Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Krivac je saobraćajna policija zato što im to toleriše. Meni stvarno i dalje ne ide u glavu kako je moguće da u tri ultraprohodne beogradske ulice godinama jedna traka bude zauzeta za parkiranje i da to ne može da se reši. Pa visila bi mi brigada policije tamo danima dok se bagra ne odvikne!
Ma kakva brigada, kamera na 20 metara, i onda kazna na kucnu adresu. Investicija par hiljada evra, a isplatila bi se cenim za desetak dana.
Nego, ovaj laki metro, hoće li on na svojim nadzemnim trasama biti u nivou sa postojećim saobraćajem, odnosno, hoće li morati da staje na raskrsnicama dok giba uz Bulevar npr? Ako je odgovor da ja više nemam dilemu laki ili teški.
Laki metro ide najvecim delom u nivou, ali ne staje na raskrsnicama nego se svima zatvaraju semafori da on prodje, kao naprimer kod Veterinarskog faxa za tramvaj.
Link to comment
A da ne pricamo da se masa stvari sredi preko telefona. Meni kad treba izvod iz maticne knjige rodjenih ja ili pozovem ili narucim preko neta. Stigne za dva dana. I nista ne kosta.
i na opstini novi beograd, a mozda i u nekim drugima. porucis preko neta ili telefonom i dodje ti kurir na vrata. nije to problem sa saobracajem u bg.
Link to comment
i na opstini novi beograd, a mozda i u nekim drugima. porucis preko neta ili telefonom i dodje ti kurir na vrata. nije to problem sa saobracajem u bg.
Mislim na ove sto treba da potezu do Beograda sa raznih strana. Izgleda da mnogi poslovi mogu da se obave samo u Beogradu. Mislim da je to greska.
Link to comment
Mislim na ove sto treba da potezu do Beograda sa raznih strana. Izgleda da mnogi poslovi mogu da se obave samo u Beogradu. Mislim da je to greska.
na osnovu cega to mislis? teja spominje ministarstva. pa koliko ljudi u srbiji ide u ministarstva? kad si ti u svedskoj zapucala u ministarstvo da obavljas privatne stvari? ili u ustavni sud? svaki veci grad ima sudove, opstinske organe, policiju. ako nema, ide se u prvi veci grad, ne u beograd. za sta konkretno jedan obican gradjanin srbije mora da ide u beograd jer to ne moze obaviti u svom gradu? uopste ne mislim da je broj ljudi koji dolazi u beograd zato sto mora dovoljno veliki da utice na saobracaj u gradu. mogu da prihvatim da ljudi idu u bolnice zato sto veruju da su bolnice bolje u beogradu. prvo, bolnice su pretezno van centra. drugo, to sto su bolnice na boljem glasu u gradu je redovna pojava u svim zemljama. trece, ljudi koji idu u bolnicu se ne vozikaju ceo dan po gradu, te i nisu neki ozbiljni problem.
Link to comment
na osnovu cega to mislis? teja spominje ministarstva. pa koliko ljudi u srbiji ide u ministarstva? kad si ti u svedskoj zapucala u ministarstvo da obavljas privatne stvari? ili u ustavni sud? svaki veci grad ima sudove, opstinske organe, policiju. ako nema, ide se u prvi veci grad, ne u beograd. za sta konkretno jedan obican gradjanin srbije mora da ide u beograd jer to ne moze obaviti u svom gradu? uopste ne mislim da je broj ljudi koji dolazi u beograd zato sto mora dovoljno veliki da utice na saobracaj u gradu. mogu da prihvatim da ljudi idu u bolnice zato sto veruju da su bolnice bolje u beogradu. prvo, bolnice su pretezno van centra. drugo, to sto su bolnice na boljem glasu u gradu je redovna pojava u svim zemljama. trece, ljudi koji idu u bolnicu se ne vozikaju ceo dan po gradu, te i nisu neki ozbiljni problem.
