Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

13 hours ago, kurjak92 said:

Bukvalno najjadniji pilicari i ljudski olos i talog sto se tice tih ljudskih osobina, a polovina sto se tice i tih akademskih 

 

13 hours ago, Taihoskopija said:

+1 

 

Većinski su u pitanju privilegovani poluintelektualni i ideološki tezgaroši. 

 

(Izuzecima izvinjenje) 

+ milion.

Plus, sve bi učinili da zadrže taj status. Bukavalno sve.

Edited by Arkadija
Link to comment
19 hours ago, halloween said:

Ovo secenje drveca i betoniranje i gondoliranje jeste kao revansizam, ali tako tupavi, krezavi i slinavi sa vecito poluotvorenim ustima, kupili su strucnjake, prof. univerziteta gde god je trebalo. Dali su oni svoje potpise na sve te studije izvodljivosti i projekte, dali su strucnjaci legitimitet. Tako da, u ovim vremenima kad su nas ekonomski stisli sve redom, intelektualna elita se snalazi na svoj, pilicarski, nacin. 

Ja i još par ljudi smo pokušali da kontaktiramo nekoliko profesora oko nekoh neupitnih skandaloznih problema u kraju gde živimo ali koji su pogubni za celu zemlju.

Čista situacija, nikakva "siva zona" i količina kukavičluka koju su ispoljili je sramotna!

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Ja i još par ljudi smo pokušali da kontaktiramo nekoliko profesora oko nekoh neupitnih skandaloznih problema u kraju gde živimo ali koji su pogubni za celu zemlju.

Čista situacija, nikakva "siva zona" i količina kukavičluka koju su ispoljili je sramotna!

Zaboga, pa ne mala plata, knjige, skripte, učešće u "projektima", honorarno gostovanje na privatnim fakuletetima i fakultetima po republici srpskoj. Malo li je? I da se sada zamere.

Edited by Arkadija
Link to comment

Meni je vrhunska prica ona kako se grabe profesori jednog fakulteta kada dodju hemijske, blokcici i notesi sa imenom fakulteta, da je dekan morao da organizuje administraciju da sve to pakuje u pakete i velike kese po principu "Sramota ih je da nose sad po pet kesa u rukama, uzece po jednu" i profesore koji tovare asistente ko magarce i nose po dvocifren broj kesa punih ne para ili blaga, vec kancelarijskog materijala

Link to comment

Dekan arhitektonskog fakulteta uradi i potpise projekat koji podrazumeva rusenje zgrade nekadasnje fabrike aviona Ikar, inace zasticene, a profesorka istog tog fakulteta uradi projekat rekonstrukcije platoa oko kule Grados koji podrazumeva rusenje delova zidina nekadasnje zemunske tvrdjave. I ajd alavost na pare, nego to pokazuje i visoki nivo nepoznavanja materije, krsenja profesionalne etike, retardiranosti, i kako uopste mogu da imaju licencu ti ljudi. Nikada nisam cuo da je neki urbanista ili arhitekta kod nas izgubio licencu, a prave se neverovatna sranja na sve strane, i svaki taj projekat neko potpise i udari svoj pecat. Inzenjerska komora cuti, prave se ludi... a da, isti taj dekan AF je i u ispitnoj komisiji za dobijanje licenci :D

 

Tzv. intelektualci su zapravo najgori deo ovog drustva. Sljam.

Link to comment
8 minutes ago, palikaris said:

Tzv. intelektualci su zapravo najgori deo ovog drustva.

To je bre takozvana i nadaleko cuvena - struka :isuse: 

Mani intelektualce, oni su druga vrsta fekalija.

Link to comment

Ovi i predaju na fakultetu, pisu i knjige neke, pod njhovim okom stasavaju nove generacijetm, prenose studentima znanja i vrednostitm, nije to bas samo struka.

Link to comment

Ma OK to, u pravu si, nego sam 'struku' uveo kao ilustraciju opsteprimenjivanog ortopedskog pomagala kojim se zasenjuje prostota i zatvaraju joj se usta za svaku kritiku onim cuvenim 'struka je tako odlucila/preporucila/projektovala...'

Znas, mogu da razumem da se kupi/proda glumac, slikar, pisac, pesnik, muzikant, da pisu, glume, slikaju, sviraju, komponuju i uzdizu u nebesa po narudzbi ili cak i iz ubedjenja: takva je to fela, ko ih shvati preozbiljno - sam pao, sam se ubio.

Ali kada to uradi neko ko se bavi poslom u kome prodaja/promasaji - bole, ugrozavaju ljudsko zdravlje, pa i zivote, dakle lekari, inzenjeri, onda bogami, stvar dobija sasvim druge dimenzije...

Link to comment
21 minutes ago, namenski said:

......

Znas, mogu da razumem da se kupi/proda glumac, slikar, pisac, pesnik, muzikant, da pisu, glume, slikaju, sviraju, komponuju i uzdizu u nebesa po narudzbi ili cak i iz ubedjenja: takva je to fela, ko ih shvati preozbiljno - sam pao, sam se ubio.

......

Pa nije baš tako. Istorija nas uči da su umetnici, stvaraoci svih fela, podjednako važni kao i naučnici, lekari, profesori.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...