Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

profesorska kolonija - detinjstvo...MG - teenage godine...studije - massive black hole... tu oko vuka...sada - dorcol, bre...ma, ne mogu ja racionalno da pricam o beogradu... ceo mi je zivot tu... i ono najbolje i ono najgore u tom zivotu.

Link to comment
Možda može da se sredi da avioni sleću na krov Prokopa, a autobusi da dolaze u podrum. 3 in 1. ...što se tiče ovog s izmeštanjem železničke i autobuske stanice, to možda ima nekog smisla u gradovima gde postoji razvijen metro sistem. Inače, zaista ne vidim kako Beograđanima više odgovara da voz hvataju u Prokopu nego u Savskom amfiteatru. U daleko najvećem broju velikih svetskih gradova u kojima sam bio, najveći deo železničkih stanica se nalazi u centru grada, nekad užem, nekad širem. Ovo se odnosi i na Evropu i na Severnu Ameriku. Slabo se sećam da bilo koji od gradova koji bi Beograd voleo da bude kad poraste ima železničku stanicu u Prokopu, a autobusku na buvljaku. EDIT: Omaklo mi se "železnićku". :lol:
Jes bre Redbus,tako je sa tim zeleznickim stanicama diljem Evrope. I nikome ne pada na pamet da ih selina neke poljane. Neke (recimo Leipzig) prava su arhitektonska cuda,prelepe gradjevine.Ako Frankfurt ima zeleznicku stanicu u samom centru, a to nikome ne smeta, cak niko ne bi mogao ni da zamisli da je stanicau nekoj varoshici 30 km od Frankfurta, ne znam koji je problem ta beogradska. Ja i ne znam da bilo ko danas u Srbijiuopste i putuje vozom. Autobuska stanica je kao malo sredjena i meni je to tako OK.
Link to comment
Carevi asfaltiraju rupe na gazeli u pravcu NBGa! U sred bela dana, u sred špica... Ne pokušavajte!
Uveče ili noći bi se verovatno neko zakucao u njih :lol: Ali da su gadne rupe, gadne su.
Link to comment

Kakvi ste vi neopevani provincijalci. Prokop mu dodje centar izmestena Topciderska stanica blize reci. Autobusko ruglo je trebalo izmestiti na Autokomandu gde je novi Miskograd u povoju. Sad samo da se srusi stadion JNA.

Link to comment

Djilasove zimske carolije. U Beogradu je danas poginuo muškarac star 78 godina zbog povreda zadobijenih prilikom pada na zaleđenoj ulici, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova SrbijeKako je agenciji Beta rečeno u MUP-u, poginuo je Lj. B. koji je zbog teških povreda preminuo na licu mesta.Nesreća se desila u ulici Vojvode Milenka u opštini Savski venac.Breaking NewsGradonačelnik Beograda Dragan Đilas najavio je danas će Gradska uprava od Ministarstva rada tražiti da se početak radnog vreme službi koje imaju mogućnosti za to pomeri sa 7.00 na 9.00 časova pošto je u ranim jutarnjim satima najčešće povređivanje zbog poledice.

Edited by fonTelefon
Link to comment
  • 2 weeks later...

da li je neko skoro koristio usluge pošte kod železničke stanice? nema veze pošta nego onaj novi, popločan trotoar ispred nje. ko ne zna: proširuje se savska. između tramvajskih šina i železnice ubacuju se nove trake za smer ka mostaru. ispred pošte je napravljen totoar širine 7 - 9 metara a kolovozne trake su redukovane na 2. iza toga opet ima za tri. zamišljam poštanske kombije ili klijente pošte kako parkiraju na jednoj traci ili se penju na popločan trotoar. ima li mozga kod urbanista ili sam ja tupadžija?

Link to comment

Biće onde ludila, tu je redovno nekoliko kombija post-expressa parkirano, gde će da ih naguze kada naprave ulicu bob sveti zna. Opet, sigurno će biti prohodnije nego do sada. Kad smo kod Savske, jel zna neko da li se planira sklanjanje onog skaradnog prakinga za pandurske automobile ispred SUPa? Da mi je to da vidim, pa mogu da mrem komotno...

Link to comment
Biće onde ludila, tu je redovno nekoliko kombija post-expressa parkirano, gde će da ih naguze kada naprave ulicu bob sveti zna. Opet, sigurno će biti prohodnije nego do sada. Kad smo kod Savske, jel zna neko da li se planira sklanjanje onog skaradnog prakinga za pandurske automobile ispred SUPa? Da mi je to da vidim, pa mogu da mrem komotno...
a kako ce savska sa 4-6 traka da se ulije na gazelu, kad to vidim, ima da mrem komotno :P
Link to comment

dohvatila se kaldrme i asfalta i sva se nešto sneveselila :(sunce mu žareno, za 100+ godina ni red reči u rečenici da promene kad trućaju o mrskoj evropi koja bi da nam uništi tradiciju i ostalo nacionalno korenje, a za to vreme kaljuga i mrak. večno nebeska posla od kojih nikako ne stižu da se prihvate običnih, praktičnih, svakodnevnih...

Link to comment
Npr. da ja ne znam sistem u Beogradu, kao posetiocu iz grada gde to funkcioniše drugačije palo bi mi na pamet da treba da ubacim žeton u kutiju kod vožača i da tražim od nje(ga) kartu za transfer. A žeton bih tražio da kupim u stanici metroa. I tu bi mi propala teorija. :lol:
Ево још једне теорије за пропадање: ако се овде пасоши узимају на пошти, а у бирачке спискове уписује код Одељења за моторна возила (где региструју кола и чамце, те издају и возачке), онда се месечна карта за градски аутобус купује... где?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...