Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

47 minutes ago, gospa buba said:

svetske vode su bukvalno 'impregnirane' (nije dobra rech) nano djubretom plastike i lekova.

  

ma znam za to, ali te nano čestice ne potiču od biorazgradivih kesa, nego od vremenom usitnjene plastike (preteče me hazard)

ja očekujem (t.j. nadam se) da su ove razgradive kese zaista razgradive, i onda bi imalo smisla da se propagira i dozvoljava njihova upotreba
(...dok se ne pročuje da proizvodnja tih razgradivih zagađuje boga oca... što se zaista desilo sa tekstilnim cegerima, za koje se ispostavilo da su sve samo ne ekološki)

Link to comment

Imam ih kao što rekoh nekoliko i uvek imam u kolima par cegera i torbi a doma i kolica...koristim njihove kese izuzetno retko ali ne sada, kampanjski, već oduvek. Poenta tekstilnih cegera, pa iako su ekološki neprihvatljivi, je da se koriste duži vremenski period...ja ove moje trenutne rabim sigurno bar desetak godina u unazad u proseku bez zamene. Koliko bih pvc kesa za to vreme do sada iskoristio i bacio bob sveti zna.

E sad, nekada mora i u kesu...pekara, voće i povrće po marketima...mada ima rešenje i za to, ali mislim da je malo kasno za sve to.

Edited by Barti66
Link to comment

predresirana sam sada na cegere definitivno. sad kad udjem ukucu prvo ispraznim i srolam ceger na malo i vracam u tashnu :ph34r:

 

moram da pitam kevu kako su oni...

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

naravno.

mislim da je problem prvenstveno u tome shto je sad vec dosta kasno, tj da je shteta napravljena i da se ne zna kolika je.

sent from bubamoto
 

 

Znaš kako kažu Ameri, when in a hole, first stop digging

Edited by hazard
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...