Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

40 minutes ago, Malkmus said:

Ovo se brzo širi, mnogo ljudi se potpisalo. Pogledaj malo unazad, možda si propustio svoj potpis. Obično sve radi kako treba na tom sajtu.

 

edit: skoro 500 ljudi za pedesetak minuta.

Pogledao bio odmah ali me nije bilo.

 

Sad me ipak ima :kecman: Šerovao sam i na FB.

 

Tad je bilo 57 stranica potpisnika, sad ih ima 100 :kecman: :kecman:

 

I vdeo sam na ovim novim stranicama par imena drugara koji su se tu našli verovatno jer su videli na mom FBu. Imaju malo neuobičajena prezimena pa sam prilično siguran da su to oni.

Dakle, brzo se širi  :) 

Link to comment

Jbg, Vesara ne odustaje od kafane na Kališu. Mislim da će za rešavanje ovog problema biti potrebno nešto više od internet peticija. 

 

 

 

Edited by Willow
Link to comment
On 16.3.2019. at 12:39, slepa živana said:

mnogo mi je smešno što ga kesić zove čičičić :D

 

 

:D       (jedan moj ortak je tako dozivao nepoznate ribe: hej, anana! i uvek je dobijao odziv :D)

 

za mejora znam da je na ra, evo vidim da i kad sam prepisala od viloua, nisam prepisala kako treba. bilo kako bilo, doktor hirurg gradonacelnik moze da se hvali kako je od beograda napravio svajcarsku, jer je ostvario davnasnji ideal da ko zna kako se zove predsednik svajcarske, niko. e tako niko ne zna ni kako se zove gradonacelnik. 

 

Link to comment

Nema nijedne pogodne teme, pa hajd ovde.

Da li neko zna zašto se ignoriše ovaj haos sa Infostanom? Zašto se  opozicija nedovoljno zalaže za neko kompromisno rešenje?

Jednom broju ljudi žele da naplate nepostojeće dugove, drugima traže visoke svote pod pretnjom tužbe i plenidbe, bez mogućnosti otplate na rate.

U Infostanu je u nekoliko prethodnih godina postojala zvanična ili nezvanična institucija dozvoljenog minusa u visini od šest neplaćenih mesečnih rata, sad su opomene dobili i ti u dozvoljenom ili nezvanično dozvoljenom minusu. Mnogo siromašnih će ozbiljno najebati, mediji jesu izveštavali o činjeničnom stanju i nisu cenzurisali komentare. Nigde nema konkretne akcije na nivou sistema.

Edited by Malkmus
Link to comment

Dodaj za infostan da sve kasnije šalju račun. Oni koji redovno plaćaju imaju popust do nekih 7%.

Ako okasniš jedan mesec, onda treba pola godine da se vratiš na taj popust, pa se gubi i oko 30 prosečnog računa.

 

Jedan mesec ti kasnije pošalju, ne stigneš da uplatiš, i eto lakih par hiljada po platiši.

Link to comment

koliko se ja sećam dok sam tamo radio, utuživanja su se zvanično radila do godinu dana od datuma dospeća neplaćenog računa jer bez tužbe zastarevaju. Tužba zastareva posle deset ili dvadeset godina, ne sećam se.

 

 

Obično  bi samo stigla direktiva iz skupštine grada da se pravi "seča" kako su to tada zvali. I onda bi oni koji nisu platili duže od hm, ne sećam se, pola godine, mesec dana?  bivali tuženi.

 

No, svakako, ti podaci moraju biti poznati pravnicima u Infostanu i gradjanin ima pravo da pita i dobije precizan odgovor.

Pravna služba je u centrali, u Danijelovoj 33.

 

Ne znam kako je sada s tužbama. Možda su unapredili softver (Zvao se Libra, napravljen davno baš za Infostan i slične, dobar je i precizan). Možda je sad to tužakanje automatizovano.

