Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

24 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

meni je malo glupo da u jednom gradu postoje dve ulice istog naziva

:blink:

у београду има 14 његошевих улица :lolol:

Link to comment
2 minutes ago, Delija67 said:

U Zemunu malo fali da imamo raskrsnicu Bulevara Nikole Tesle i Ulice Nikole Tesle. Obe udaraju u Karadjordjev trg sa razlicitih strana.

Ulica je iz vremena dok Tesla jos uvek nije bio u modi kao resenje svih srpskih problema i dokaz da su Srbi najpametniji na svetu, a sam Tesla najveci naucnik svih vremena.

To bese 1 prilicno malecka ulica?

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Inače, 5 solitera u Stjepana Filipovića je originalno sagrađeno za vojsku. Priča kaže da su tu naseljeni najpoverljiviji oficiri i podoficiri da bi u slučaju nekog ustanka mogli da se organizuju i zaštite Tita. U jedan od solitera su preseljeni ljudi iz komande vojnopomorske oblasti kad je prebačena iz Splitau Beograd, pa je u okviru naselja napravljen i teren za boćanje.

 

Naselje je uvek bilo uporište SPS do 2000, a vrlo brzo posle je postalo uporište SRS...

Mozda je bilo i takvih, moj deda je tu dobio stan nakon zemljotresa u Skopju, zbog kojeg je gradnja ubrzana kako bi se mnoga vojna lica uselila.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...