Ja sam izgleda pogresno shvatila da se u Beograd za svasta ide. Zato sam i iznela takvo misljenje kakvo sam iznela. Naravno, korigujem se ako vec nije tako kako sam mislila. Ja sam u Beogradu (rodnom gradu) bila svega 4 puta za 19 godina. Zato komentarisem ono sto cujem. Bolje informacije nemam. Na zalost.
Link to comment

Dolazi puno ljudi, ali to je potpuno nebitno. I treba da dolaze, šta, turisti su super i samo nek se množe, dočim ćemo bolesnima napraviti KBC u Leposaviću, a studentima ETF u Ivanjici. :lol: šalu na stranu, nije to uzrok problema. Negde sam pročitao da dnevna migracija u Istambulu zna da bude i preko milion ljudi. Al to nekako šljaka.@yabadaba: živo me zanima kako će i kojom brzinom da se zaustavljaju ždanova, Beogradska i zilion sitnih uličica kada tu naiđe metro. Al valjda su mislili na to majku mu, to baš ne bi bilo nikakvo rešenje.

Link to comment
Dolazi puno ljudi, ali to je potpuno nebitno. I treba da dolaze, šta, turisti su super i samo nek se množe, dočim ćemo bolesnima napraviti KBC u Leposaviću, a studentima ETF u Ivanjici. :lol: šalu na stranu, nije to uzrok problema. Negde sam pročitao da dnevna migracija u Istambulu zna da bude i preko milion ljudi. Al to nekako šljaka.
Ne znam tacno gde je Leposavic,dochim da je na severu Kosova.Malo je suludo ovo tvoje ismejavanje na racun Ivanjice i Leposavica.I klinika Mayo je u nekoj PM nije u petoj aveniji, al ti to ne razumesh.Beogradski ETF nije dobar i poznat faks zato sto je u Beogradu kao sto ni onaj decak(Van Burg,Teodor) nije genijalno dete samo zato sto je slucajno rodjeno u Beogradu.Malii off:Ovaj Cvetkovic (premijer) je iz Zajecara, skoro je i jedini i zajecarske gimanzije koji je ostao u Srbiji.Otisli su u Jamerike,mislim da je njegova mladja sestrica profesor na nekoj ETF u USA i tako.Al to sada nema stvarno nikakve veze sa metroom.
Link to comment

Nije metro nikakvo rješenje, nego novi tramvaj-enabled mostovi i niveliranje raskršća, zeleni valovi i proširenje boulevarada (tamo gdje je to moguće naravno).U Zagrebu je javni prijevoz puno kvalitetniji nego u Bg, ali batale Zagrepćanci to, auto je komforniji. Pa eto svako jutro čepa. Stvar se poboljšala tamo gdje su sagrađeni podvožnjaci ili nadvožnjaci, osjeća se i proširenje Avenije koja piči od centra prema Laibachu.. Sjever-jug je i dalje komatozan.

Link to comment
Ja ovde govorim o nekoliko desetina hiljada ljudi koji su prinudjeni da putuju autobosimasvakog jutra u Beograd.Videla sam to, cesto i ja putujem tim autobusima iz Zajecarau Beograd.Da li dolaze u Nemanjinu zbog socijale i penzija ili u Klinicki centar zbog nekih aparata,to ovde uopste nije vazno.Ili u neka ministarstva u samom centru grada to ovde ne igranikakvu ulogu.Ali dolaze jer nemaju kud.Tako je zacrtano,tako bilo,tako ostalo.
zajebi to opste tupljenje i konkretizuj po sta to dolaze ljudi u beograd iz raznih gradova? uverenja o drzavljanstvu i izvode iz mk rodjenih ili umrlih i slicne stvari vecina beogradskih opstina salje postom a narucuju se telefonom. drzavljanstva i slicne papiroloske zajebancije za izbeglice se izdaju u SIVu, istocni ulaz. u prvom postu je bilo hiljade, sad ih ima par desetina hiljada. hoces da kazes da si licno videla 1500 autobusa punih ljudi kako idu za beograd? i jeste bitno po sta dolaze, posto kada ti je objasnjeno da ne dolaze u domove zdravlja u centru beograda, vec u bolnice na obodu centra ili periferiji grada, prelazis na pricu o penzijama i socijali(?!)
