Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Meni svejedno. Ili ipak nije. 

Preživela sam uništenje države u kojoj sam rodjena i živela 20tak godina. 

Dan danas "Hej Sloveni" je moja himna. I preživela sam i to da, zvanično, više nije. 

Ali, Zagorska, u Zemunu, je ulica u kojoj sam odrasla, u kojoj žive moji roditelji... 

Jebite se radikali, eno vam silna naselja koja ste napravili (Altina, Busije, Plavi horizonti...), pa nazivajte ulice kako hoćete. 

Zagorsku ostavite na miru. 

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Anonymous said:

uopšte ne kapiram da smo bolji od njih

 

HRT-ova reportaža iz 2011:

 

Quote

 

Beograd ne bježi od svoje prošlosti. To bi se dalo zaključiti čak i letimičnim pogledom na kartu grada. U tome dvomilijunskom gradu postoji 120 ulica koje nose nazive po gradovima, mjestima i povijesnim ličnostima iz Hrvatske.

Šetajući gradom, vrlo lako možete naletjeti na Palmotićevu ulicu, zatim Dalmatinsku, a nije daleko u središtu ni Hvarska, pa ni Hrvatska ulica. Tu su i ulice kneza Trpimira, Višeslava, bana Petra Zrinskog ili Matoševa, zatim Imotska, Splitska, Riječka, Zadarska, Šibenska, Zlarinska, Osječka ulica itd. Sami Beograđani imaju različita mišljenja o imenima tih ulica.

Tako je ploča s natpisom Zagrebačke ulice meta pristaša desničarskih organizacija.

 

https://zabava.hrt.hr/107837/hrvatske-ulice-u-beogradu

Link to comment

https://nova.rs/drustvo/oko-sokolovo-uhvaceno-nepropisno-parkirano/

Quote

Automobil sistema "Oko sokolovo", koji je najavljen kao novi način borbe vlasti Beograda protiv nepropisnog parkiranja, snimljen je nekoliko dana posle početka rada i to upravo nepropisno parkiran. Kako je objavila organizacija "Ne davimo Beograd, građani su svojim fotoaparatima uhvatili jedno "Oko sokolovo" u kršenju propisa

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...