Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

8 hours ago, Malvo said:

Da li je jos nekome stigla opomena od Infostana pred utuzenje za neplaceni racun za... mesec mart? :mellow: Otvaram sanduce i unutra cestitka od famoznog i nikad vidjenog advokata MIlosa Vuckovica, koji ne postoji ni na adresi u Svetogorskoj niti na navedenom broju telefona.

 

Mislim, stvarno nisam platio, imam neki licni finansijski plan da racune za Infostan placam po nekoliko u istoj turi kad periodicno naplatim nesto sto radim. Oduvek je bilo vazno da se tamo do decembra-januara sve izmiri, tad salju opomenu djuture. Sad posalju za jedan mesec, majku im hohstaplersku jebem?

Koliko se ja sećam Infostan te neće tužiti za  neplaćeni mart.

Ti lepo pozovi tog tužitelaj i traži mu da ti dokumentuje sve elemente tužbe. To mora da ima. 

Što se Infostana tiče, tužitelji ne rade za infostan. U stvari, Infostan mora da im plati pokretanje tužbe. Infostanu se ne isplati da tuži korisnike. Znam jer sam i to radio, peglao potencijalne tužbe i tražio da li je korinik platio bar neki račun i prebacivao uplate da ne bude tužen.

 

Pozovi tog tužioca, verovatno je on požurio, i najebi mu se majke.

Sestru, ako ima, pošalji kod mene.

Link to comment
10 hours ago, Malvo said:

Da li je jos nekome stigla opomena od Infostana pred utuzenje za neplaceni racun za... mesec mart? :mellow: Otvaram sanduce i unutra cestitka od famoznog i nikad vidjenog advokata MIlosa Vuckovica, koji ne postoji ni na adresi u Svetogorskoj niti na navedenom broju telefona.

 

Mislim, stvarno nisam platio, imam neki licni finansijski plan da racune za Infostan placam po nekoliko u istoj turi kad periodicno naplatim nesto sto radim. Oduvek je bilo vazno da se tamo do decembra-januara sve izmiri, tad salju opomenu djuture. Sad posalju za jedan mesec, majku im hohstaplersku jebem?

 

Stiglo naravno.

 

Nekad se tolerisalo do godinu dana, bilo im je bitno da te utuže pre zastarevanja, sad čovek ni na duži put ne može da ode, popiće tužbu.

 

Glasalo se za njih, sad valja snositi posledice tog glasanja.

 

 

Edited by Anonymous
Link to comment

Ako račun Infostana ne platiš godinu dana i ne utuže te, taj račun zastareva. I zaista je tako. Radio sam u njihovom sistemu koji se zove Libra i sva neutužena zaduženja starija od godinu dana se automatski brišu. U moje vreme je to u početku radjeno i ručno ali kasnije je uvedena opcija koja to radi sistemski. Provalio sam bio sam šifru za to ali je se više ne sećam.  Mogao sam svima da vam unesem dugove pa da vas tuže. Budite mi zahvalni i volite se i ljubite  ;) 

 

Dugovanja zastarevaju za godinu dana ali tužbe zastarevaju za deset ili dvadeset godina.

Link to comment

Ne znam koji je rok posle kojeg mogu da tuže ali ta informacija mora biti javna. Otidite u svoju radnu jedinicu. Obični šalteraš verovatno to ne zna ali šef/ica mora znati. Ako    niko ne zna, tražite da vam kažu imena i zapišite ih pred njima. Nema to  veze ali će se usrati od straha. :D 

 

Onda otidite u centralu,u Danijelovu i idite u pravnu službu. Tamo odmah s vrata pitajte za ime osobe s kojom razgovarate. Naravno i vi se predstavite. I tamo moraju da vam kažu tačne informacije.

 

 

E, a super im je arhiva, često sam išao tamo, svašta ima. I kad su dopisi u pitanju, tačno se vidi razlika izmedju devedesetih i dvehiljaditih, da ne govorim o onim još starijim. Infostan ima ili je imao odličnu arhivu, provereno znam da je bolja nego arhiva Gradske čistoće, Vodovoda, Gradskog Stambenog a možda i Beogradskih elektrana.

 

Gradska čistoća i Vodovod su glavni terenci. njihovi  dopisi idu u sve komunalne kuće. Beogradske elektrane imaju svoje ljude a od kako su uvele ono plaćanje po potrošnji, te firme šalju spiskove.

 

Dakle, ako uspete da se provučete kroz sve to.......ne plaćajte ništa  plaćajte svoja zaduženja gospodski i dostojanstveno.

Edited by Bujodrag
Link to comment

u februaru/martu je napisano (efektiva) 140.000 opomena, sve su potpisali advokati koji ne postoje na adresama,

https://kaleidoskop-media.com/ljudi/kolektivna-tuzba-gradana-protiv-infostana-  u tekstu ima i kako izgleda kancelarija

jednog od advokata.

