Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

On 7.3.2020. at 11:04, Malvo said:

Apsolutno izbegavajte tzv. Savski trg. Nisu raskopati samo okretnicu, nego ogradili i veliki deo druge strane Nemanjine. Ne znam kako misle da ljudi uopšte stižu do BAS, ono je bruka čak i za njihove standarde, gaca se unaokolo kroz baruštine i blato i preko nekakvih dasaka. Iz centra grada ss do tamo može stići samo pešice. 

juče mi je baš drugarica pričala kako je dan ranije išla za smederevo... ne znam kako je otišla na tamo, ali u povratku se zajebala, ona i još troje u busu, nisu sišli kod franša ili gde već može ranije da se izađe, pa su se sa dolaznih perona probijali kroz to blato, daske i neke razvaljene ograde i žice, jedva živi... ja je pitam, jel su hteli prečicom ili je to regularni prolaz, ona kaže da niko ne zna za regularni prolaz, nije ništa obeleženo, pa onda ko se kako snađe.

Link to comment

Pa to je jedan jedini mogući prolaz, regularan utoliko što su taj lavirint - iz ptičje perspektive bi zaista izgledalo kao lavirint - napravili izvođači, sigurno po nalogu gradskih otaca. Sa dolaznog perona se prolazi iza zgrade Glavne železničke ka zgradi pošte u Savskoj, tačno između njih se skrene u Savsku preko nekih dasaka i izlazi na samu trećinu sredine ulice, pošto su strane bliže trotoaru u teškim baruštinama. I kad nesrećni putnik pomisli da je ušao u civilizaciju, dočeka ga činjenica da unaokolo nigde nema prevoza. Mora da tabana uzbrdo do Kneza Miloša i to sve unaokolo i unaokolo jer je ograđena i druga strana Nemanjine, samo apoteka viri iza onih žica konc logora, ili da čeka neki blesavi autobus koji bi ga povezao sa Sajmom ako planira da ide do južnog dela grada. Ono je potpuno nestvarno, ni retard ga ne bi onakvim smislio.

Edited by Malvo
Link to comment

Ludilo dostiže novi nivo pa je izgleda u planu pretvaranje Kralja Milana u pješačku zonu. Kad već Vasina nije prošla, ovde se otvara mnogo više prostora za bašte kafića u najavi. 

Link to comment
1 hour ago, keitel said:

Ludilo dostiže novi nivo pa je izgleda u planu pretvaranje Kralja Milana u pješačku zonu. Kad već Vasina nije prošla, ovde se otvara mnogo više prostora za bašte kafića u najavi. 

Ranije je bilo je u planu, sad se vec krenulo u realizaciju, ali to ne iskljucuje i Vasinu, bice sve jedna celina u kojoj ce biti tramvaj 1 Slavija-Kalemgdan

http://www.politika.rs/scc/clanak/448207/Tramvajem-od-Slavije-do-Kalemegdana

 

Edited by Krcun
Link to comment

To što zamišljaju za Kralja Milana je zato da bi se težište sa "starog" centra Beograda prebacilo na ovu novu monstuoznost što grade kod Zabranjenog grada. U njihovom ludilu ima sistema, na žalost.

Link to comment
5 hours ago, slepa živana said:

 pa su se sa dolaznih perona probijali kroz to blato, daske i neke razvaljene ograde i žice, jedva živi...

Gde su uopšte sad dolazni peroni kad je ona dolazna stanica srušena? Trebo sam neki paket da dočekam, pitam taksiste ne znaju, odem na sajt da vidim bar red vožnje, sajt izgleda ne radi odavno, nađem neki info telefon niko se ne javlja, kažem ja familiji da ne šalju ništa.

 

 

Link to comment
33 minutes ago, francuski sobar said:

Gde su uopšte sad dolazni peroni kad je ona dolazna stanica srušena? Trebo sam neki paket da dočekam, pitam taksiste ne znaju, odem na sajt da vidim bar red vožnje, sajt izgleda ne radi odavno, nađem neki info telefon niko se ne javlja, kažem ja familiji da ne šalju ništa.

 

 

nemam pojma. valjda tu negde na ruševinama bivše železničke. 

Link to comment
41 minutes ago, francuski sobar said:

Gde su uopšte sad dolazni peroni kad je ona dolazna stanica srušena? Trebo sam neki paket da dočekam, pitam taksiste ne znaju, odem na sajt da vidim bar red vožnje, sajt izgleda ne radi odavno, nađem neki info telefon niko se ne javlja, kažem ja familiji da ne šalju ništa.

 

 

 

pre par meseci sam dosla u rusevine zeleznicke stanice, pri vrhu, tamo gde je nekad otprilike bila tabla sa satnicom dolazaka i polazaka. u civilizaciju sam izasla na ulaznoj rampi na autobusku stanicu.

Edited by darling
Link to comment

Dolazni peroni su tacno iza odlaznih, a i pored garaze. Za divno cudo ne izgledaju katastrofalno kao sve drugo sto inace rade, ima sasvim dovoljno prostora u dve "trake" i ne izlaze nakon toga opet u saobracaj, kao sto su ranije ulazili u Karadjordjevu da bi dosli do garaza.

Problem je sto se do njih dolazi i odatle odlazi kroz pomenuti lavirint, ciji je svecani ulaz trenutno izmedju zgrade poste i zgrade zeleznicke, a dokle je trenutno gotovo nemoguce doci bilo kakvim vozilom. Ne bi me cudilo i da su ceo ovaj rsum napravili da bi ortacima taksistima povecali promet.

Link to comment

Cela ulica Kralja Milana da bude pešačka zona i da tu bude tramvaj 1 koji je vozio na relaciji Slavija-Kalemegdan pre II svetskog rata? 

 

Totalno ludilo koje mora da se spreči...zbog Beograda bi celokupna opozicija morala da izađe na izbore za 2 godine. 

 

Vesara mora da ode..od ovog grada je napravio kasabu...i bolje da ćutim, počeću da psujem. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...