Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

ako ti se to dopalo onda obavezno pogledaj generals at war (national geographic).
danke. downloading.u medzuvremenu, pogledao bbc dokumentarac iran and the west. nije loshe. ako neko zna josh neki dobar o tim pizdarijama na bliskom i srodnim istocima, nek predlozi. to mi je bash nesto zanimljivo lately Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment
shta je najbolje o severnoj koreji ?
ja reko par postova gore, al ajd da ponovim. Film se zove "welcome to north korea", autor je Peter Tetteroo, dobio je Emi nagradu 2001. Edited by Grunf
Link to comment
Synth Britanniapreporuka
Prezvakavanje 100 puta jednog istog. U stvari, vredi samo zbog Andy McCluskey-evog: "POP?? How dare you call us 'pop' ??! We are experimental, influenced by pre-war avantguarde and obscure German Krautrock"Yea right, pricaj to svojoj deci :D
Opet prezvakavanje 100 puta jednog istog i to cak sa ogromnim propustima: Ash Ra Tempel, Guru Guru, Floh de Cologne, La Dusseldorf, Brainticket (dal je Popul Vuh bio? zaboravih sad). Vredi samo zbog intervjua sa matorcima koje su snimili, svi odreda face, pogotovo Czukay. Ima nemacki TV dokumentarac o Krautrocku, u tipa 3 (ili 6) epizoda, al ni to nije bog zna kolko bolje (koncertni materijal su glavni filleri).
Link to comment
tv produkcija, druze. ne znam sta drugo ocekujes?
Tebi u svakom slucaju hvala na linku, jer ovo jeste nesto sto me zanima. Sto se tice filmova samih. mozda sam ocekivao da se udalje od percepcije javnog mnjena o elektronskoj muzici u Britaniji/Krautrock pokretu u Nemackoj i da nam kazu nesto sto dosad nismo culi ? Oba dokumentarca imaju za teme dva vrlo rasprostrta i heterogena kulturna fenomena o kojima bi se moglo jos mnogo sto sta reci, ali su oba robovala jednom istom strahu, strahu od nezainteresovanosti za odabranu tematiku ukoliko se ne ide tacno u korak sa najzvanicnijim popkulturnim kanonima i zurnalistickim percepcijama o te dve teme. TV produkcija ili ne, postoje dva nacina da se rade dokumentarci sa onolkim pretenzijama u startu: pravi nacin ili nenacin. U tom smislu, ovo je srdacna preporuka:made_in_sheffield.jpeg
Link to comment

Pozdrav,pokusavam da pronadjem sledece filmove bez uspeha:- The Killing Terraces- Better to have been killed- Schools in the crossfire- Six stories - Quest for peacefilmovi mahom imaju veze sa Nepalomako je neko pogledao neki od ovih filmova, ili zna gde mogu da ih skinem, bio bih zahvalan za linkhvala u napred

Link to comment

The power of the poor http://www.thepowerofthepoor.com/Gledala ga pre neki dan. Hernando De Soto govori o ilegal and extralegal ekonomiji u Peru-u. Porelom Peruanac , odrastao u Svajcarskoj daje zanimljivu paralelu izmedju sistema u ove dve drzave i objasnjava kako je Svajcarska prerasla u ovo sto je danas od jedne vrlo siromasne zemlje za samo 100 godina. Ko voli politiku i globalnu ekonomiju film je odlican.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...