Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

12 minutes ago, extragluv said:

a rahmetli pohorska i goce delceva... resili su da se obracunaju sa jugoslovenstinom van srbskog teritorija

 

Goce Delčev ni po jednom parametru ne zaslužuje da ima ulicu bilo gde u Srbiji, to je bila dobra odluka

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:
16 minutes ago, hazard said:
 
Upravo htedoh da pitam zašto ,,oduzeše" ulicu Petru Kolendiću....čobani, budale.

Nisu njemu oduzeli, poprecne su se takodje zvale po njemu, a glavna je ostala njegova.

 

Aha. Onda povlačim riječ, u tom slučaju su zapravo uradili nešto logično. A sad kakvu je ulicu dobio, pa dobio bi ili tako neki patrljak u gradskom jezgru ili neku neimenovanu ulicu u Borči, Krnjači, Kotežu, Kaluđerici, Altini ili sl., pa bi se onda ljudi žalili da za takvog velikana nije primerena neka ulica bez kanalizacije na periferiji, ili šta već.

 

Ja da sam na njegovom mestu pre bih uzeo jednu od te dve varijante nego da po meni nazovu ulicu u nedajbože, Beogradu na vodi.

Link to comment
4 minutes ago, fonTelefon said:

Zamislite da zivite u ulici Kisela voda (bez ratluka). Kakve bitange rade u toj komisiji za dodelu imena ulicama. 

 

Kisela voda jedan od najvećih wtf momenata kada su imena ulica u pitanju, zvanično objašnjenje je da se zove po bratskom naselju (opštini? kraju? šta li već) Skoplja koji se zove Kisela voda a ne po kiseloj vodi. Ali jebemmumater, pa i to se u srpskom jeziku stavlja u padež, imamo Parisku ulicu a ne ulicu Pariz, Skopljansku ulicu a ne ulicu Skopje itd.

 

Mada je moj lični favorit ulica Bahtijara Vagabzade (a valjda bi trebalo Vagabzadea? nisam stručnjak za pravopis ali...). Čuveni azerbejdžanski pesnik sa tačno nula dela prevedenih na srpski jezik.

Link to comment

Da sam maliciozan pa da napisem da je 1994-te vlast u Srbija pokazala kako se odnosi prema Srbima van svojih granica, ovako mogu samo da kazem jedna ulica manje za jednog od mnogobrojnih profesora BU.

Link to comment
17 minutes ago, fonTelefon said:

Zamislite da zivite u ulici Kisela voda (bez ratluka). Kakve bitange rade u toj komisiji za dodelu imena ulicama. 

:lol:

ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo.

Link to comment
11 minutes ago, Milosh76 said:

Meni je odvratno da jedan Bata Stojkovic dobije dupe od ulice od 100 metara u nekoj nedodjiji na Zvezdari. Umesto da su mu dali neki sokak ili ulicu blizu Zvezdara Teatra, oni mu dali cosak bogu iza nogu...

 

Bata Paskaljevic je prva paralelna ulica u istom kraju...

 

Jedino što postoji u tom kraju je ona slepa uličica između parka (preko puta Zvezdara teatra) i 6. gimnazije, koja služi prevashodno da bude (divlji) parking. Osim dela gimnazije (koja ima adresu u Milana Rakića), u toj ulici postoje dva objekta, balon za fubdal sa kafićem i restoran na kraju (mislim da se oba objekta vode da su u Milana Rakića, tj. da je taj slepi patrljak takođe Milana Rakića). Zbog lokacije je to možda lepši i primereniji patrljak od onoga koji je dobio, ali je opet patrljak dužine stotinjak metara. A mislim da čak i ne postoji zgrada gde bi mogla tabla da se postavi (moralo bi da se stavi na neku banderu).

 

Mislim, OK, mogli su to da preimenuju. A možda čuvaju to za Duška Kovačevića :D

 

A kome bi drugo ,,oduzeo" tu ulicu, Milanu Rakiću, Radoju Domanoviću, Dimitriju Davidoviću, Milošu Zečeviću? Ili bi pak preimenovao Preševsku ili Đevđelijsku (zašto)?

Edited by hazard
Link to comment

vrlo je jednostavno. napravi ulicu pa joj daj ime koje hoćeš tj koje komisija predloži

 

isto je i sa ovim imenovanjima sportskih objekata, pionir, hals sportova

Link to comment
15 minutes ago, hazard said:

 

Jedino što postoji u tom kraju je ona slepa uličica između parka (preko puta Zvezdara teatra) i 6. gimnazije, koja služi prevashodno da bude (divlji) parking. Osim dela gimnazije (koja ima adresu u Milana Rakića), u toj ulici postoje dva objekta, balon za fubdal sa kafićem i restoran na kraju (mislim da se oba objekta vode da su u Milana Rakića, tj. da je taj slepi patrljak takođe Milana Rakića). Zbog lokacije je to možda lepši i primereniji patrljak od onoga koji je dobio, ali je opet patrljak dužine stotinjak metara. A mislim da čak i ne postoji zgrada gde bi mogla tabla da se postavi (moralo bi da se stavi na neku banderu).

 

Mislim, OK, mogli su to da preimenuju. A možda čuvaju to za Duška Kovačevića :D

 

A kome bi drugo ,,oduzeo" tu ulicu, Milanu Rakiću, Radoju Domanoviću, Dimitriju Davidoviću, Milošu Zečeviću? Ili bi pak preimenovao Preševsku ili Đevđelijsku (zašto)?

 

Ne bih nikome oduzeo ulicu od navedenih, naravno, ali ali instistiras, od Trscanske do Batutove su mogli da preimenuju u Bate Stojkovica... A posle Batutove da ostane Milana Rakica

 

Link to comment
[emoji38]
ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo.
Pa to mi je ok kao koncept celog naselja...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa to mi je ok kao koncept celog naselja...



... Shiit has hit the fan...
 

jeste ok, ali bi možda malo manje smetalo da se preimenuju te ulice nego ove koje se već zovu po zaslužnim ličnostima iz istorije.

Link to comment
30 minutes ago, slepa živana said:

:lol:

ima na vidikovcu neki deo gde se ulice zovu, breze, kesteni, kedrovi, jasenovi... ima i cerski venac koji se sigurno ne odnosi na planinu nego na drvo.

Pa šta, bilo bi ok živeti u Ulici Brestova:s_d:.

Link to comment
14 minutes ago, Milosh76 said:

 

Ne bih nikome oduzeo ulicu od navedenih, naravno, ali ali instistiras, od Trscanske do Batutove su mogli da preimenuju u Bate Stojkovica... A posle Batutove da ostane Milana Rakica

 

 

I ti bi tako prouzrokovao ogromno drkanje svih stanara u M. Rakića? Ovi u prvom delu što moraju da menjaju dokumenta zbog imena ulice, a ovi u ostatku što moraju da menjaju kućni broj (jer bi onda br. 1 bio posle Batutove). Pritom bi to bio nastavak retardirane beogradske prakse da jedno te ista ulica ima 6 naziva, kao npr. Cara Dušana-Džoržda Vašingtona-27. marta-Kraljice Marije...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...