Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Samo da vam kazem da nije fer da pominjete danske, nemacke, svedske... dokumetarce za koje je nemoguce naci prevod. Cudno ili ne, na ovoj forum sam naleteo trazeci bas dobre dokumentarce za download. Neke koji se pominju u ovoj temi sam vec skinuo, a iskreno iznervirao sam jer se za vecinu ne moze naci titl na srpskom.Nije da se slabo snalazim uz engleski jezik, vec imam lepu naviku da taj zanr obavezno propratim uz prevod. :)Moja preporuka je Touching the Void. Dokumetarac o dvojici alptinista, cije je penjanje na jedno od tesko osvojihvih vrhova Anda postala prava alpinisticka legenda. Triler, horor i drama, sve u jednom.link http://www.imdb.com/title/tt0379557/

Edited by nixolaus
Link to comment

"Hitler i Sper". Odgledao sam ga na RTVt Vojvodina pre par nedelja i skinuo preko torenta. Dolazi zajedno sa dokudramom "Speer und er" [tri epizode], a Sebastian Koch [Zwartboek, Das Leben der Anderen] igra Speera.

Link to comment
  • 1 month later...
noendinsight_l200707181616.jpg:ph34r::ph34r: kukala ti majka
Sjajan dokumentarac. Propustili su da objasne neke stvari i da pojasne sukobe izmedju Iracana, ali to bi zahtevalo i vise vremena. Osim toga odlican case study sadasnjeg Iraka.Moram reci da Dzordz podseca na poslednjeg, malog, degenericnog Glembaja. Ostale paralele su takodje tu.jonestown_l200610201803.jpghttp://www.imdb.com/title/tt0762111/Dokumentarac o People's Templu Jima Jonesa i najvecem masovnom samoubistvu u istoriji covecanstva. 913 ljudiDokumentarac je uzasno lose uradjen. Analiza je plitka, retko kada se ulazi dublje u pricu, zaobilaze se neke bitne cinjenice koje osecas da fale... al vredi pogledati zbog te teme koja je tako slabo obradjivanaking.jpgOvo je 3orge vec preporucio http://www.imdb.com/Title?0923752Obavezno pogledati. Jedan od najboljh dokumentaraca koje sam pogeldao

Epizoda South Parka sa Bonom U2 je zasnovana na ovom dokumentarcu.

Edited by Hustler
Link to comment
king.jpgOvo je 3orge vec preporucio http://www.imdb.com/Title?0923752Obavezno pogledati. Jedan od najboljh dokumentaraca koje sam pogeldao

Epizoda South Parka sa Bonom U2 je zasnovana na ovom dokumentarcu.

sta reci osim da mi se opet gleda samo sto sam sad ovo procitao.jedan od onih koje treba posedovati, gledati ponovo i otkrivati uvek nesto novo.
Link to comment

The King of Kong je sjajan dokumentarac. Gledao sam ga pre mesec dana. Nek ne otvara spojler onaj ko nije gledao film.

Film se zavrsava tako sto good guy obara rekord. Kada sam odgledao film, proverio sam na onom sajtu da li good guy i dalje drzi rekord, i gle cuda, bad guy ga je prestigao za neku sicu.

Edited by kojot
Link to comment
The King of Kong je sjajan dokumentarac. Gledao sam ga pre mesec dana. Nek ne otvara spojler onaj ko nije gledao film.

Film se zavrsava tako sto good guy obara rekord. Kada sam odgledao film, proverio sam na onom sajtu da li good guy i dalje drzi rekord, i gle cuda, bad guy ga je prestigao za neku sicu.

mislim da tu ni spojler ne spojlerise, film ostaje jacina za gledanje cak i kada se sve zna unapred.ko je jos mogao da rezira sa glumcima onakav psiholoski rat?
Link to comment
The King of Kong je sjajan dokumentarac. Gledao sam ga pre mesec dana. Nek ne otvara spojler onaj ko nije gledao film.

Film se zavrsava tako sto good guy obara rekord. Kada sam odgledao film, proverio sam na onom sajtu da li good guy i dalje drzi rekord, i gle cuda, bad guy ga je prestigao za neku sicu.

Taj zli guy vazi za najboljeg igraca arkadnih igrica svih vremena. Izmedju ostalog prvi je postigao perfekatan skor u Pac Manu. :Hail:
Link to comment

Kada smo kod Zitgeista, pogledah:eg_cover_200.jpgMoj drugar je uz par piva odlicno opisao ljude koji stoje iz ovih ostvarenja."Covece, odlicni su, ali sami se sebi poseru u usta na kraju. Ima smisla to o cemu govore. Bilo bi dovoljno da postave pitanje, ali zasto odgovaraju na njega i to na neki retardiran nacin. Recimo, postave pitanje, zasto treitiramo ljude iz 3. sveta tako lose, odlicna postavka, argumenti na mestu i onda sledi njihov odgovor- Pa to je sve tako, zato sto su vanzemaljci zauzeli belu kuci kada su izasli iz Niksonove glave!!!" :blink: Tako sam otprilike i ja video EndGame

Link to comment

digitalni andjeosvetske zavere protiv srba i pravoslavlja...mikrocipovi za pracenje ljudi, satana, masoni, vatikan, amerikanci, jevreji, katolici, papa, bler, bus, klinton, olbrajtova, bil gejst, microsoft, rokfeler, opus dei, tito, nato, ujedinjene nacije, evropska unija, sekte, djavo, pakao, siptari, hrvati, muslimani, internet, ibm, droga, alkohol, globalizacija, 11. septembar, dzon keri, sadam, osama...i tako to na tu temu...inace u sibiru su kopali rupu radi isrtazivanja zemljista i iskopali su nekih 14-15 kilometara...i odjednom ta dzinovska burgija nije imala nikakav otpor...oni spuste dole mikrofon i sta su imali da cuju...krike izgubljenih dusa...dosli ladno do pakla...ima i snimak poslusao sam ga i stvarno zvuci jezivo u jednom trenutku zbog cinjenice da to neko moze da smisli i da tako dobro realizuje...znak mira je ustvari okrenut krst sa izlomljenim kracima...i tako ima dosta toga interesantnognikola kavaja - lovac na titanije ga ulovio mada je imao genijalne planove

Link to comment
Gasherbrum - Der leuchtende BergDokumentarac Wernera Herzoga o Reinholdu Messneru, jednom od svakako najpoznatijih alpinista u 20-om veku, i njegovom pokusaju da se, u paru sa Hansom Kammerlanderom popne na vrhove Gasherbrun 1 i Gasherbrun 2 sukcesivno bez vracanja u base camp. Skoro uopste se ne bavi samim planinarenjem, koliko pokusajem da se objasni motivacija ljudi koji se time bave. Preporuka.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...