 

tu u februaru sam dobila i ja, i na nešto plaćeno i na neke neplaćene, iskopirali uplatnice, odneli u infostan, posle par

dana dobili pismo izvinjenja od infostana.

sad sam dobila opomenu za februar i mart, februar plaćen, mart sam naknadno platila, ali ovaj put neću da im nosim

ništa, nek se jebu.

 

moja pretpostavka je da ovako peru pare, plaćaju advokatima po tarifniku, deo para advokatu deo nekom iz vlasti.

Link to comment
9 hours ago, svashtabezneshto said:

moja pretpostavka je da ovako peru pare, plaćaju advokatima po tarifniku, deo para advokatu deo nekom iz vlasti.

pa šta misliš, što JP koja imaju pravne službe angažuju advokate?

Link to comment
Zašto im bilo šta nosite? Ja sam te račune naprosto platio i sve je bilo OK.
Tako sam i ja. Dobila tuzbu za dva racuna od tog fantomskog advokata, platila ih normalno i to je to (za sada [emoji849])
Link to comment

pa jel postoji neka ustanova u drzavi, vladina ili nevladina, koja moze da proba da pronadje predmetnog advokata? da vidimo ko je, kako izgleda, shta vozi i chiji je rodjak? tek tako?

Link to comment
53 minutes ago, gospa buba said:

pa jel postoji neka ustanova u drzavi, vladina ili nevladina, koja moze da proba da pronadje predmetnog advokata? da vidimo ko je, kako izgleda, shta vozi i chiji je rodjak? tek tako?

Pa posoji, advokatsak komora, neka, ne znam koja je sad ispravna, videti sa pravnicima, pa njih pitati o tom advokatu...

 

INače, svakim pismom tog advokata ispumpa se 6K dinara iz JP,  pa vi vidite...

Link to comment
Pa posoji, advokatsak komora, neka, ne znam koja je sad ispravna, videti sa pravnicima, pa njih pitati o tom advokatu...
 
INače, svakim pismom tog advokata ispumpa se 6K dinara iz JP,  pa vi vidite...
Pa to je to...




...shiit has hit the fan...

Link to comment

Fora je u tome što su usluge advokata koje se odnose na zastupanje ili na nešto što neposredno prethodi zastupanju, oslobođene javnih nabavki. 

 

U konkretnom slučaju, angažovanje advokata za opomene ima generalno smisla, jer je moje iskustvo da kada advokat pošalje opomenu nekome, mnogo je veća verovatnoća da će taj da plati nego kad ase pošalje obično pismo.

 

Problem je u tome ko je i kako izabrao advokata koji će da šalje pisma i zašto opomen ne radi pravobranilac, koji kao i advokat ima pravo na naknadu troškova od stranke.  To gde je advokatu kancelarija i kako izgleda je manje bitno. Možeš da se prijaviš na svoju gajbu zbog pošte a da radiš iz kafića i da se sa klijentima sastaješ kod njih.

Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Fora je u tome što su usluge advokata koje se odnose na zastupanje ili na nešto što neposredno prethodi zastupanju, oslobođene javnih nabavki. 

 

U konkretnom slučaju, angažovanje advokata za opomene ima generalno smisla, jer je moje iskustvo da kada advokat pošalje opomenu nekome, mnogo je veća verovatnoća da će taj da plati nego kad ase pošalje obično pismo.

 

Problem je u tome ko je i kako izabrao advokata koji će da šalje pisma i zašto opomen ne radi pravobranilac, koji kao i advokat ima pravo na naknadu troškova od stranke.  To gde je advokatu kancelarija i kako izgleda je manje bitno. Možeš da se prijaviš na svoju gajbu zbog pošte a da radiš iz kafića i da se sa klijentima sastaješ kod njih.

Naravno, alit akvi advokati ne dobiaju ovakve poslove, zar ne?

 

Inače, koji je dobitak infostana, ako plati advokatu 6K za opomenu na dug od 10K? Jel' on onda JP ide malo u minus? (6K je za AKV, ako se ne varam minimum za trošak, ne znam koliko je u BG...)

Link to comment

Tarifa je jedinstvena, tako da je svud 6000 minimum, s tim da može da se ugovori i manje od tarife - najviše 50%. Realno, ovo nema nikakvog smisla za minimalne iznose, osim ako se ne prevali na potrošača - zahteva se od njega da plati i opomenu. Ali to bi izazvalo revoluciju. Meni bi najlogičnije bilo da JKP šalje opomenu i da se onda potraživanja pred zastaru daju na prinudnu naplatu. Opet, ako pretiš nekom advokatom, veće su šanse da plati, a sa druge strane, infostan bi toliko jednostavno mogao sam da pravi predloge za izvršenje automatski i samo da ih šiba, uz troškove takse i kamate na koje svakako ima pravo da su advokati sasvim suvišni, barem do postupka po prigovoru ako ga bude...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...