Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Najbitnije je odradjeno kako treba, prebacivanje krivice sa vlasti na gradjane!

 

Inače su do pre pola sata tvrdili kako je sve super, ali slike haosa preplavile društvene mreže, pa su valjda morali promeniti ploču...

Edited by mraki
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

Ima smisla. A onih par meseci* sankanja svake godine su nam žuti ugradili u sećanje ko riku dekardu rogatog konja jednoroga.

 

*Da ne preterujem, ali svakako nekoliko nedelja godišnje

Ma ja se sećam kad smo bili klinci snegai spram kojih ovo izglda kao blaga susnežica... Imam neku sliku gde stojim u više od pola metra snega, jedva se vidim...

 

I ne sećam se da je bilo nekih problema u saobraćaju... Pre samo 30+godina...

 

 

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ma ja se sećam kad smo bili klinci snegai spram kojih ovo izglda kao blaga susnežica... Imam neku sliku gde stojim u više od pola metra snega, jedva se vidim...

 

I ne sećam se da je bilo nekih problema u saobraćaju... Pre samo 30+godina...

 

 

 

 

Jeste, osamdeset četvrta i peta su bile posebno gadne, po pola metra - metar snega u samom Beogradu na primer...

Edited by Jeremija
Link to comment

Ja se sećam kad smo na ušću skakali sa one neke piramide koja je visine recimo drugog sprata u sneg. Na sred poljane, znaci nikakvi smetovi. Ovo sad je smejurija od snega.

Link to comment

Ja sam imao one male skijice, po ceo dan se igrao, a sad sedim kući, mrzi me čak da odem i na koncert, doduše kakav je saobraćaj...  

Edited by Jeremija
Link to comment
2 minutes ago, Jeremija said:

 

 

Jeste, osamdeset četvrta i peta su bile posebno gadne, po pola metra - metar snega u samom Beogradu na primer...

Tako je, 10-ak godina sam imao... :)

Link to comment

Ja se sećam kada sam bila 7. razred, negde u zimu 1982. da su nam produžili raspust zbog ogromnih količina snega koji je napadao. Ovde u centru Beograda u parku je bilo tako da su mi akiak čizme upale skroz u sneg, do kolena.

Edited by Arkadija
Link to comment

Stric-Albert.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

došao auto putem. prošla grtalica u smeru ka šidu, ka gradu pakao. sreća te je sutra subota pa će se valjda malo konsolidovati

Link to comment

a da vama ja kažem da je jedne zime oko '60 bilo toliko snega da nisam išao u školu. škola je bila "zmaj jova" zgrada sadašnje matematičke gimnazije. nije se moglo popeti uz dobrinjsku. a dobrinjska i gepratova su bile ulice za sankanje. to je bio život a ne ovo sada kada gacam po bljuzgavici a kolona se protegla od nemanjine do balkanske.

Link to comment

U zimu 1953. na 1954. su vukovi na jednom od prilaznih puteva Krusevcu, na nepunih 5 kilometara od grada, masakrirali 3 coveka koji su se zatekli na putu... 

U zimu, cini mi se, 1983. na 1984. je ispod uzbrdice na Bubanj potoku bila ka Nisu formirana visekilometarska kolona vozila koja nisu mogla da savladaju zavejani uspon.

Ozbiljno sranje je izbegnuto zahvaljujuci blizini kasarne u Bubanj potoku, a poprilicno ljudi je provelo i po 2 noci u autobusima.

Na kraju su Pincgaueri putnike iz autobusa dovozili do na vrh, dok je saobracaj putnickih auta nekako bio usmeran na kruzni...

I tako to...

 

Edit: :sleep:

Edited by namenski
Link to comment

u zimu, ne sećam se tačno koje godine al taman što su turci otišli iz beograda, tamo negde kod sadašnjeg bezistana sankali se neki stane i ja. sanke su naravno bili jutani džakovi punjeni slamom, sanki tada nije bilo, tek su ih slovenci donelu u beograd kad su došli sa austrijancima. kad se stane počeo spuštati niz terazijski greben primetim čopor vukova koji su nas primetili tamo iz pravca jatagan rupa, senjak je tad bio ko sad perućac, ja krenuo da se derem "bežiiiii staaaaneeeeeee" i od tad seljaci sa terazija, a terazije su bile selo, neverovatno, taj prevoj sa grebena ka dorćolu počeše zvati bežistan. tek posle se ono ž pretvorilo u z

 

bio sneg onoliki...

 

:fantom:

 

Link to comment

Sve je to kurac od ovce u odnosu na ono sta smo ja i moja regimenta doziveli bezeci iz Rusije, tamo neke 1812... :D 

Da ne bese brace Rusa, najebasmo skroz...

 

BTW, nisam se zezao sa ona 2 primera, doslo mi onako uz pricu...

 

 

Edit: Нико не зна шта су муке тешке, док не пређе Албанију пешке...

Edited by namenski
Link to comment

I to na -1. Pa sta bi bilo da je -15 isuse

Samo da ih skinemo, kad najbanalnije stvari ne funkciknisu i ne rade, sta god da hoce covek da uradi, gde god da krene, neko sranje..najgora vlast u nasoj istoriji!

 

I samo jedan ogroman hejt za debile koji nemaju mozga i voze na letnjim gumama... pas i mater!

 

 

 

 

Link to comment

upad u temu ali šta ću, namestilo mi se

baba i deda su imali kuću iznad OFK Stadiona, gore ka Zvezdari, i tu sam provela detinjstvo, sećam se jedne zime, napadao božanstven sneg, preko puta kuće na mestu gde su danas zgrade bila staza za sankanje, godinama mi se u glavi vrti slika kako ja sa praga kuće gledam decu koja se sankaju ali ne smem da izadjem iz dvorišta jer se bojim VUKOVA!

Godinama sebi prebacujem tu nerazumnost. otkud vukovi na Karaburmi? Kad juče moja majka, koja je u istoj toj kući rođena, kreće sa nekim prisećanjima i kaže "kad sam bila mala, toliko je napadao sneg, da su smetovi bili visoki preko metar, kretali smo se stazama koje su ličile na tunele, a deda (moj, a njen otac) je morao da me prati do škole da me ne pojedu vuci!" :thumbup:

u tom grmu leži zec, ništa ja nisam dakle umislila nego me rođena majka punila sopstvenim strahovima, al dobro, bilo pa prošlo:lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...