Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

5 hours ago, gone fishing said:

niko od njih nije kriv što tito nije ulagao u kišnu kanalizaciju ili kraljevi pre njega :D

- za onakve padavine, a juče je palo 3/4 prosečnih mesečnih padavina za jun u sivogradu (prosečne padavine u junu u periodu 1989-2019 iznose 90 l/m2 ) je potrebna ozbiljna kanalizacija kakvu su bogati gradovi zapada zidali u 18 i 19 veku, dakle 1,5x2m da može čovek sa kolicima da uđe u nju i čisti je po potrebi

- cevi prečnika 60cm jednostavno ne mogu da prime tu količinu vode

- tu dolazimo do razloga zašto to nije urađeno, zamislite koliko bi to koštalo da se napravi takva betonska konstrukcija i koliko dugo bi grad bio raskopan dok bi se to radilo, za to jedan, pa ni dva mandata gradonačelnika ne bi bila dovoljna, još bi taj nesrećnik postao najomraženiji u istoriji zbog višegodišnjeg kolapsa saobraćaja :happy:

- taj kolaps bi se pamtio i prepričavao godinama ali bi se zato nestanak problema sa kišom brzo zaboravio i to bi se smatralo kao nešto potpuno normalno i očekivano za urbani život

 

Seti se kako su prle i tihi izvodili diverzije po Beogradu bas kroz te cevi,dakle bolje se gradilo pocetkom 20-og veka nego danas.

Link to comment
46 minutes ago, renne said:

Kaže sada direktor kanalizacije da niti jedan grad na svetu ne bi preživeo jučerašnju kišu :frust:

 

Znaci od celog sveta i svih gradova kisa samo pala kod nas.

Debil.

Link to comment
14 hours ago, Arkadija said:

 

Na auto-putu, kod autobuske stanice Deligradska, prekoputa NIS-ove pumpe

Mi ovde pričamo o nekoj novoj kanalizacionij infrastrukturi, a ovi ne mogu jedne stepenice da izvedu kako valja. Za trgove smo već videli domete, a na kraju će bukvalno ispasti da su u stanju da pokvare kamen.

 

8 hours ago, Barti66 said:

Jbt kakva odvratnost...natakarili spomenik tek da ga potroše, msm plate.

Očekivao sam, na osnovu ranijih priča, da će tu da prave neku varijantu budimpeštanskog Trga heroja, kad ono standardno popločavanje, betonske klupe i drvca, kao, okolo (u praksi uvek manje atraktivna nego na renderu), nema ni za spomenik mesta.

Link to comment

Evo ga dokaz da ne umeju da naprave pravu liniju:

 

spacer.png

 

Ovako izgleda pošto su vratiliu prvobitno stanje stazu posle postavljanja kabla za visoki napon. Ništa nije u pravoj lininji, a bilo je skoro pa savršeno, još od doba kada je napravljen auto-put.

Edited by Arkadija
Link to comment

ovo

Quote

ali se ostavlja mogućnost dogradnje novih kvadrata za potrebe javnog kompleksa. 

na mestu lokomotive nići će fensi lokal i butici.

Link to comment

noćas su dvonožna govna preturala po kontejnerima kod mene ovde u rakovici. ne znam šta su tražili, istresli su na trotoar gotovo ceo sadržaj dva kontejnera (ona velika sa papučicom) mahom krpenog sadržaja. nema rešenja za beogradsko đubre. ako postaviš podzemne kontejnere, neka druga govna odlažu kese pored njih. i koješta drugo. o šutu da i ne govorim. može bilo ko da upravlja ovim gradom, ne možeš dovesti u red prazne glave.

 

dodatno, ovde s balkona gledam dečicu u tek sređenom igralištu. kada neko dođe kaže da je sjajno. tartan podloga sa spravama. deca su tu sa roditeljima ili nekim. sinoć, dok su kučići skitali po travi (ne na igralištu), napunio sam poveću kesu flašica, omota od keksa, smokija...... salveta i još koječega. bio je prisutan jedan tata koji je blejao u spravicu dok su mu se dečica igrala. malo niže pre neki dan video sam mamice kako donose provijant u kesama. tatice su već sedele na klupama. uveče, ostao je krš od flašica, kutija, "bucinih" reklamnih fišeka, plastinih kesa.........teško je pokupiti za sobom i primerom pokazati da treba da ostane čisto.

Link to comment

Ceo dan se vrte snimci iz dronova na Novakove teniske terene, na SK koji prenosi turnir.

Sada je očiglednije kako je zbog dva terena, cela biciklistička staza i pešačka skrenuta.

 Celom dužinom staza ide duž dorćolskog keja, samo tu skreće i sužava se, e da bi Novak spakovao još jedan teren.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...