Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

ne bi ja to tako preko kolena, kraj 2020… 

ovim tempom stanica nece za 10 godina a i negde je neko iz cip-a (valjda) izjavio da ne postoji finalni projekat stanice jos i da je ovo privremeno/prelazno resenje

Link to comment
4 hours ago, April said:

To nisu trgovine, to je životni model. 

Oni neće nestajati, razbacane komšijske trgovine su osuđene na nestajanje, njima će molovi oteti tržište i hleb.

 

+1

 

Mislim da su tržni centri sigurni sledećih 10-20 godina, a posle, pa ko zna...možda neki od njih završe kao oni silni mali (u poređenju sa ovim novim) tržni centri iz 80ih i 90ih koji su uglavnom propali

Link to comment

Ne verujem da ce "komsijske radnje" propasti, mnoge od njih, i trgovine i usluzne radnje, su ono sto treba svakom kraju, a nemaju klijentelu niti prihode da se presele u fensi trzne centre. Tj. propasce one koje ne uspeju da se pozicioniraju lokalno, ali nece ni prodavnica u kojoj kupujem hleb i mleko, ni suster, ni onaj sto opravlja laptopove, ni manji butik, ni cvecara, ni ovi sto prodaju sanitarije. S druge strane, vece radnje koje se nalaze po centralnim ulicama nekih krajeva grada ce se ili preseliti u vece trzne centre, ili nestati.

 

Vise se pitam koje su to trgovine koje ce ispopunjavati sve ove Gazele, Delta Planete, Usca, Ade, Big Fashione, Zire itd. Pre ce biti da ce iste trgovine koje vec postoje u velikim trznim centrima samo otvarati nove radnje u onim novoizgradjenim i ne znam da li im se to zaista i isplati. Mislim da sam u svakom od njih bio bar po jednom i imam osecaj da svi ti objekti imaju jedne te iste radnje unutra.

Link to comment
1 hour ago, Malvo said:

Mislim da sam u svakom od njih bio bar po jednom i imam osecaj da svi ti objekti imaju jedne te iste radnje unutra.

 

Pa uglavnom i imaju, poenta je pokrivenost raznih delova grada.

 

Delta City kada se otvorio, to je bio TC u koji je dolazio ceo grad. Sada je to prevashodno ,,lokalni" TC za ljude iz tog dela NBG.

 

Postoje 2 TC u koji dolaze ljudi celog grada, to su Ušće i Rajićeva. Rajićeva je međutim dosta manja i ima malo drugačiji koncept zbog lokacije (u proseku skuplji brendovi i radnje) i najviše od svih TC igra na turiste.

 

Manji tržni centri poput Stadiona na Voždovcu ili Aviva na Zvezdari (ili još manja Zira u Ruzveltovoj) su od početka orijentisani na svoju okolinu i nikada nisu pretendovali da budu destinacija za ljude iz celog grada.

 

U BIG Fashion dolaze ljudi iz celog grada ali prevashodno sa Karaburme, Zvezdare, Palilule, preko panč. mosta itd. Ja otkad se otvorio BIG mnogo ređe idem u Ušće npr. (živim na Zvezdari). Verujem da je slično s Ada Mall-om, kada je bilo otvaranje nagrnuli su sa svih strana ali kapiram da će to uglavnom da dolaze ljudi sa Čukarice i Savskog Venca, i oni kojima je savska magistrala najčešća ruta u grad (plus će da skuplja neki procenat ljudi koji u taj deo grada dolaze zbog Ade, naročito u letnjoj sezoni).

 

Ovo što se gradi u V. Ilića kod Vera i što će biti prilično veliko će isto da cilja prevashodno Voždovac, Zvezdaru, Vračar, te prigradska naselja kojima će to biti bliže nego da idu do Ušća ili BIGa.

 

Dakle većina onoga što se gradi cilja na to da ponudu koja je postojala nekada samo u Delti i Ušću reprodukuje i drugom delu grada i to približi ljudima koji tu žive...da ti H&M bude na 15 min. kolima gde god da živiš.

 

Ova BW Galerija je drugačija, to pretenduje već da bude gradska destinacija kao što nekada bila Delta i kao što je sada Ušće. Mislim da će rezultat biti ,,lokalizacija" Ušća koji će postati TC prevashodno za ljude sa NBG i iz Zemuna i centra.

Link to comment

Talas propadanja komšijskih radnji je odavno završen, ovo što je preživelo će moći da gura još neko vreme. Tu prvenstveno mislim na radnje koje su izdvojene i ne nalaze se na pijacama ili u sklopu nekih sličnih objekata, potonje su u mnogo boljoj situaciji. Ima i primera da takve prodavničice opstaju čak i ako se nalaze odmah pored Maksija, valjda ljudi neće zbog tri ili četiri stvarčice da ulaze unutra i čekaju na kasi...

 

Link to comment
15 hours ago, SNARC said:

A stanica..poj'o vuk magarca ?

 

Stanica je predvidjena na placu gde je bio parking (prekoputa glavnog ulaza na Buvljak).

Plac koji je kupio Kopernikus je (valjda?) bas na mestu Buvljaka. Nikako mi ne ide u glavu zidanje te kule pored samih nadvoznjaka.

Link to comment
Just now, gospa buba said:

to i ja mislim.

mada je stanichna kafana sa pevaljkom, koja radi do zore, dosta neshvatljiva u tom okruzenju :unsure:

sent from bubamoto
 

A hoće metro (mislim, ova trasa što je sad izmišljaju) da prolazi pored te stanice? Mislim, pitanje deluje glupo, ali, znajući gradske arhitekte, moglo bi se desiti da zaborave na tu sitnicu....

 

A na ovoj stanici će biti Mek i neka od onih fensi radnji sa kafama, kakve pevaljke, kakve kafane do zore... To nema ne treba više...

Link to comment
Just now, gospa buba said:

pa nece, metro treba da ide kroz bzdj, s druge strane arene. nadzemno :ph34r: sa dve lakat krivine :s_w:

sent from bubamoto
 

Pa odlično je ond ato sve zamišljeno... Eto, stignem iz neke pripizdine u BG i onda mi treba lak i brz prevoz od autobuske stanice do centra, kad ono, stiže raspali GSP, umesto fancy metroa..

 

Pa kako će time pred strane turiste?

Link to comment
10 minutes ago, radisa said:

Pa odlično je ond ato sve zamišljeno... Eto, stignem iz neke pripizdine u BG i onda mi treba lak i brz prevoz od autobuske stanice do centra, kad ono, stiže raspali GSP, umesto fancy metroa..

 

Pa kako će time pred strane turiste?

 

Već su izašli s time pred strane turiste sa nezavršenim Prokopom od koga ideš u pešački safari da bi stigao do trole

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...