Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

je l to dobro ili loše? ili onako, isto?

 

ne znam ni zashto potpisujem ni shta pishe. ja sam stalno zaposlena proudly since 1998, praktichno od odma (nije bila praksa, bilo je potrebno za neshto drugo, a sistem nije bio protiv. a i nije pogreshio, to smem da kazem :s_p: ) a bice onako kako drzava kaze, koja josh nije rekla zavrshnu rech. dok se mi glozimo oko internih zachkoljica, klasika. ono shto zasigurno znamo jeste da ce nauka u srbiji iz chiste nadleznosri mpntr preci potpuno u ruke direktora. neshto kao aplikacija, nekom dobro, nekom loshe, nekom isto. nadam istom hihi.gif 

edip. imam interni medjuustanovski trach za tebe, samo ne mogu sad. i ne smem javno, ne znam kakav mi je ugovor! biggrin.png

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

 

Link to comment
4 hours ago, Skyhighatrist said:

Voždovac špartaju već par meseci i trotoarima i kroz parkove punom parom, kažu Telekom optika...

tek sad? kod mene u selu pre 3 - 4 godine su mi dovukli kabl do kuće iako im nisam tražio. kopali jedno 70 metara rova od ulice do kuće. pitao sam zašto to rade kad mi ne treba, rekoše da nema veze, da možda zatreba. moja pamenica misli da je to bilo neko nameštanje posla ili pranje para.

Link to comment
Meni zvuci ko da su Bosanci.
Eeee pa mi tu "motivaciju putem izuzetnosti" ovde primenjujemo odavno! U masi uglavnom privatnih firmi koje objašnjavaju te stvari zaposlenima stilom JW!



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 minutes ago, djordje geprat said:

tek sad?

Moraju da siđu pod zemlju, neki zakon propisuje da ne mož' više da se kače po krovovima i edb banderama (verujem i da će da jebu sbb tim povodom, samo da se oni prvo ukopaju)...

Link to comment
21 minutes ago, Skyhighatrist said:

Moraju da siđu pod zemlju, neki zakon propisuje da ne mož' više da se kače po krovovima i edb banderama (verujem i da će da jebu sbb tim povodom, samo da se oni prvo ukopaju)...

biće veselo ako budu to tražili od SBB. možda za nove veze ali da prepravljaju postojeće......u gepratovoj su od krova do krova razvlačili kablove.lani su u zgradu došli iz telekoma i tražili saglasnost da postave razvod. bez obaveza. i, kopali su po dvorištu.

 

ovde u rakovici vidim da je SBB izveo kabl sa bandere do vrha solitera a onda sa jednog na drugi.

Link to comment
3 hours ago, pt 2.0 said:

Ne postoji nijedna aplikacija sem te koja dozvoljava da se vožnja plati:

1. unapred karticom

2. na fiksan iznos koji zavisi isključivo od kilometraže između polazišne i odredišne tačke

 

Naravno da znamo da aplikacije imaju i Naxis i Pink i verovatno razni drugi.

Divljanje taksista po Beogradu danima je nešto što kao jedini odgovor zaslužuje da svi instaliramo CarGo aplikaciju.

Ne postoji zakonska mogućnost da udruženje građana vrši bilo kakvu poslovnu delatnost bez obzira na to šta nudi.  Jedino zakonsko sredstvo za naplatu vožnje  je taksimetar. Aplikacijom može da ti menja cenu kad hoće. Trenutno je jeftiniji, a kad bude uništio sve ostale ... polako. 

Jedini logičan odgovor države bio bi da se ta firma zatvori, sva imovina zapleni i od tih sredstava uplati socijalno i penziono njihovim radnicima koji sad rade bez prijave. Njihovom gazdi ne pada na pamet da u tom pogledu nešto promeni.

Edited by nesha taxista
Link to comment
43 minutes ago, nesha taxista said:

Ne postoji zakonska mogućnost da udruženje građana vrši bilo kakvu poslovnu delatnost bez obzira na to šta nudi.  Jedino zakonsko sredstvo za naplatu vožnje  je taksimetar. Aplikacijom može da ti menja cenu kad hoće. Trenutno je jeftiniji, a kad bude uništio sve ostale ... polako. 

Jedini logičan odgovor države bio bi da se ta firma zatvori, sva imovina zapleni i od tih sredstava uplati socijalno i penziono njihovim radnicima koji sad rade bez prijave. Njihovom gazdi ne pada na pamet da u tom pogledu nešto promeni.

Ovo nije tačno, i primera ima bezbroj - od Zvezde i Partizana, do EXIT-a. Član 37 Zakona o udruženjima dozvoljava da udruženja neposredno obavljaju privrednu ili drugu delatnost kojom ostvaruju dobit, pod određenim uslovima, tj. da je u svrhu delatnosti udruženja i da je manjeg obima. Jedina sankcija za kršenje ovoga je privredni prestup protiv udruženja (kazna od 300 do 900 hiljada), kao i ništavost pravnog posla preduzetog u prekoračenju, ako su obe strane znale za prekoračenje (što je u CAR:GO slučaju besmislena sankcija). Mogu da budu zabranjena samo paravojna i tajna udruženja, i ona koja pozivaju na rušenje ustavnog poretka, rasnu i polnu diskriminaciju, itd., i o tome odlučuje Ustavni sud, a ne Ministarstvo saobraćaja ili Ministarstvo za državnu upravu.

Edited by Ayatollah
Link to comment
36 minutes ago, nesha taxista said:

Ne postoji zakonska mogućnost da udruženje građana vrši bilo kakvu poslovnu delatnost bez obzira na to šta nudi.  Jedino zakonsko sredstvo za naplatu vožnje  je taksimetar. Aplikacijom može da ti menja cenu kad hoće. Trenutno je jeftiniji, a kad bude uništio sve ostale ... polako. 

Jedini logičan odgovor države bio bi da se ta firma zatvori, sva imovina zapleni i od tih sredstava uplati socijalno i penziono njihovim radnicima koji sad rade bez prijave. Njihovom gazdi ne pada na pamet da u tom pogledu nešto promeni.

 

Jedini logičan odgovor države je da se Car:GO i slični servisi potpuno legalizuju (a inače su i bili potpuno legalni pre nego što su taksisti izlobirali preko Zorane Mihajlović da se promeni zakon), ali da se to uredi na način da se izađe i taksistima u susret i da se osigura da vozači koji rade za te servise ne rade na crno i da plaćaju fer količinu dažbina u odnosu na taksiste.

 

Kako to može da se uradi, opisao sam na jednoj od prethodnih strana.

 

Taksisti treba da shvate da su se vremena promenila i da ne mogu da vrate stvari unazad, da nikakva zabrana ovakvih servisa na dugi rok ne može funkcionisati. Ovi protesti su besmisleni koliko i protesti svećara protiv električnih sijalica. Taksisti dok još uvek imaju neki uticaj i moć treba da pronađu rešenje kako da se adaptiraju na nove servise i da sa njima koegzistiraju, i da onda predlože regulatorni okvir državi.

 

Ako to ne učine sada, samo će biti zbrisani za koju godinu i niko ih neće zarezivati 5%

Link to comment
1 hour ago, Skyhighatrist said:

neki zakon propisuje da ne mož' više da se kače po krovovima i edb banderama

Prvi put čujem, si siguran u to?

 

Telekom koliko znam i dalje razvlači optiku po banderama u manjim mestima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...