
Link to comment
15 minutes ago, Frank Pembleton said:

To smo sklonili, ipak se u bloku zna red...
Jedva se poznaje i da je bio tamo

.... Shiit has hit the fan!
 

Zato sam i tužan.. Juri je zaslužio da stoji i odoli vremenu sve dok ga ne okruže zgrade, nečija terasa natkrije i i poslednji tračak zvezdanog neba a kaca sa kupusom na istoj procuri po kacigi i ostavi zelenu patinu. Istu tu patinu bi sledeća generacija strugala i lečila kurije oči dok bi se o njihovoj sudbini raspravljalo na gradskim odborima za pitanja udžerica na sada već Starom Beogradu. Kada sledeća generacija konačno dobije rešenje za rušenje tako bi i Juri progledao i video novi svet.. na bilbordu za Stari Beograd na vodi a kasnije na nekoj deponiji okrenut ka zemlji i jednoj pocepanoj karti beogradskog metroa proveo večnost. Sve dok ga ne bi podigli i uspravili neki novi.. čudni ljudi.. obrisali tragove večnosti sa njega. Okrenut prema noćnom nebu, sazdanom od dima i pepela tražio bi jednu jedinu zvezdu a video siluete koje drže alat u ruci i govore: "udri.. ispod je telo..ceo je od bakra!"

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, pt 2.0 said:

putujući cirkus spomeničkog zaveštanja esenesa do potpune anihilacije?

why not.

i onda ih sve sasvim slucajnom administrativnom greskom posaljemo u tipa bugarsku

 

sad mi pade na pamet da mi u borci nemamo apsolutno ni jedan jedini jebeni spomenik. kapiram ja da nemamo znamenite licnosti koje su umrle pa sad iskaju spomenik, ali jbt daj bilo sta. neka statua nekog pokojnog konja od djoke ciganina, moze i vucic i on je jednom bio ovde, ne pravim pitanje

Edited by sherman
  • Haha 1
Link to comment

izvin'te, gde je taj konfucije. kod vas, preko save? i ovaj nikodijev zajebajev? slabo stojim s ovim novijim spomenicima.

 

a moj crni imenjak? znate, kad izdaleka gledam ona njegova sablja mi liči na neki moćan mlaz.

Link to comment
19 minutes ago, djordje geprat said:

izvin'te, gde je taj konfucije. kod vas, preko save? i ovaj nikodijev zajebajev? slabo stojim s ovim novijim spomenicima.

 

konfučije je kod japanske ambasade logično. na parkingu u ul trešnjinog cveta, kod onog kineskog kulturnog centra

 

a zajebajev tj žabajev ispred energoprojekta kod pešačkog prelaza pre kružnog toka 

 

 

e

ta spomeničko naprednjačka estetika je počela sa onim nesretnim milicajcem i detetom ispred siva3, onda je došao žabajev, pa konfučije, pa nesretni jurij(na sreću uklonjen)

 

lepše nam je bilo samo sa perunom

:dry:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Vesic najavio rekonstrukciju platoa ispred Hrama Sv. Save...

 

PLJIZ tj "otac Ordenije" je u skecu od pre nesto manje od godinu dana "zamolio" da ne salje Vesica da sredjuje plocice ispred Hrama :D

Link to comment

Sad kad ste me podsetili na spomenik Gagarinu, meni to ne deluje kao ruglo. Uklapa se u kockastu estetiku Novog Beograda. 
Na tom istom terenu je postalo s vremenom ok da gledamo (a neki žive tu) one stepenaste zgrade u bloku62. AKo smo se na to navikli, pa jebigica, šta je jedan mali Gagarin.

 

Danas sam opet otišao da pogledam Žir, da vidim da li propuštam nešto, da li nešto ne razumem, jesam li nakrivo baždaren pa ne kapiram koncept. Oči će da se naviknu s vremenom, obično je tako. :( 

Link to comment

stepenaste zgrade su estetski odlicne, a ok je sto se nekima nisu svidjale.

 

mislim ima i prica o organizovanim napadima na takvu arhitekturu jos iz 70ih, nije nevoljenje krenulo iz srbije uopste.

 

spomenik gagarinu je bio ruglo

  • +1 1
Link to comment
konfučije je kod japanske ambasade logično. na parkingu u ul trešnjinog cveta, kod onog kineskog kulturnog centra
 
a zajebajev tj žabajev ispred energoprojekta kod pešačkog prelaza pre kružnog toka 
 
 
e
ta spomeničko naprednjačka estetika je počela sa onim nesretnim milicajcem i detetom ispred siva3, onda je došao žabajev, pa konfučije, pa nesretni jurij(na sreću uklonjen)
 
lepše nam je bilo samo sa perunom
:dry:
definitivno.


sent from bubamoto

Link to comment

Organizovani napadi? Na šta misliš?  @morgana

Zanima me onako načelno, ne tražim reference, linkove, i sl :)

 

Generalno mislim da je estetika komunističke arhitekture u Srbiji prihvaćena kao ok jer je nakon nje usledila potpuna degradacija koncepta prostornog urbanog planiranja. Pa smo završili u epohi pravljenja vikendica na vrh zgrade, karaburmskog klanca, divljogradnje, Kaluđerice i svih drugih kaluđerica i veljko vlahović naselja. Totalno smo spustili kriterijume, iz nemoći. NIsam mnogo putovao po zemljama istočnog bloka, ali tamo gde sam bio, a gde su se koliko toliko očuvala pravila prostornog planiranja, estetika komunističke gradnje baš vidljivo zaostaje za onom predratnom, dok se o ovoj tranzicionoj može svakako zaključivati od slučaja do slučaja. 

 

Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...