Jump to content
IGNORED

Najbolje utakmice u istoriji


gervasius twinkleminkleson

Recommended Posts

  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • MocaVukotic

    53

  • gervasius twinkleminkleson

    15

  • radisa

    15

  • Ajant23

    12

isto..... posle ona Rosijeva tri gola
While at Perugia he was involved in a famous betting scandal (Totonero), and as a result of this Rossi was disqualified for three years though this was later reduced to a two year ban. However, Rossi always claimed to be innocent and be victim of an injustice. In his book (Ho fatto piangere il Brasile) one of the people that accused him in 1980 admitted that the accusations to him at that time were invented.Rossi returned just in time for 1982 FIFA World Cup, but Italian journalists and tifosi lamented he was in very poor shape. This view seemed to be confirmed by Italy's first, appalling three matches, in which he was allegedly described as a ghost wandering over the field aimlessly. Rossi was willing to attack but lacked the fortitude to produce.......i onda, tri komada brazilu u 1/4-finalu, dva poljacima u 1/2-finalu i jedan švabama u finalu. 6 golova na tri najbitnija meča! e tako se ulazi u legendu.
Link to comment
Cesi su dobili Holandjane 3-2, nakon vodjstva Holandjana 2-0. Znam 100% jer sam se kladio na Cehe i jos se secam srece kad je Smicer dao gol za 3-2 :)
Odlican mec! bas sam krenuo da ga stavim
Link to comment

Barcelona - Valencia, poslednje kolo sezone 2000/01 ako se ne varam, borba za 4. mesto koje vodi u CL i jedan od najjacih hettrikova od kad pratim fudbal:

