Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

3 minutes ago, gospa buba said:

a pa sad ce lavina smatranja da se obrushi.

sent from bubamoto
 

Pa naravno, a imenjak™ ima da bude podržan i od samog AV, samo da bude neki javni nastup našeg predsednika...

 

"Neki kao režiserčići napadaju našeg Nemanju Kusturicu, našeg velikana, što želi da se ljudi u Srbiji uvek sećaju svog porekla i ko im je omogućio državnost, kroz ovaj monumentalni spomenik..."

Link to comment
42 minutes ago, Milošica said:

Srpski režiser ili ne,meni je Kusturičin peak nivo iznad Goranovog,ali to nikako ne opravdava ovakav odgovor.

 

12 minutes ago, radisa said:

Ne znam, meni ni Emirovi filmovi nisu nikad legli, a Markovićevi bogami jesu...

 

Ja bih lakse ziveo da nisam gledao Kusturicine filmove, za razliku od Markovicevih. Isto vazi i za npr. Kusturica - Šijan porednjenje.

 

Ako mene pitas, Kusturica je snimio jedan film, "Secas li se Doli Bel". Remek delo. Ovo ostalo ne bih ponovo gledao. Mozda Arizona Drim. U stvari ni to.

 

edit: inace ove uvrede i ton na racun Markovica mi govore da je Kusturicu bas zabolelo sto ga struka™ proziva. Odgovor je potpuno lican i bezobrazan, donekle i besmislen jer o temi gotovo ni reci.

Edited by Caligula
Link to comment
9 minutes ago, radisa said:

Ne znam, meni ni Emirovi filmovi nisu nikad legli, a Markovićevi bogami jesu...

prva dva su remek dela, kojima se marković nije približio

 

profesionalna zavist isijava

Link to comment
6 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

prva dva su remek dela, kojima se marković nije približio

 

 

e jebi ga

 

edit: Markovicevi filmovi nekako nemaju potpis, Nacionalna Klasa, Variola, Majstori, sve jaki uradci a opet svaki za sebe. Kusturicini svi sem Secas li se Doli Bel i Arizone prosto bazde na kusturicinu patetiku i karikatrure od likova

Edited by Caligula
Link to comment

Nisam pratio svu tu zajebanciju oko spomenika, pa mi nije jasno kakve to veze Kusturica ima sa spomenikom*

te mu se Marković obratio pismom?

 

 

* Sem što dele zajedničko ime. :fantom:

Link to comment
10 minutes ago, Tsai said:

kazu knjizevnik neki. nego nisam hteo da kacim govnoid ovde

Nije neki, nego zacetnik Кометаизма... :D 

Postojao je cak, verujem da ima i da se nadje Манифест кометаизма, citao je Rasa Popov cini mi se...

1 ozbiljan umetnik u svakom pogledu, prati modu bez greske...:puke:

Link to comment
1 minute ago, Caligula said:

 

 

e jebi ga

Pa dobro,za diskusiju je šta znači "nije približio",ali meni su ta dva filma bolja od svih Markovićevih,mada jeste se,eto,približio :D

 

Link to comment

Ja samo kažem da meni nisu legli... Ne kažem da nisu dobri filmovi... Ali ceo opus posle ta dva ne da mi nije legao, nego mi je popriličan užas...

 

Ne razumem se ja u film sa profi strane,  mogu samo da kažem šta mi duši prija, a šta ne...

 

Inače, meni je Variola bolja od bilo kog Imenjakovog™ filma...

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

Nije neki, nego zacetnik Кометаизма... :D 

Postojao je cak, verujem da ima i da se nadje Манифест кометаизма, citao je Rasa Popov cini mi se...

1 ozbiljan umetnik u svakom pogledu, prati modu bez greske...:puke:

 

:lolol: kometaizam, sad videh na vikipediji

cirkanje ispred zadruge

Link to comment
8 minutes ago, Filozof manijak said:

Nisam pratio svu tu zajebanciju oko spomenika, pa mi nije jasno kakve to veze Kusturica ima sa spomenikom*

te mu se Marković obratio pismom?