Sta i kako i kome se ja pricinjavam cak i iz aviJona, to je ovde totalno nevazno.
bilo je nevazno, dok nisi pocela da se gadjas pojmovima 'beogradsko dete' i 'drugi svetovi'. moze neki razlog zasto se neko iz beograda moze drkati na konto geografskog porekla, a neko iz zajecara ne?upala si u sred price o saobracajnim i infrastrukturnim problemima beograda sa pricom o decentralizaciji, prvo opstinskom, pa onda kad ti je recno par stvari, presla na regionalnu decentralizaciju. a generalno je losa ideja drobiti beogradjanima na temu decentralizacije, jer je meni, a verujem i vecini beogradjana, pun qrac centralizacije, pocevsi od radnika koji iz pizde materine dodju u nemanjinu da strajkuju do raznih mucenika koji moraju da se drkaju po ovdasnjim klinikama.
Ovaj Cvetkovic (premijer) je iz Zajecara, skoro je i jedini i zajecarske gimanzije koji je ostao u Srbiji.Otisli su u Jamerike,mislim da je njegova mladja sestrica profesor na nekoj ETF u USA i tako.Al to sada nema stvarno nikakve veze sa metroom.
mozda bi mi rekla sa cim ima veze?
Link to comment
zajebi to opste tupljenje i konkretizuj po sta to dolaze ljudi u beograd iz raznih gradova? uverenja o drzavljanstvu i izvode iz mk rodjenih ili umrlih i slicne stvari vecina beogradskih opstina salje postom a narucuju se telefonom. drzavljanstva i slicne papiroloske zajebancije za izbeglice se izdaju u SIVu, istocni ulaz. u prvom postu je bilo hiljade, sad ih ima par desetina hiljada. hoces da kazes da si licno videla 1500 autobusa punih ljudi kako idu za beograd? i jeste bitno po sta dolaze, posto kada ti je objasnjeno da ne dolaze u domove zdravlja u centru beograda, vec u bolnice na obodu centra ili periferiji grada, prelazis na pricu o penzijama i socijali(?!) bilo je nevazno, dok nisi pocela da se gadjas pojmovima 'beogradsko dete' i 'drugi svetovi'. moze neki razlog zasto se neko iz beograda moze drkati na konto geografskog porekla, a neko iz zajecara ne?upala si u sred price o saobracajnim i infrastrukturnim problemima beograda sa pricom o decentralizaciji, prvo opstinskom, pa onda kad ti je recno par stvari, presla na regionalnu decentralizaciju. a generalno je losa ideja drobiti beogradjanima na temu decentralizacije, jer je meni, a verujem i vecini beogradjana, pun qrac centralizacije, pocevsi od radnika koji iz pizde materine dodju u nemanjinu da strajkuju do raznih mucenika koji moraju da se drkaju po ovdasnjim klinikama.mozda bi mi rekla sa cim ima veze?
Ja znam nesto sto ti ne zansh. Recimo postoje penzioneri (selljaci,poljoprivrednici).E da bi dobili reshenje za penziju mora svako od njih licno da ode na Novi Beograd (nemo me pitash sada tacno za adresujer nisam iz te struke) i da tamo taj svoj problem reshava. Invalidske penzije se stvarno reshavaju u Beogradu.Ja sam licno onomad morala da idem na dve adrese ne bi li mi upisali radni staz mog rada i boravka u Srbiji.Ovo sa busevima bilo je odokativno ,.mislim da ih ima i mnogo vishe.Klinicki centar nije periferija, VMA na neki nachin i jeste, al opet kao gedza prolazish kroz celu varosh.Isto vazi i za Dragishu Mishovoca ili ortopedije. Ali i za ginekologije u Narodnog Fronta.O decjoj bolnici u Tirshovoj valjda i ne treba da govorim.Nego,bre otvori topik o decentralizicaiji ako te ovde ovolko nerviram.
