Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Postoji li uopste trziste za ovolike trzne centre? Otkad se postavlja to pitanje, a otada je izgradjeno jos nekoliko vecih, a da pritom nije ni zavrsen ovaj najveci, najlepsi, najstariji i najporodicniji ispod Gazele. Na kraju nisam ukopcao ni cemu ce da sluzi Savska ako ce ovaj novi bulevar da ide poprecno sa njom?

 

Ovi ce za pet godina i Savu da privatizuju, napravice neku branu, MHE, napajace za dzabe Zabranjeni grad, naravno od nasih para. 

Link to comment
15 hours ago, Malvo said:

Postoji li uopste trziste za ovolike trzne centre? Otkad se postavlja to pitanje, a otada je izgradjeno jos nekoliko vecih, a da pritom nije ni zavrsen ovaj najveci, najlepsi, najstariji i najporodicniji ispod Gazele. Na kraju nisam ukopcao ni cemu ce da sluzi Savska ako ce ovaj novi bulevar da ide poprecno sa njom?

 

Ovi ce za pet godina i Savu da privatizuju, napravice neku branu, MHE, napajace za dzabe Zabranjeni grad, naravno od nasih para. 

 

Sve se bojim da su se oni bavili procenom trzista. Prave kvadrate koje mogu brzo da utope i izvuku pare, sta ce se s tim desavati dugorocno ih ne zanima. Ionako nece ziveti u Srbiji kad se promeni vlast.

Link to comment
17 hours ago, Malvo said:

Postoji li uopste trziste za ovolike trzne centre? Otkad se postavlja to pitanje, a otada je izgradjeno jos nekoliko vecih, a da pritom nije ni zavrsen ovaj najveci, najlepsi, najstariji i najporodicniji ispod Gazele. Na kraju nisam ukopcao ni cemu ce da sluzi Savska ako ce ovaj novi bulevar da ide poprecno sa njom?

 

Ovi ce za pet godina i Savu da privatizuju, napravice neku branu, MHE, napajace za dzabe Zabranjeni grad, naravno od nasih para. 

To nisu trgovine, to je životni model. 

Oni neće nestajati, razbacane komšijske trgovine su osuđene na nestajanje, njima će molovi oteti tržište i hleb.

Link to comment
8 minutes ago, April said:

To nisu trgovine, to je životni model. 

Oni neće nestajati, razbacane komšijske trgovine su osuđene na nestajanje, njima će molovi oteti tržište i hleb.

+1

 

Koliko sam mogao da vidim, i zGrcka je negde 90-ih prosla kroz slican proces: umrle su male prodavnice u kojima su, ako treba, i babe kunjale i dezurale celu noc...

Pekare, narocito u unutrasnjosti, su slicno prosle: velika vecina ih je sa sopstvene, rucne pripreme kora i testa presle, morale da predju na centralizovano snabdevanje od strane velikih snabdevaca...

Link to comment
35 minutes ago, namenski said:

+1

 

Koliko sam mogao da vidim, i zGrcka je negde 90-ih prosla kroz slican proces: umrle su male prodavnice u kojima su, ako treba, i babe kunjale i dezurale celu noc...

Pekare, narocito u unutrasnjosti, su slicno prosle: velika vecina ih je sa sopstvene, rucne pripreme kora i testa presle, morale da predju na centralizovano snabdevanje od strane velikih snabdevaca...

 

Grcka i nije bas neki svetao primer,ili mozda jeste ako se gledaju malo veci gradovi Atina,Solun.....vec recimo Kavala,Larisa su neka prica za sebe.

Neku kakvu takvu razliku treba praviti izmedju prehrabenih prodavnica i hipermarketa i trznih centara.Te male prodavnice kakve god bile bice ih uvek,i naravno treba da ih bude.Sto se trznih centara tice ja sam eto cuo da jedino tc Usce radi kako treba.Delta onako ostali su u debelom minusu.

Link to comment

Juče  sam bila u TC  Ušće. Naroda slabo, mesta za parkiranje koliko hoćeš. Doduše, bila sam oko 11 pre podne. Isto je i u Delti, pre oko mesec dana smo se parkirali bukvalno prekoputa ulaza i to smo mogli da biramo mesta.

Link to comment

Ajde da pitam i ovde..

 

Tamo gde je Kopernikus (ili ko vec stoji iza ovoga) planira da dize zgradu..tu vec zida NCR ? 

 

Zar tu nije trebalo da se postavi centralna autobuska stanica ? I gdi ce sad ?

Link to comment

Ocigledno imaju ideju da preuzmu posao Uscu i Delta sitiju, posto su van bilo kakvih stambenih zona za razliku od ostalih novosagradjenih (manjih) trznih centara. Nije mi cak palo na pamet ni da je Miskovic dobio dozvolu za Delta Planet na Autokomandi. Nece moci saobracaj da se raspetlja od silnih zgradurina posred autoputa, jos samo fali da iznad Gazele nikne jedan viseci, tipa TC Gondola, i to je to, tu smo svi.

 

Najveci wtf je ipak onaj predvidjen spejs satl na Vidikovcu, ej Vidikovcu. I dalje se smejem kojoj je budali to bilo palo na pamet.

 

 

Link to comment
Ajde da pitam i ovde..
 
Tamo gde je Kopernikus (ili ko vec stoji iza ovoga) planira da dize zgradu..tu vec zida NCR ? 
 
Zar tu nije trebalo da se postavi centralna autobuska stanica ? I gdi ce sad ?
Ne NCR zida sa druge strane valjda, tamo gde su bile lažne terazije



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...