Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

1 minute ago, palikaris said:

Vepar je verovatno preplivao s ratnog ostrva, to se uvek desava kad je visoka voda. Mogao bi malo da potera srblje sto voli da se seta po biciklistickoj stazi vise nego leba da jede. Tu mu kej sirok 20 metara, tu mu staza za trcanje, ali ne, svi po biciklistickoj, s kolicima, decom, rasire se, razgledaju. Kako mi to nevidjeno ide na k. A da napisu da je to staza za setanje, onda niko tuda ne bi isao verovatno.

 

U kom ono filmu/seriji tip otvori "diskoteku" u kojoj pustaju narodnjake, kolca i tako to i niko mu ne dolazi, zvrji prazno sve dok se ne seti da okaci natpis "zabranjeno za seljake", i onda krene navala... 

Link to comment
18 minutes ago, palikaris said:

Vepar je verovatno preplivao s ratnog ostrva, to se uvek desava kad je visoka voda. Mogao bi malo da potera srblje sto voli da se seta po biciklistickoj stazi vise nego leba da jede. Tu mu kej sirok 20 metara, tu mu staza za trcanje, ali ne, svi po biciklistickoj, s kolicima, decom, rasire se, razgledaju. Kako mi to nevidjeno ide na k. A da napisu da je to staza za setanje, onda niko tuda ne bi isao verovatno.

 

Šetači, deca, trkači, biciklisti, roleri - primorani su da dele stazu široku 5 metara, e a baš biciklisti zapeli da  voze 30 na sat i da im niko slučajno ne zasmeta. Ma nemoj.

 

Vozi onda ti po keju širokom 20 metara kad je tako lepo. Ako mogu ljudi sa decom i kolicima da se spuste niz stepenice do keja i šetaju po suncu bez hladovine, što ne bi i ti na bajsu, ionako je isto.

Link to comment
13 minutes ago, Frile said:

 

Šetači, deca, trkači, biciklisti, roleri - primorani su da dele stazu široku 5 metara, e a baš biciklisti zapeli da  voze 30 na sat i da im niko slučajno ne zasmeta. Ma nemoj.

 

Vozi onda ti po keju širokom 20 metara kad je tako lepo. Ako mogu ljudi sa decom i kolicima da se spuste niz stepenice do keja i šetaju po suncu bez hladovine, što ne bi i ti na bajsu, ionako je isto.

na kakve stepenice mislis? ne pricam o keju do jugoslavije, nego od jugoslavije do usca, zona "srbija" :D nema tu nikakvih stepenica, ide kej, pa paralelno s njim skroz odvojena biciklisticka staza, pa opet na par metara od nje trim staza. izmedju trava i drvece. i na tom delu keja od jugoslavije do usca bas ima hladovine, vise nego na bic. stazi.

Link to comment
5 minutes ago, palikaris said:

na kakve stepenice mislis? ne pricam o keju do jugoslavije, nego od jugoslavije do usca, zona "srbija" :D nema tu nikakvih stepenica, ide kej, pa paralelno s njim skroz odvojena biciklisticka staza, pa opet na par metara od nje trim staza. izmedju trava i drvece. i na tom delu keja od jugoslavije do usca bas ima hladovine, vise nego na bic. stazi.

 

aaa sorry, ja razumeo da je reč o delu između vojske i brankovog mosta, tamo uz reku zaista postoji kej širok 20 metara koji zvrji prazan, a svi se guraju gore na stazi (pola je obeleženo za bicikliste).

Nisam znao da je i na toj sasvim odvojenoj bici stazi ka jugoslaviji takva situacija sa šetačima...  jbg

Link to comment
27 minutes ago, Frile said:

 

Šetači, deca, trkači, biciklisti, roleri - primorani su da dele stazu široku 5 metara, e a baš biciklisti zapeli da  voze 30 na sat i da im niko slučajno ne zasmeta. Ma nemoj.

šetači i malji deca imaju stazu za šetanje. biciklisti, roleraši i trotinetaši svoju. trkači i rekreativci svoju

 

kada bi svi koristili svoju nikakvih problema ne bi bilo

:sleep:

 

 

to fali, tabla sa legendom, i sa što manje slova. samo crteži i boje. crvena(tartan za rekreaciju), bici da ofarbaju u zelenu, i za šetače može siva

i to da okače na svakom ukrštanju sa ulaznim stazama u park

 

 

 

 

 

“kartu možete kupiti gde piše kasa, crvenim slovima”

 

Link to comment

Svako označavanje dopušta mogućnost kažnjavanja tj. mogućnost građana da traže da organi reda zapravo rade svoj posao. A to baš i nije u planu...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

šetači i malji deca imaju stazu za šetanje. biciklisti, roleraši i trotinetaši svoju. trkači i rekreativci svoju

 

kada bi svi koristili svoju nikakvih problema ne bi bilo

:sleep:

 

 

to fali, tabla sa legendom, i sa što manje slova. samo crteži i boje. crvena(tartan za rekreaciju), bici da ofarbaju u zelenu, i za šetače može siva

i to da okače na svakom ukrštanju sa ulaznim stazama u park

 

 

 

 

 

“kartu možete kupiti gde piše kasa, crvenim slovima”

 

Pa i pise, ima znak za b. stazu, ova trim staza je crvena, sve ima. Nego narod nista ne gleda, baulja okolo.

