Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Gledao neke slike i klipove iz Ada Mola od juče, i nikako mi nije jasno šta se tu desilo. Jebote, kako je moguće da jedan nov objekat u 21. veku ma kakav god da je pljusak curi na sve strane, bukvalno kroz rupe od rasvete, niz zidove, liftove, do garaža punih vode... Pa kako je to uopšte sagradjeno i kako je dobilo dozvolu za rad? :blink:

Edited by mraki
Link to comment

 

22 minutes ago, mraki said:

Gledao neke slike i klipove iz Ada Mola od juče, i nikako mi nije jasno šta se tu desilo. Jebote, kako je moguće da jedan nov objekat u 21. veku ma kakav god da je pljusak curi na sve strane, bukvalno kroz rupe od rasvete, niz zidove, liftove, do garaža punih vode... Pa kako je to uopšte sagradjeno i kako je dobilo dozvolu za rad? :blink:

pa kako. kako ono u novom sadu shto se raspada svake nedelje, tako i ovo. shta ima veze.

 

dobro te reche da ne zalazim, dete bash merkalo da svratimo.

 

 

mislim, ono, daj da ne pogine niko, drugo cemo lako.  tj necemo nishta, sve i da neko nastrada.

Edited by gospa buba
Link to comment

Beogradska i Starine Novaka su inace opterecene poslednjih meseci i pribojavao sam se kako ce sve da izgleda kada pocnu radovi u 27. marta.

Nisam ni pomislio da ce prilaz raskrsnici suziti za po jednu saobracajnu traku, ispod Ilije Garasanina u smeru ka BPS i kod BPS u smeru ka Slaviji.

Danas je vec na raskrsnici kod Pravnog bio pravi krkljanac, a od Pravnog do Ilije Garasanina bio sam zaglavljen 30 min. No danas smo imali poseban razlog, saobracaj je u tom delu kroz Starine Novaka bio potouno obustavljen. Posto nema nikakvog upozorenja to se vidi tek kada vise nemas gde! U raskrsnici nerazmrsiv cvor od vozila koja pokusavaju da se izvuku levo i desno krozvzakrcene ulice. Saobracajnu policiju, osim jednog policajca koji je sprecavao ulaz u Starine Novaka video sam samo u pratnji autobusu sa vaterpolistima koji se dovezao na Tas.

Razlog za obustavu saobracaja sam saznao kasnije, kada sam prilazio platou kod BPS, koji je sav bio oblepljen trakom, a radnici obezbedjenja usmeravali pesake okolo, zato sto se na Ineks zgradi odvalio poveliki deo fasade, landarajuci i preteci da se otkine.

 

Edited by Ras
Link to comment
8 hours ago, mraki said:

Gledao neke slike i klipove iz Ada Mola od juče, i nikako mi nije jasno šta se tu desilo. Jebote, kako je moguće da jedan nov objekat u 21. veku ma kakav god da je pljusak curi na sve strane, bukvalno kroz rupe od rasvete, niz zidove, liftove, do garaža punih vode... Pa kako je to uopšte sagradjeno i kako je dobilo dozvolu za rad? :blink:

 

Биће снижења за викенд 100 % :D

 

 

Нов објекат негде у свету и нов објекат у Србији није исто.

Милион разлога има зашто је се ово десило.Најбоље би било овакав објекат срушити па испочетка јер је немогуће радити хидроизолацију посебно темеља када је већ зграда завршена.Е сад ће бити весело.Буџење нове зграде.

Link to comment
3 hours ago, Блок_64 said:

 

Биће снижења за викенд 100 % :D

 

 

Нов објекат негде у свету и нов објекат у Србији није исто.

Милион разлога има зашто је се ово десило.Најбоље би било овакав објекат срушити па испочетка јер је немогуће радити хидроизолацију посебно темеља када је већ зграда завршена.Е сад ће бити весело.Буџење нове зграде.

Ja stvarno pokušavam da razumem tu količinu gluposti, neozbiljnosti, alavosti ili čega već, ali mi nikako ne ide. Ne mogu reći čak ni da je nestručnost, jer ovo je po mnogim parametrima vrlo ozbiljan projekat, gradili su na onakvom terenu, minirali. Čak mi i arhitektonski deluje jako lepo odradjeno, iako nisam ljubitelj tih molova. Jasno je da su malo zbudžili na kraju i požurili sa otvaranjem, ali koliko razumem kao laik, do propusta sa hidroizolacijom je ipak došlo u nekim ranijim fazama.

Na kraju krajeva, čak i posmatrano isključivo kroz prizmu zarade (a kako drugačije i posmatrati tržni centar) njih će ovako koštati daleko više. Sreća te niko nije stradao.

O upotrebnim dozvolama i raznim inspekcijama ne vredi ni trošiti reči...

Edited by mraki
Link to comment
9 hours ago, Arkadija said:

Samo u Beogradu se posle 2 epske kiše, Gradska čistoca pojavljuje sa šmrkovima u redovnom pranju ulica četvrtkom.

kod nas su prskali komarce

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...