Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Terry Jones' Medieval LivesOdlično !Osam kraćih (40-tak minuta) epizoda, od seljaka do kralja, ispravlja uvrežene krive drine, pismenost, sloboda žena, popovi. Apsolutno fantastično, posebno zato što sam u školi učio drugačije.

Link to comment
  • 3 weeks later...
History of Britain od Simona Schame. Set od 5 DVD-ova u kojem čovek vrlo artikulisano prepričava i objašnjava odabrane momente u istoriji Britanije (od starog Rima pa na ovamo).
Odgledao još u dok sam bio pod vlašću kraljice staramajke. Pravljeno od Britanca za Britance, pa tek onda za nešto drugo.
a i ruku na srce nije se baš pretrgao oko toga šta su npr. Englezi radili Škotima i obrnuto, koliko je bilo priče o tome šta je Elizabeta uradila Meri i obrnuto. Kada se priča o Longšenksu, nije bitno šta je Edvard radio Škotima, ali je bitno šta je radio Jevrejima.
Ovde ima "malo" više :)http://www.bbc.co.uk/programmes/b00fl78xOvo je dobro tj. onoliko dobro koliko može nešto što se pravi za televiziju. Može se skinuti na manje više svim torrent siteovima. Preporuka. Ja jedva čekam najavljeni nastavak za ovu godinu i ozbiljno razmišljam da kupim originalne DVD-ove čim budem u prilici.
Link to comment
Terry Jones' Medieval LivesOdlično !Osam kraćih (40-tak minuta) epizoda, od seljaka do kralja, ispravlja uvrežene krive drine, pismenost, sloboda žena, popovi. Apsolutno fantastično, posebno zato što sam u školi učio drugačije.
Mislim da je taj (ili neki drugi o srednjovekovlju, gde je Jones narator?) dokumentarac debelo kritikovan, da ipak iskrivlja istinu. Tačno je da su dark ages u školi oslikani malo previše dark, ali nisu bili tako do jaja kako taj dokumentarac veli. Ima čak i nekih baš školskih grešaka. Saću da istražim, jer sam o tome davno nešto bunario.Edit: Ne, to su bili "Barbarians", tu ima dosta flaws. Ne znam ništa o Medieval Lives. Edited by Buck Naked
Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
garden-poster.jpgThe Garden - zanimljivo. jedan od onih koji u stomaku izazivaju mucninu zbog osecaja nemoci.1808433117p.jpgWinged Migrations - sjajni snimci i ne tako sjajan dokumentarac. jednostavno, negde na pola filma ti je vec muka lepih snimaka ptica koje lete. malo me nervirali i jeftini specijalni efekti koje su negirali na pocetku filma.+odlican i tezak novi Louis Theroux - The City Addicted to Crystal Meth
Link to comment
ako iko ima ideju gde pogledati Videocracy Erika Gandinija, bio bih zahvalan
Kasnim mesec dana, ali tek sam sinoć na ovo naletela.Ako još nisi našao- imaš na mininovi.A preporuka za kojota- meni se svideo Big Rig (2008), o kamiondžijama u SAD, o tome kako gube posao i kako izumiru.Mada, ja volim te americana dokumentarce sa hintom deep south-a, potlačenih grupa i medjuklasnih jazova. Ne znam tvoj ukus.Btw, pogledala sam temu jer sam videla tvoj post, pa pomislila da si ti predložio nešto. :lol:Da, odgledala i Letter to Anna, o Ani Politkovskoj. Reč je o kolažu materijala koji je sakupio neki francuski novinar koji je želeo da uradi reportažu o njoj: intervjui sa Politkovskom, njenom porodicom, članovima Nove gazete, skica stava koji Rusi imaju prema Čečenskom ratu.Dobar je, ali težak.
Link to comment
Kasnim mesec dana, ali tek sam sinoć na ovo naletela.Ako još nisi našao- imaš na mininovi.A preporuka za kojota- meni se svideo Big Rig (2008), o kamiondžijama u SAD, o tome kako gube posao i kako izumiru.Mada, ja volim te americana dokumentarce sa hintom deep south-a, potlačenih grupa i medjuklasnih jazova. Ne znam tvoj ukus.Btw, pogledala sam temu jer sam videla tvoj post, pa pomislila da si ti predložio nešto. :lol:Da, odgledala i Letter to Anna, o Ani Politkovskoj. Reč je o kolažu materijala koji je sakupio neki francuski novinar koji je želeo da uradi reportažu o njoj: intervjui sa Politkovskom, njenom porodicom, članovima Nove gazete, skica stava koji Rusi imaju prema Čečenskom ratu.Dobar je, ali težak.
hvala na preporuci :)uh, to su meni najzanimljiviji dokumentarci.mozes da pogledas this is america. tri dokumentarca "about bizarre and unusual practices in the USA" ( ovo je sa imdb-a i najbolji je opis). ja sam pogledao prvi, a ostali su mi zapakovani i ne mogu da se setim passworda. :lol:preporucujem i the lost world of communism. odlican serijal o zivotu ljudi u ddr-u, rumuniji i cehoslovackoj. stvarno vredi pogledati.
Link to comment
This is America mi super zvuči.:) Ima li negde torrent? Mrzi me da se cimam sa rs linkovima, istekao mi je nalog odavno.
pa sta ce ti nalog? samo skini cryptload program i skidas bez naloga. jos ako imas ADSL mozes da skidas bez onog cekanja. mogu da ti dam rs linkove ako ne nadjes torrent.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...