 

6 minutes ago, Frile said:

 

aaa sorry, ja razumeo da je reč o delu između vojske i brankovog mosta, tamo uz reku zaista postoji kej širok 20 metara koji zvrji prazan, a svi se guraju gore na stazi (pola je obeleženo za bicikliste).

Nisam znao da je i na toj sasvim odvojenoj bici stazi ka jugoslaviji takva situacija sa šetačima...  jbg

Da, ta do brankovog mosta je bezveze, samo su nacrtali traku po keju, za pesake kao ostalo metar i po izmedju staze i klupa. tu naravno da pesaci imaju prednost. Ko hoce da jurca biciklom ima ulicu pored pa nek cepa.

 

Link to comment
10 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

 

to fali, tabla sa legendom, i sa što manje slova. samo crteži i boje. crvena(tartan za rekreaciju), bici da ofarbaju u zelenu, i za šetače može siva

i to da okače na svakom ukrštanju sa ulaznim stazama u park

 

ispostavilo se da palikaris i ja mislimo na sasvim različite deolove keja

 

3 minutes ago, Frank Pembleton said:

Svako označavanje dopušta mogućnost kažnjavanja tj. mogućnost građana da traže da organi reda zapravo rade svoj posao. A to baš i nije u planu...

 

Na tartanskoj trim stazi (za trčanje) u Košutnjaku su duž staze veliki znakovi sa obaveštenjima šta sve nije dozvoljeno duž staze (šetanje, kolica, bicikli,  ljubimci), čak piše i broj telefona na koji treba prijaviti nepravilno korišćenje staze... i opet, svejedno na svakom koraku se sudaraš sa šetačima i ljudima sa decom...

Razumem i ja njih, u tom delu nema posebne staze za šetanje, ali valjda ima još mesta po Košutnjaku gde se može šetati i gurati kolica, a tartanska za trčanje je samo ta jedna jedina (kolko znam u celom gradu ih ima samo dve).  

Link to comment
ne, samo uticanje na građansku svest
Ja ti pričam zašto onaj ko treba da označi, a potom i sankcioniše kršenje toga izbegava to.
Ako ti misliš da samo postavljanje znakova bez sankcionisanja može da reši nešto onda ok...




...shiit has hit the fan...

Link to comment
2 hours ago, Frile said:

Na tartanskoj trim stazi (za trčanje) u Košutnjaku su duž staze veliki znakovi sa obaveštenjima šta sve nije dozvoljeno duž staze (šetanje, kolica, bicikli,  ljubimci), čak piše i broj telefona na koji treba prijaviti nepravilno korišćenje staze... i opet, svejedno na svakom koraku se sudaraš sa šetačima i ljudima sa decom...

Razumem i ja njih, u tom delu nema posebne staze za šetanje, ali valjda ima još mesta po Košutnjaku gde se može šetati i gurati kolica, a tartanska za trčanje je samo ta jedna jedina (kolko znam u celom gradu ih ima samo dve).  

ja bih voleo da u košutnjaku postoji tartan staza za nas koji bi samo da se prošetamo (i za majke da guraju kolica) a ne samo za one koji bi da trčkaraju po ugodnom, dangube radi. neka trče po šumarcima košutnjaka i preskaču pala stabla.

 

pravda za šetače (običnih i kerovodaca) i za majke sa decom.

 

a, zaista jeste tako. šetasmo mi tartan stazom, čitali uputstva za vežbanje, izmicali se rekreativcima, bacali umilne poglede na bebe u kolicima.

Link to comment

Zaista bi trebalo napraviti paralelno sa trkačkom još jednu običnu stazu od čvrstog materijala.
Dok obični šetači imaju kakvu-takvu alternativu, za guranje dečijih kolica i za one što ne mogu po džombama i blatu zaista nema nikakve staze na celom Košutnjaku.
Gradski oci su imali sluha za "prateće sadržaje" po Košutnjaku (kafiće, balone i slično) ali staza za šetanje jock.

(čemu ničim izazvana dangubometrija?)

Edited by Frile
nepismenost
Link to comment

Na Adi paralelno postoje šetačka i biciklistička staze pa to stoku ne sprečava da bicikle voze po šetačkoj, a kolica sa bebama na biciklističkoj stazi.

Link to comment
3 hours ago, Frile said:



(čemu ničim izazvana dangubometrija?)

mala šala.  malo preterana. ja inače i pecaroše u društvu nazivam dangubašima. s druge strane, znam neke ljude koji rekreaciju smatraju traćenjem vremena. eto.

 

EDIT:

Quote

Na Adi paralelno postoje šetačka i biciklistička staze pa to stoku ne sprečava da bicikle voze po šetačkoj, a kolica sa bebama na biciklističkoj stazi.

to nam je u krvi.

Edited by djordje geprat
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...