 

 

* Sem što dele zajedničko ime. :fantom:

Imenjak™ je u komisiji koja je prihvatila ovo grandiozno™ rešenje...

Link to comment
18 minutes ago, Caligula said:

 

 

e jebi ga

 

edit: Markovicevi filmovi nekako nemaju potpis, Nacionalna Klasa, Variola, Majstori, sve jaki uradci a opet svaki za sebe. Kusturicini svi sem Secas li se Doli Bel i Arizone prosto bazde na kusturicinu patetiku i karikatrure od likova

 

pročitaj ovo, baca fin kick light na sukob tj na moguću predistoriju odnosa marković vs kusturica

Link to comment

Mante se bre Emira/Nemanje: on je paradigma propasti Jugoslavije i razlicitih puteva kojima su se raznorazni intelektualcitm svih strana zaputili posle propasti...

Neko za nacionalnim parama, neko pobeg'o, neko ucutao, s tim sto su prvi po pravilu bili i ostali najglasniji.

Evolucija u neku ruku prirodna, ako je nismo svojevremeno zamerali oficirima JNA, zato bismo nekoj Srbljanovicki ili Nemanji, obaska sto su slicnih pune Hrvatska (videti na primer pod Vrdoljak), Bosna, Slovenija, CG...

Srbovanje, hrvatovanje, crnogorovanje, itd, itd, su se za umetniketm, po pravilu gladne i po pravilu upucene na drzavnu sisu, ostali jedini siguran izvor prihoda, a slizivanje sa vlastima nacin zivota i rada, aj neka bude i prezivljavanja, mora i deca da jedu, a sa umetnoscutm se po raznim inostranstvima ne moze bas da zivi kako se ovde naviklo, pa jos bude u centru paznje.

To je za glupe masince i ostale neumetnicke profesije kod kojih nema foliranja niti prodavanja umetnicke magle u kojoj svako govno koje je ikada izdalo knjizicu ima zagarantovano mesto u medijima: napolju se, naime, mora pomuciti, dokazati i pokazati...

Link to comment
8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

pročitaj ovo, baca fin kick light na sukob tj na moguću predistoriju odnosa marković vs kusturica

 

Haha, intervju radio Milomir. Citam pitanja i tacno me asociraju na njega..

Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Pa dobro,za diskusiju je šta znači "nije približio",ali meni su ta dva filma bolja od svih Markovićevih,mada jeste se,eto,približio :D

 

 

Rekoh vec da mi je blizi Markovic ili Šijan od Kusturice, kao i da je "Secas li se Doli Bel" remek delo na kojem Kusturici skidam kapu. Medjutim, kasnije, kada je dodao svoj rukopis, prestao je da mi se dopada bas zbog rukopisa. On se dosta oslanja i racuna na efekat, za razliku od Markovica i Šijana je vrlo estetican (mada to cesto zavisi i od budzeta za film, na primer Doli Bel nije estetican u meri u kojoj su na primer Podzemlje ili Dom za Vesanje).

 

Kada je u pitanju bavljenje Čovekom, što je po meni (po Dostojevskom zapravo, otkrivanje tajne čoveka) jedini zadatak reditelja ili knjizevnika, Markovic mi je u rangu sa Kusturicom, Šijan pak još finiji i tankoćutniji od ove dvojice. Bez efekata, bez mamojebne fotografije, Šijan i Marković fino slikaju uverljive portrete. Kusturica tu ide na prostačku karikaturu, Crna Macka Beli Macor kojeg nisam uspeo da odgledam jer sam odmah odustao na primer.

 

I na kraju ovo dopisivanje oko očigledne stvari - Kusturica podanicki na strani zla, Markovic na strani logike i integriteta. Meni dovoljno da razumem zasto Kusturica više ne ume da napravi film o čoveku.

 

Flojd sedi u blatu, zvuk se u tom trenutku katuje, krupnjak ruke koja dva puta sljapne po prljavoj bari. Cela prica sazeta u jednu tacku, u atom. Sa čime tu minijaturu uporediti? Sa Kusturicom? Mozda samo Doli Bel i scene sa pijanim Vujisicem detetom koje preko mrtvog oca pogledjuje biciklo. Ako i to.

Edited by Caligula
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...