Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Ono gospabubo kad se od Ade penjete ka Brdu, ima oblik banane, takoreci nadvoznjak.
aaa. to je razlog shto ja ne znam da li mi ispred staje 85/88. nemam pojma, putnichki kao prolazi...

sent from bubamoto

Link to comment

@Malvo To se vika kifla :sleep:

 

Ja sam prvo mislio da ima veze sa radovima na izgradnji tristapetsto pešačkih mostova od AdaMall-a do Ade, ali sam posle revidirao stav. Deluje da se ipak samo raspada nadvožnjak.

Link to comment
[mention=2598]Malvo[/mention] To se vika kifla [emoji99]
 
Ja sam prvo mislio da ima veze sa radovima na izgradnji tristapetsto pešačkih mostova od AdaMall-a do Ade, ali sam posle revidirao stav. Deluje da se ipak samo raspada nadvožnjak.
Pa to je valjda bila priča da će to "postati višak" izgradnjom svih pristupnih saobraćajnica za Đilasa ćupriju.
Kako, nemam pojma.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

nadvožnjak se raspada više nego inače, sad leva traka malo zjapi otvorena tu gde su radovi na početku, prema ada molu, a i ostatak vožnje je vrlo neprijatno iskustvo. za razliku od  miline od Đilasovog mosta, s koje god strane da se priđe.  novo je ipak novo :sleep:

Link to comment

Problem je sto sirotilji u gradskom prevozu u spicu mnogo duze traje, bude klackanje na uzbrdici kreni-stani po 10 minuta, a sada i svi prevozi koji iz grada idu na Brdo obidju Adu.

Link to comment
 
Баш тако као што пишу Вечерње новости. Верујем да ће одборници Скупштине града Београда прихватити моју иницијативу и да ће Благоје Јововић, човек који је извршио правду пуцајући у највећег злотвора српског народа Анту Павелића добити улицу у Београду. На спомен плочи која ће се налазити у његовој улици писаће:
“Благоје Јововић, 10. априла 1957. године, извршио је у Аргентини, људску правду пуцајући у највећег злотвора српског народа усташког вођу Анту Павелића.
Уз помоћ неколико пријатеља, Благоје Јововић, у недостатку судског процеса и законске казне, спровео је правду над злочинцем Павелићем. Тако је осветио стотине хиљада Срба који су невини страдали од усташке каме у стравичним злочинима у Другом светском рату. Зликовац је преминуо од последица рана које му је нанео овај херој.
Именујући ову улицу по Благоју Јововићу, Град Београд указује почаст овом српском хероју за његов херојски чин, и то након што је деценијама био непознат за српску историју и предање.”
Link to comment

EdwktCqWoAAcWMd?format=jpg&name=large 

Quote

Na ulicama Beograda od ponedeljka će se naći specijalna terenska vozila komunalne milicije opremljena najsavremenijim sistemom „Sokolovo oko“, koji će vršiti 24-satni nadzor, fotografisati i automatski prijavljivati bahate vozače koji se nesavesno parkiraju u žutim trakama, na pešačkim prelazima, autobuskim stajalištima, tramvajskim šinama, trotoarima i u ulazima zgrada

 

Link to comment

 

Quote

 

Vlast u Beogradu planira da promeni imena ulica dobijena po toponimima iz SFRJ

 

Tan2020-6-29_1332774_0.jpg

 

Gradska vlast Beograda planira da promeni imena ulica dobijena po toponimima zaostalim iz SFRJ, pa se razmišlja i o promeni imena Sarajevske i Mostarske ulice.

Biće promenjeni nazivi ulica Porečka, Hvarska, Hrvatska, Splitska, Podravska, Bjelovarska, Šibenička, Ljubljanska, Bledska, Bosanska, Mariborska, Celjska, Lopudska, Murska, Zenička.

Tako će Zagorska ulica u Zemunu postati Ulica Blagoja Jovovića, po imenu atentatora na ustaškog vođu Antu Pavelića.

Zamenik gradonačelnika Beograda Goran Vesić rekao je da ulice u Beogradu treba da nose nazive ljudi koji koji su zadužili Srbiju, kao i po prijateljskim zemljama i narodima, te onima koji su zadužili čovečanstvo.  

"Zato ćemo nastaviti da menjamo imena svih ulica koje nose naziv po onima koji više nemaju veze sa Srbijom, kao i po sredinama u kojima bilo šta što dolazi iz Srbije nije dobrodošlo", istakao je Vesić.  

On je podsetio da je Beograd kao glavni grad imenima ulica ili spomenicima predstavljao čitavu nekadašnju Jugoslaviju, ali da nije normalno da nijedan grad u bivšim republikama nema Beogradsku ulicu, osim Podgorice i Skoplja.

Vesić je za "Večernje novosti" rekao da se naziv Kumanovske ulice neće menjati, jer Kumanovska bitka svedoči i o srpskim herojskim podvizima.

Ranije su promenjeni nazivi ulica Zadarska u Dobrice Ćosića, Zagrebačka u Koče Popovića, Travnička u Milorada Ekmečića, Pohorska u General Ždanova.

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...