Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Združena akcija “Krov nad glavom” je Inicijativa građana koja okuplja organizacije i pojedince ujedinjene u borbi za pravo na stanovanje.

 

Quote

Združenu akciju Krov nad glavom su pokrenuli: Ko gradi grad, Ne da(vi)mo Beograd, Socijaldemokratska unija, Jednakost, Reci NE Izvršiteljima, 7 zahteva, Marks21, Čuvari/ke vatre i Beogradska omladinska akcija

Inicijativa se bori protiv izbacivanja ljudi na ulicu i zalaže se za ukidanje privatnih izvršitelja, koji prema njihovim mišljenju samo uvećavaju siromaštvo i beskućništvo. Do sada su uspeli da spreče nekoliko prinudnih iseljenja građana a poslednji u nizu protesta organizovali su u u subotu ispred Hotela M tokom okupljanja javnih izvršitelja.
 

Izvršenje je sistemski nepravedan postupak, organizovan je tako da štiti jače, da slabima ne daje nikakvu šansu, a da su oni koji rade za jače uvek u pravu”, objašnjava za Danas, Ivan Zlatić iz ove Inicijative.
 

On kao primer navodi Trudbenik gde bivši radnici već godinama ne mogu da naplate svoja potraživanja od poslodavca koji je uništio njihovo preduzeće.
 

Svi u sistemu državnog uterivanja dugova, to jest „zaštite poverilaca“ sležu ramenima kad radnicima treba da naplate zarade i prenemažu se kako novca na računu preduzeća više nema. E, a onda isti taj državni mehanizam za naplatu dugova dođe kod tih istih radnika da njih i njihove porodice izbaci na ulicu iz stanova preduzeća koje je onaj isti poslodvac stavio pod hipoteku. Suštinska neravnopravnost je u zakonu po kom se siromašni ljudi nazivaju „dužnicima“, a moćnici se nazivaju „poveriocima“, iako je u stvarnosti situacija najčešće potpuno suprotna, kaže Zlatić.
 

Na pitanje da li su građani danas ravnopravni partneri vlasti ili gerilci u borbi za svoja prava on kaže gerilci jer “tako funkcioniše kapitalistička demokratija”.
 

Vlast nema nikakav motiv da radi u interesu običnih građana, a ima svaki motiv da radi u interesu korporacija, banaka, investitora,“poslodavaca“. Jedino pritisak građana može da natera vlast da radi u našem interesu, i to važi za svaku vlast u sistemu u kom živimo. Iluzija da je moguće nešto poput „partnerstva“ vlasti i građana, jakih i slabih, moćnih i nemoćnih, je jedan od razloga zašto smo danas ovako obespravljeni”, smatra sagovornik Danasa.

 

Link to comment
Prijavio sam jednom Beokomu, a zvao sam i elektrane.
Danas je stigao račun  bez umanjenja, pisao sam infostanu, kažu nisu dobili nikakav nalog od elektrana, navodno dobijaju ih posle 2 meseca.
Dadoše popust 50%, dal bi i sami dali ili su moji mejlovi malo pogurali...

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока

Link to comment
20 minutes ago, Timmy said:

Ladno je policija evakuisala ulice i okolne zgrade, hoce izgleda da padne taj kran i ne znaju sta im je ciniti. 

 

Ugao Bulevara sa Takovskom, veselo... 

Republika "Neće valjda"...

Link to comment

gledam jutros najnoviju digitalnu agendu digitalne srbije koju predvodi valjda srecno udomljeni onaj chandrin miljenik, ex direktor cpn, sav ozaren, ozareniji od sinishe malog u stanju najvece ozarenosti, gde ce najpametniji srbi slikavati po gradu detalje koje zele da digitalno unaprede, a koje ce onda platforma prosledjivati najboljim programerima blink.png

 

ne mogu josh da reshim shta cu s tim isuse.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Timmy said:

Ladno je policija evakuisala ulice i okolne zgrade, hoce izgleda da padne taj kran i ne znaju sta im je ciniti. 

 

Ugao Bulevara sa Takovskom, veselo... 

 

Čim sam video vest znao sam koje je gradilište u pitanju!

Nije ugao Takovske sa Bulevarom, već dole bliže Džordža Vašingtona https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2018&mm=12&dd=18&nav_category=16&nav_id=1483521

 

Bez problema je i to gradilište zauzelo čitav trotoar. Kamioni koji odvoze i dovoze materijal redovno naprave kolaps u ionako opterećenoj Takovskoj i baš me zanimalo kako to da se niti jedan saobraćajac ne nađe u blizini? 

 

Sva sreća, Skupština nije ugrožena.

Za sad.

Link to comment

upravo dosao da okacim vest o tom kranu

 

ja se vec godinama obazirem kad su kranovi u pitanju

jer ako to radi ista ekipa i po istom principu kao sve ostalo u ovoj drzavi, samo je pitanje dana kad ce se neki pasti

 

a gradiliste je ogradjeno tako da uzima celu tu stranu trotoara i znacajno skracuje vidno polje, pogotovo sto je gsp stanica odmah ispred

srecom pa se ne radi o nekoj prometnoj ulici :Jova:

 

:isuse:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...