Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

6 hours ago, goofs said:

Opetkažemponavljam, stanovi se kupuju mahom za keš. Nađeš prosečnu zgradu u izgradnji, još nije niko ni kostur zgrade, odeš na sajt izvođača radova i 90% stanova je već bukirano. Ostali su penthausi i prizemlje.

 

Običan živalj ne kupuje stan za keš, kupuje na kredit, banka ti ne daje kredit dok 90% izgradnje nije dovršeno. Pa sad procenite ko to kupuje i zašto.

Ne znam na koga sve aludiraš sa procenom ali živalj i te kako kupuje za keš. Mitrovačku novogradnju npr. kupujemo mi seljani, dobrim delom za neoporezovani štek zarađen sa strane. Malo nas je uzelo kredite a novce da drži u slamaricii i ne zarobljuje u zidove, ili ga plodi na drugoj strani...npr štekanju nafte ubosni.

5 hours ago, radisa said:

Jbg, dobro, koji je interes da kupiš gajbu i da stoji prazna? Ako ne stoji prazna, i može se izdati, onda je ok ulaganje, ako imaš para...

Pranje keša, obezbeđenje smeštaja deci kad krenu da studiraju, miraz...

Link to comment

Kapije Vračara su završene ima godinu i po dana, stanovi su rasprodati prrije toga, a po terasama se vidi da je useljenost na oko 20-30%. Sigurno je taj procenat negdje i manji.

Link to comment

Prvi moderni gradonacelnik Beograda, Vlada Ilic

 

Vlada Ilić je na mestu prvog čoveka tada jugoslovenske prestonice bio od 10. januara 1935. do 13. septembra 1939. godine. Za to vreme, Beograd je po prvi put postao prava, evropska metropola i grad koji je išao u korak sa svim svetskim trendovima.

 

Na početku mandata Vlade Ilića otvoren je most preko Dunava koji je spajao je Beograd i Pančevo. Krenula je sa radom prva tramvajska linija koja je Beograd spojila sa Zemunom i uputila prestoničane na drugu stranu reke.

Zato i žalosti činjenica da najveći broj Beograđana o ovom izuzetnom čoveku danas ne zna skoro ništa!

 

 

https://objektiv.rs/vest/231717/najbogatiji-srbin-je-umro-u-bedi-i-zaboravu-cisteci-ulice-zamislite-kako-bi-beograd-izgledao-bez-njega/

 

 

 

Link to comment

Jes kako da ne... Nismo mi odredili i pravili plan već urbanistički zavod. Urbanisti su u Srbiji najbeskičmenija struka, za buket ruža i Milku nacrtaće mu i Burj al arab.

40ha, od toga 26ha stambena izgradnja, i zasadiće na parceli 3x više zelenila od onoga što poseku, a ništa se ne ruši. I dogradiće studije za holivudske produkcije. Kako da ne.

Voditeljka površno pripremljena, jeste stručna tema, ali mogla je ekzaktnije, sa brojkama, da postavlja pitanja umesto opšteg "To sve neće stati bez seče stabala".

Češki arhitekta koga spominje je već zidao na Dedinju.

Link to comment

juče sam primetio belu tablu na stubovima ispod onih parking servisa. na njima piše (otprilike, u vožnji sam bio) da ta područja nadgleda komunalna milicija. šta to znači?

Link to comment
45 minutes ago, djordje geprat said:

juče sam primetio belu tablu na stubovima ispod onih parking servisa. na njima piše (otprilike, u vožnji sam bio) da ta područja nadgleda komunalna milicija. šta to znači?

Znaci da ce na tim lokacijama da radnik parking servisa uoci neplacen parking ili vozilo koje je nepropisno parkirano, a onda ce komunalna da to snimi iz vozila i da posalje vlasniku vozila na kucnu adresu kaznu. Nema vise da parkig servis zatakne za brisac uplatnicu. To je samo na tim mastima sa belom tablom.

Edited by Arkadija
Link to comment

hvala. pretpostavljam da će, ako nisam platio parking da osoba iz parking servisa da pozove kompol da mi snimi auto i pošalje uplatnicu. već sam viđao zadenute uplatnice s potpisom kompol na mestima gde nije obeležen parking plac. u gepratovoj ispred drveća uglave se manja kola. 

Link to comment
Znaci da ce na tim lokacijama da radnik parking servisa uoci neplacen parking ili vozilo koje je nepropisno parkirano, a onda ce komunalna da to snimi iz vozila i da posalje vlasniku vozila na kucnu adresu kaznu. Nema vise da parkig servis zatakne za brisac uplatnicu. To je samo na tim mastima sa belom tablom.
Hm ja sam zva komunalnu pre par nedelja kad je batica parkirao da ne može da se priđe ulazu, došli slikali i kaže mi komunalka da će dobiti poštom bez papira na brisaču...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...