Edited by Sundance Kid
Link to comment
Cesi su dobili Holandjane 3-2, nakon vodjstva Holandjana 2-0. Znam 100% jer sam se kladio na Cehe i jos se secam srece kad je Smicer dao gol za 3-2 :)
Tacno. :frust:
naravno, i zato kad bilo ko drugi pukne loptu u stativu ona se odbije u polje, a kad je pukne nemac ona se odbije u gol. i nije to sreća, već je to nemac zaslužio jer nije stao iako je gubio 2-0 u poluvremenu, i nije ga bilo briga što je Jugoslavija upravo odigrala najbolje poluvreme otkad postoji reprezentacija. i još nešto, švabe iz 1990. su najbolja jebena ekipa koju sam gledao u životu. samo da podsetim na tim iz finala: illgner, brehme, kohler, augenthaler, buchwald, littbarski, hassler, voller, matthaus, berthold (reuter), klinsmann.the untouchable.
To je stvarno bio perfektan tim i savrsen fudbal. Medjutim, meni je pored te surove nemacke ekipe ostala u secanju ona sjajna holandska generacija koja je igrala negde od 1996. do 2000. Van der Sar, Rajziger, Stam, Frank de Bur, Numan, Davids, Ronald de Bur, Koku, Sedorf, Bergkamp, Klajvert (ili tako nesto). Ni dan danas mi ne ulazi u glavu kako takav skup mamojeba nije nista osvojio. 1996. su ispali na penale od Francuza, 1998. od Brazila, a 2000. od Italije. Prosto neverovatno.
čak i onih 2:0 iz 98 mi nije ništa značilo, znao sam da neće na dobro da izađe.
Gledao sam tu tekmu sa drugom i drugaricom i odmah posle Piksijevog gola za 2-0 rekao da ce biti dobro ako na kraju ne bude 3-2 za njih. Prosto nisam mogao da zamislim da mi dobijamo Nemce.
Link to comment
Prosto nisam mogao da zamislim da mi dobijamo Nemce.
to je potpuno razumljivo. poraz u 1/4-finalu SP 1954, opet u 1/4-finalu 1958, pa pobeda u 1/4-finalu 1962, pa opet porazi u grupi na SP 1974, pa na EP 1976 (posle 2:0 na poluvremenu, uz, po rečima džajića, najbolje poluvreme koje je Juga ikad odigrala), pa opet poraz u grupi 1990, pa 1998....nema kraja tom nizu. jedina pobeda u čileu 1962 (1:0 radaković), a može da se prijavi i pobeda u finalu SP za mlade, opet u Čileu 1987. i to je sve.
Link to comment
to je potpuno razumljivo. poraz u 1/4-finalu SP 1954, opet u 1/4-finalu 1958, pa pobeda u 1/4-finalu 1962, pa opet porazi u grupi na SP 1974, pa na EP 1976 (posle 2:0 na poluvremenu, uz, po rečima džajića, najbolje poluvreme koje je Juga ikad odigrala), pa opet poraz u grupi 1990, pa 1998....nema kraja tom nizu. jedina pobeda u čileu 1962 (1:0 radaković), a može da se prijavi i pobeda u finalu SP za mlade, opet u Čileu 1987. i to je sve.
Je li Tirnanić bio trener Juge na sva ta tri četvrtfinala?A, inače, ima ekipa koje ne leže drugim ekipama...Sećam se statistika iz albuma kada sam bio klinac, bio je krug: Nemci u glavnom deru Ruse, Rusi uglavnom deru Italijane, Italijani uglavnom deru Nemce.
Link to comment
Je li Tirnanić bio trener Juge na sva ta tri četvrtfinala?A, inače, ima ekipa koje ne leže drugim ekipama...Sećam se statistika iz albuma kada sam bio klinac, bio je krug: Nemci u glavnom deru Ruse, Rusi uglavnom deru Italijane, Italijani uglavnom deru Nemce.
tirke je bio 54 i 58, u čileu su bili ljubomir lovrić i boba mihajlović.a ti krugovi vrede za te velike reprezentacije. nama malima, niko od tih velikih nije odgovarao. jedino smo špance često drali, ali i oni su slepci ko i mi.
Link to comment
tirke je bio 54 i 58, u čileu su bili ljubomir lovrić i boba mihajlović.a ti krugovi vrede za te velike reprezentacije. nama malima, niko od tih velikih nije odgovarao. jedino smo špance često drali, ali i oni su slepci ko i mi.
U stvari, verovao ili ne, Brazil nam je odgovarao. U trenutku raspada, šest mečeva, dve pobede, dva remija, i dva poraza. I, ta dva poraza jedan je bio na Mondijalu na Marakani u Brazilu, a drugi u prijateljskom meču pred raspad. Jugoslavija je dva puta bila prva u grupi sa Brazilom na Svetskim prvenstvima (1930 i 1974) i jedini je tim ikada koji je uspeo da Brazil izbaci iz grupe...Eto, barem jedan veliki nam je odgovarao... :lol:
Link to comment
U stvari, verovao ili ne, Brazil nam je odgovarao. U trenutku raspada, šest mečeva, dve pobede, dva remija, i dva poraza. I, ta dva poraza jedan je bio na Mondijalu na Marakani u Brazilu, a drugi u prijateljskom meču pred raspad. Jugoslavija je dva puta bila prva u grupi sa Brazilom na Svetskim prvenstvima (1930 i 1974) i jedini je tim ikada koji je uspeo da Brazil izbaci iz grupe...Eto, barem jedan veliki nam je odgovarao... :lol:
A i tad smo izgubili, jer smo igrali pola prvog poluvremena sa igračem manje, jer se neko čukno glavom o neku gredu, prilikom izlaska na stadion... Pa dok ga nisu pokrpili, prvih 20 minuta smo igrali sa 10 igrača...edit: Rajko Mitić se čuknuo sad sam se setio, bilo mi na vr' mozga... Edited by radisa
Link to comment
U stvari, verovao ili ne, Brazil nam je odgovarao. U trenutku raspada, šest mečeva, dve pobede, dva remija, i dva poraza. I, ta dva poraza jedan je bio na Mondijalu na Marakani u Brazilu, a drugi u prijateljskom meču pred raspad. Jugoslavija je dva puta bila prva u grupi sa Brazilom na Svetskim prvenstvima (1930 i 1974) i jedini je tim ikada koji je uspeo da Brazil izbaci iz grupe...Eto, barem jedan veliki nam je odgovarao... :lol:
brazil ne računam. oni su imali iracionalan strah od jugoslavije :lol: uvek smo igrali dobro protiv njih...i koliko god to zvuči kao mitologija, imali su veliko poštovanje prema nama. do đavola, pa ne bi nas pele zvao na oproštajnu utakmicu da nije tako.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...