Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

[emoji38] ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo. 

 

Mojne Cerak Vinigradi da mi diras!

 

Celo naselje ima ulice, gde inace ne prolaze automobili, uglavnom po obodu, i u zavisnosti od drveca koje dominira u odredjenoj, ona nosi njihov naziv i tako je od nastanka naselja 1970 i neke. Mislim da bi stvarno greh bio (ovi inace znaju sta je to) kada bi preimenovali Jasenovu, Platane, Omoriku, Kestenovu, Borovu i ostale. A kada vec pominjes planine, nije ti losa analogija, posto je totalno drugacija mikroklima, pa je cesto T i za nekoliko stepeni niza u odnosu samo na susedna naselja. 

 

 

A sto kaze[mention=847]hazard[/mention] onoliko Nova ova, Nova ona i ko zna po kakvim sve beamislicama nose ulice nazive (zanima me kako je u Altini), no sta ocekivati od ove posati i stetocina, pored toga sto veze blage ni sa cim nemaju.

 

 

 

 

 

Link to comment
[emoji38]

ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo.

Strava u ulici kedrova

 

Edit: Sad tek vidim da me preteko ragasto za skech :(

 

Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

Mojne Cerak Vinigradi da mi diras!

Celo naselje ima ulice, gde inace ne prolaze automobili, uglavnom po obodu, i u zavisnosti od drveca koje dominira u odredjenoj, ona nosi njihov naziv i tako je od nastanka naselja 1970 i neke. Mislim da bi stvarno greh bio (ovi inace znaju sta je to) kada bi preimenovali Jasenovu, Platane, Omoriku, Kestenovu, Borovu i ostale. A kada vec pominjes planine, nije ti losa analogija , posto je totalno drugacija mikroklima, pa je cesto T za nekoliko stepeni niza u odnosu samo na susedna naselja.

 

A sto kaze[mention=847]hazard[/mention] onoliko Nova ova, Nova ona i ko zna po kakvim sve beamislicama nose ulice nazive (zanima me kako je u Altini), no sta ocekivati od ove posati i stetocina, pored toga sto veze ni sa cim nemaju.

 

Celo naselje je abortus od urbanizma kao i skola im Ujedinjenih Nacija. Kada sam prvi put tamo dosao covek iz naselja se orjentisao pomocu karte. 90% gradjana ne zna da raspozna vrstu drveta.

Link to comment
 
narodno veselje
 
altina.png


Da, da...deo milioniti i prvi ..sc!
Celo naselje je abortus od urbanizma kao i skola im Ujedinjenih Nacija. Kada sam prvi put tamo dosao covek iz naselja se orjentisao pomocu karte. 90% gradjana ne zna da raspozna vrstu drveta.
Stanovi su odlicni, mnogo zelenih povrsina, mirno, mesta za klince, nema automobila, a vala od blokova 100x bolje i humanije. Nemoj mi reci da u blokovima ima logike ili ljudi znaju gde je koji broj?
A to sto ne prepoznaju drvece, malo je do samog coveka, njegove kulture i interesovanja. Ima nas koji i znamo.

Inace da ne bude zabune, odrasla sam u blokovima.
Link to comment
1 hour ago, Jumanji said:

 


Da, da...deo milioniti i prvi ..sc!Stanovi su odlicni, mnogo zelenih povrsina, mirno, mesta za klince, nema automobila, a vala od blokova 100x bolje i humanije. Nemoj mi reci da u blokovima ima logike ili ljudi znaju gde je koji broj?
A to sto ne prepoznaju drvece, malo je do samog coveka, njegove kulture i interesovanja. Ima nas koji i znamo.

Inace da ne bude zabune, odrasla sam u blokovima.

 

Stanovi tamo ni za qrc nisu. Pricaj malo o prostoru kad padne mrak i pocnu duge kise u daljini svetla Surcina. Blokovi su vazda bili geto makar i sa A u nazivu jbt kad udjes u Jurija koji je to mentalni haos sve preko pruge. Kratko sam ziveo u 44om. Naselje Cerak je nekada imalo smisla male zgrade u ulicama. Nisam tamo bio 30 godina za razliku od ovih sumskih. 

Link to comment

Nemam nikakvih problema tamo stvarno ni kada su kise, ni snegovi, niti kada Sunce ovako przi. Vozac sam, nadjem parking, malo pesacim.
Stan je ekstra (stan u kome zivi moja tetka) i u kome sam dosta vremena provodila i provodim. Grejanje perfektno, tople vode ima, mada je instalirala bojler, veliki prozori, svetao stan, lepa prostrana terasa, lodja, renoviran ali i normalno a obzirom da ima godinica (nisam agent [emoji38]).
Meni se dopada naselje, a skola UN jeste sranje, ali kao i mnoge na kraju.
I naravno ne sumnjam da ima i drugacijih iskustava kao i uvek i u svemu u zivotu.

Link to comment
2 hours ago, ragasto said:

Pa šta, bilo bi ok živeti u Ulici Brestova:s_d:.

:D 

 

Ali: i potrebna je Ulica Brestova, ako nista drugo za uspomenu i dugo secanje: od negde sredinom 80-ih, brest vise ne zivi u Srbiji.

Ni jedan jedini. :sad:

 

Duga je to i tuzna nestajuca i izumiruca prica...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...