Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

10 hours ago, beta kentauri said:

stiropor je čudo.

rešava sve probleme a i brzo se montira.

 

Ovo najviše liči na ideju... :mellow: Ako se u ekipi nađe i neki konsultant iz Skopja, to je to, tako će.

Link to comment

Da prostite, meni ovaj novi izgled bolji. Da je oboje u belo (kao pravu modernu; verovatno je i bila bela odmah nakon rekonstrukcije) i zamene stolariju, i neb ja tu ništa dirala.

Link to comment
28 minutes ago, Tihajeza said:

Da prostite, meni ovaj novi izgled bolji. Da je oboje u belo (kao pravu modernu; verovatno je i bila bela odmah nakon rekonstrukcije) i zamene stolariju, i neb ja tu ništa dirala.

+1. Ova brutalnost je i meni lepsa od one nakicenosti, samo da se potrude da izgleda cistije.

Link to comment

Meni je predratna prelepa, u odnosu na sadasnje ruglo, palata prava. Uostalom malo je takvih zdanja iz perioda izmedju dva rata, a ova mi je nekako najlepsa u savskom amfiteatru. Bila.

 

Kada bi samo restaurilali stare fasade, ne treba mnogo, kako bi ovaj gtad sinuo... ohhh sta prricam i mastam, svasta od mene.

 

 

Zgrada kod Prvca, pre i posle

 

 3d4fdd903f78f289e91015727782b2f1.jpg

 

f5442a0392ac0ce8b2c9c3ee7a54743d.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment

Šta se uopšte desilo sa starom spoljašnjošću? Da li je samo zatvorena ovim užasom koji sad postoji ili je uništena i potpuno zamenjena ovim?

 

Stari izgled je neuporedivo lepši. Ta ulica na jednoj kraju ima ovu rugobu, a sa druge još ružniju zgradu MUPa, baš gadno.

Link to comment

Da, ključna reč je održavanje... Lepa je, samo malo zapuštena, da se civilizovano popraviti (ili samo oprati?)

 

Ako nalepe pa prekreče stiropor, vraćanje u pređašnje, tj. sadašnje stanje nije problem. Ali jeste problem što će opet pokrasti naše pare. Jedino što mi ostaje je da se nadam da će kad-tad, a bolje što pre :D SVI koji su potpisali (bilo kakav, pa i ovaj) kriminal da odgovaraju, delom robijanje,a delom doživotna zabrana da nam nanose novu štetu. 

Link to comment
10 minutes ago, napadaj said:

Šta se uopšte desilo sa starom spoljašnjošću? Da li je samo zatvorena ovim užasom koji sad postoji ili je uništena i potpuno zamenjena ovim?

bila je prilično oštećena u bombardovanju pa je posle rata obnovljena

Link to comment
58 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bila je prilično oštećena u bombardovanju pa je posle rata obnovljena dodatno oskrnavljena

 

Uopste nije pitanje da li se nekom svidja ovaj ili onaj izgled zgrade. Stara posta je imala svoj arhitektonski i istorijski znacaj i svako narusavanje izgleda je skandal.

 

A naravno da nece vlast koja unistava sve pred sobom da je obnavlja. Nazalost, nece nijedna, pod izgovorom da nije isplativo..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...