Link to comment
Ja znam nesto sto ti ne zansh. Recimo postoje penzioneri (selljaci,poljoprivrednici).E da bi dobili reshenje za penziju mora svako od njih licno da ode na Novi Beograd (nemo me pitash sada tacno za adresujer nisam iz te struke) i da tamo taj svoj problem reshava. Invalidske penzije se stvarno reshavaju u Beogradu.Ja sam licno onomad morala da idem na dve adrese ne bi li mi upisali radni staz mog rada i boravka u Srbiji.Ovo sa busevima bilo je odokativno ,.mislim da ih ima i mnogo vishe.Klinicki centar nije periferija, VMA na neki nachin i jeste, al opet kao gedza prolazish kroz celu varosh.Isto vazi i za Dragishu Mishovoca ili ortopedije. Ali i za ginekologije u Narodnog Fronta.O decjoj bolnici u Tirshovoj valjda i ne treba da govorim.Nego,bre otvori topik o decentralizicaiji ako te ovde ovolko nerviram.
nbg nije u krugu dvojke. Klinicki centar nije periferija niti je to VMA, ni ortopedija, ni KBC Dragisa Misovic. al nisu ni centar, a pogovo krug dvojke. decja bolnica u tirsovoj je maltene pored klinickog centra. jedino sto je u centru i jeste jako glupo sto je tamo je ginekologija u narodnog fronta. ti si pocela temu decentralizacije, tebe ocigledno vise zulja, te je otvori, al ne drobi beogradjanima zbog toga.
Link to comment
nbg nije u krugu dvojke. Klinicki centar nije periferija niti je to VMA, ni ortopedija, ni KBC Dragisa Misovic. al nisu ni centar, a pogovo krug dvojke. decja bolnica u tirsovoj je maltene pored klinickog centra. jedino sto je u centru i jeste jako glupo sto je tamo je ginekologija u narodnog fronta. ti si pocela temu decentralizacije, tebe ocigledno vise zulja, te je otvori, al ne drobi beogradjanima zbog toga.
Slusaj bre :lol: Pa i ja sam Beogradjanka cool.gif Zulja ta tematika,otvoricu topik ,al ne mogu bash sada jerBo slavim Bozic.Tematika Beograda zulja i Beograd , ali i celu Srbiju sa sve Vojvodinom.Nego se odjavljujem momentalno. Sutra se javnem :rolleyes:
Link to comment
Nije metro nikakvo rješenje, nego novi tramvaj-enabled mostovi i niveliranje raskršća, zeleni valovi i proširenje boulevarada (tamo gdje je to moguće naravno).
Bojim se da proširenje putne infrastrukture iz najmanje dva razloga nije optimalno rešenje. Prvo, širi putevi i više puteva znači veće zagađenje, jer se više ljudi odlučuje da koristi konfor automobila. Drugo, kao što je iskustvo velikog broja severnoameričkih gradova (ispresecanih autoputevima sa osam traka u jednom pravcu) pokazalo, kad proširiš putnu infrastrukturu, poraste i broj kola. Mislim da je ipak rešenje izgradnja infrastrukture i ograničenje prava na korišćenje automobila u centralnim zonama. Moram da se ogradim da se ovo možda ne treba odnositi na Beograd, jer je njegova celokupna infrastruktura slabo razvijena i na putevima će se svakako morati mnogo, mnogo raditi.
Link to comment

ima donekle poente u ovom tejinom stavu, ali je ona to naopako postavila > nije problematicno to gde se nalaze ustanove u koje nebeogradjani dolaze, vec to sto su autobuska i zeleznicka stanica u strogom centru grada.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...