Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

15 hours ago, J-♣ said:

Banjička pijaca nerentabilna?!

 

Pa to nije laž, već čista osiona pakost.

 

Skoro su je renovirali, promenili asfalt i odvodnjavanje, obnovili tezge i postavili na jednom delu četiri velike nastrešnice tako pola pijace zaštitili od kiše i to uradili za njihove standarde relativno brzo.  Ka toj pijaci osim banjičana domorodaca i dođoša gravitiraju iz Stepe Stepanović, Jajinaca, Dedinja i Kanarevog. Vikendom svi nakupci dižu cene 20% u odnosu na cene radnim danima.

 

Tačno u najavi krenuo od pijace koja i da 'oće ne može da propadne.

 

 

Na Banjici i jesu 95% preprodavci, zato idem na Vidikovacku.

A zasto nesto ne urade sa prostorom bivse miljakovacke pijace?

Link to comment

i to nekoliko preprodavaca sa profesionalnim prodavcima po tezgama, podelili strateški rejone sa tezgama, sa nekim krntijama uzurpirali parking uz ivičnjak da im večno "čuva mesto",  rade odavno, a da dođeš za pet-deset godina iste face sa one strane tezge

 

ne znam za miljakovačku, verovatno je klijentela u pitanju, ovde dolaze i sa Dedinja i "mladi kupci" iz Stepe Stepanović naselja koji ne razmišljaju kako je cena formirana, zato ovi klepaju čim je gužva i kad je nešto trenutno deficitarno

Link to comment
On 4.11.2019. at 12:22, MortimerBrewster said:

ja se izvinjavam, ali da li neko od vas prelazi taj most?

ja. svaki radni dan. tramvajem.

On 4.11.2019. at 12:22, MortimerBrewster said:

već sada imam rally svaki put kada ga prelazim pazim da mi ne zanese točak u stranu jer po nekim mestima sa desne strane šina nema asfalta. gledam da vozim sredinom.

pa?

most treba srediti.

On 4.11.2019. at 12:22, MortimerBrewster said:

poseban užitak je takođe dočekati prelazak tramvaja ispod tog mosta. osećaj je bombardovanje '99.

za razliku od ostalih sličnih mostova ili vijadukta u svim EU gradovima gde postoje - not.

On 4.11.2019. at 12:22, MortimerBrewster said:

da li zaista neko misli da tom mostu već odavno nije vreme za penziju?

da. ja mislim.

Link to comment

Ostali postoje, a ovaj je i lep.

Moze tako?

 

Kao sto je lep i zeleznicki most kod Ostruznice. Mnogo volim pogled na Savu sa tog brda iznad Ostruznice i kadar u kojem je obavezan i taj stari most.

Link to comment

Zamisli dan zaljubljenih bez svecanog osvetljenja ulica..nekako je pih. 

 

Ocekujem apele da se fura do 8. marta i da se tog dana uvece iskljuci..nedaoBog da zakaci 9. mart, pasce narodu svasta na pamet.

Link to comment

Grad Beograd je izabrao izvođača da rekonstrukcija spomenika knezu Mihailu bude urađena. Na tenderu je pobedila kompanija "Granit Liješće" iz Sremske Mitrovice, kaže za Sputnjik zamenik gradonačelnika Goran Vesić.  :isuse:

 

On dodaje da je u toku procedura koja prethodi potpisivanju ugovora, koje se očekuje tokom sledeće nedelje.

"Čim ugovor bude potpisan počeće izvođenje. Vrednost ugovora je 3,7 miliona, neto, a rok za završetak radova na obnovi spomenika je 60 dana", kaže Vesić za Sputnjik i dodaje da je reč o restauraciji i čišćenju spomenika, koji se neće pomerati s postamenta.

Dakle, za razliku od Pobednika, knez Mihailo i njegov vranac ostaju na svom mestu, a Beograđani i gosti grada imaće priliku da vide kako manji, ali ništa manje značajan spomenik dobija novo ruho.

Umetnička radionica "Granit Liješće" je kuća koja već godinama obnavlja i štiti spomenike. Prošle godine obnovili su spomenik srpskom vojniku u Kraljevu, visok 16 metara. Radionica je obnovila i osmatračnicu sa Kajmakčalana u Pionirskom parku i spomenik vojvodi Stepi u Čačku.

 

 

U pravo vreme, kad krenu snegovi!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...