Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Jos novih ulica...

 

Poznati sportisti, glumci, muzičari, novinari, arhitekte, samo su neki od onih koji su nedavnom odlukom Skupštine grada Beograda dobili svoje ulice u glavnom gradu, piše "Blic".

Na plavim tablama našla su se znamenita imena naše istorije, ali i svetski poznatih ličnosti, navodi "Blic". Tako je slavni "kralj rokenrola" Elvis Prisli dobio ulicu u Zemunu, i to između ulica Šabana Bajramovića i Usnije Redžepove.

 

Batajnica će ubuduće moći da se pohvali ulicom koja će nositi ime proslavljenog glumca Velimira Bate Živojinovića, dok će se u Ugrinovcima ponovo "susresti" čuveni tandem Pavle Vuisić i Miodrag Petrović Čkalja.

 

Nedaleko od njih, ulicu je dobio Dragomir Bojanić Gidra, baš kao i Milorad Mandić Manda, dok će ulicu u Zemunu dobiti i Marinko Madžgalj, piše "Blic".

Pored glumaca, ulice su dobili i sportisti: Slobodan Santrač, Slobodan Janković, Bora Kostić, Mane Bajić, Nikola Karaklajić i Jelena Genčić.

Link to comment
Just now, Milosh76 said:

Usnije Redžepove

A 'el ce da na tabli pise saradnja sa Sigurimijem, onim Enver Hodzinim? 

 

1 minute ago, Milosh76 said:

Pavle Vuisić

Zar on nema/nije imao ulicu negde na Altini, bese cini mi se kod nekog pecenja, rostilja?

Link to comment

Nista fontana, a ? 

 

Pa bar u Zr ima vode za bacanje i razbacivanje.

 

Eto ideje za sledecu godinu. Inace, prica je da braca Gasic rade proozvodnju behatona, kocaka i slicnih picaka materina, sto se jednom od njih i poklapa sa strukom te zato trgovi u Srbiji najedared pocese da lice na kupatila.

Link to comment
12 minutes ago, SNARC said:

Nista fontana, a ? 

 

Pa bar u Zr ima vode za bacanje i razbacivanje.

 

Eto ideje za sledecu godinu. Inace, prica je da braca Gasic rade proozvodnju behatona, kocaka i slicnih picaka materina, sto se jednom od njih i poklapa sa strukom te zato trgovi u Srbiji najedared pocese da lice na kupatila.

 

 

Ja imam starinsko kupatilo i veliku starinsku kadu. Ne liči na ovo.

Ali, boli me patka, imam još jedan mokri čvor, još jedan WC pa ću njega da promenim i modernizujem da bude u skladu sa savremenim estetskim tekovinama.

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment

Ima fontana, ofc, samo se ne vidi, zato što je ispod zgrade sa koje je fotkano. A pre 12 godina je u rad puštena verovatno najgluplja fontana u državi, ako uopšte mogu tako da se nazovu i fontana i država:

 

36c21d9bcc623cf60f4b98ae7e8a9978b80ff83e

 

U međuvremenu su je malo ukopali i dodali neki zidić, pa izgleda ovako:

 

Fontana-450x270.jpg

 

 

 

Link to comment
48 minutes ago, napadaj said:

Ima fontana, ofc, samo se ne vidi, zato što je ispod zgrade sa koje je fotkano. A pre 12 godina je u rad puštena verovatno najgluplja fontana u državi, ako uopšte mogu tako da se nazovu i fontana i država:

 

36c21d9bcc623cf60f4b98ae7e8a9978b80ff83e

 

U međuvremenu su je malo ukopali i dodali neki zidić, pa izgleda ovako:

 

Fontana-450x270.jpg

 

 

 

a jel iz fontane izlazi ista ova smrdljiva voda koju vam poturaju pod pijaću?

Link to comment
1 hour ago, napadaj said:

Ima fontana, ofc, samo se ne vidi, zato što je ispod zgrade sa koje je fotkano. A pre 12 godina je u rad puštena verovatno najgluplja fontana u državi, ako uopšte mogu tako da se nazovu i fontana i država:

 

36c21d9bcc623cf60f4b98ae7e8a9978b80ff83e

 

U međuvremenu su je malo ukopali i dodali neki zidić, pa izgleda ovako:

 

Fontana-450x270.jpg

 

 

 

ima ovde u londri nekoliko takvih fontana, bez zidica doduse, samo ta voda sto izbija iz niotkud. i uglavnom radi leti i sluzi gradjanima (najvise deci i omladini al kad pripece i drugima) da se osveze na vrucinama. ja navikao pa mi nije ni ruzno. nesto ovako....

Image result for fun water feature south bank

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...