 

Ali, ne zaboravite: Infostan nije bitan, nema nikakvu moć. Infostan radi za komunalne kuće a ne za gradjane. Zato se i zove Sistem Objedinjene Naplate.

 

Ko hoće da uzme lovu, uguraće se u Vodovod, Gradsku čistoću ili, ako iima baš dobre veze, u Beogradske elektrane.

 

Naravno, centar je Skupština Grada.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
18 minutes ago, Bujodrag said:

koliko se ja sećam dok sam tamo radio, utuživanja su se zvanično radila do godinu dana od datuma dospeća neplaćenog računa jer bez tužbe zastarevaju. Tužba zastareva posle deset ili dvadeset godina, ne sećam se.

 

 

Obično  bi samo stigla direktiva iz skupštine grada da se pravi "seča" kako su to tada zvali. I onda bi oni koji nisu platili duže od hm, ne sećam se, pola godine, mesec dana?  bivali tuženi.

 

No, svakako, ti podaci moraju biti poznati pravnicima u Infostanu i gradjanin ima pravo da pita i dobije precizan odgovor.

Pravna služba je u centrali, u Danijelovoj 33.

 

Ne znam kako je sada s tužbama. Možda su unapredili softver (Zvao se Libra, napravljen davno baš za Infostan i slične, dobar je i precizan). Možda je sad to tužakanje automatizovano.

 

Ali, ne zaboravite: Infostan nije bitan, nema nikakvu moć. Infostan radi za komunalne kuće a ne za gradjane. Zato se i zove Sistem Objedinjene Naplate.

 

Ko hoće da uzme lovu, uguraće se u Vodovod, Gradsku čistoću ili, ako iima baš dobre veze, u Beogradske elektrane.

 

Naravno, centar je Skupština Grada.

 

I ja znam za tu priču da se tu Grad pita. Ali, ovi su prekršili to pravilo ili dopuštanje određenog duga. Na kraju će najsiromašniji ostajati bez pokućstva, ili u gorim slučajevima bez stanova.

Pola godine je taj rok bio poslednjih nekoliko godina. Uz kamatu, koja je bila prihvatljiva.

Na telefone se (najčešće ili uopšte, ne znam) niko ne javlja.

 

 

Što se tiče mesečnog popusta, koliko sam ja shvatio, a možda grešim, terorijski može e-bankingom, mada je i to zeznuto sa novim pozivima na broj. Tako da je jedino sigurno da vlasnik stana otvori online nalog kod Infostana i preko njega plaća u roku u kome važi popust.

Edited by Malkmus
Link to comment

Ne znam, treba otići u pravnu službu i zahtevati jasne i precizne odgovore. Ne znam ko sad tamo radi ali po pravilu su zentare, kao i šalteruše. Prvo se bune i odbijaju ali, čim pripretiš i zatražiš, recimo, šefa ili direktora, odmah popuste.

 

Ili, pošalji mejl s preciznim pitanjima a u cc stavi sve moguće, i zaštitnika gradjana ako još postoji :D i Beokom, i Skupštinu grada i gradonačelnika i Deda Mraza i Vučića. 

Uvek se useru kad to vide.

Link to comment

U obavezi su da odgovore na pisani dopis. Postoji rok ali se ne sećam koji je. Jedan dobar šef radne jedinice je bio najebao jer mu službenik nije ni prosledio dopis pa šef, naravno, nije odgovorio.

 

 

 

 

 

 

Edited by Bujodrag
Link to comment
13 hours ago, Willow said:

Ovi bilmezi u žutom kamionu verovatno su deo ekipe koja je rušila u Savamaloj. Vesićevi operativci za noćne intervencije. 

 

 

Ja ne znam smem li da napisem koju firmu su nagazovali za rusenje savamale.

Link to comment
13 minutes ago, Bujodrag said:

U obavezi su da odgovore na pisani dopis. (....)

 

Naravno, ako šaljete dopis poštom, obavezno tražite i povratnicu ili kako se već zove ona potvrda da je adresat primio dopis.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...