Jump to content
IGNORED

Dokumentarci


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

jesam ja jedini koji misli da je zeitgeist ok? :( misim, oduvek su me nervirale teorije zavere i sve sto ima veze sa tom tematikom, ali meni se svidja kad neko sa 0 dolara izazove nekakvu reakciju i privuce toliku paznju. mozda je to zato sto sam se odusevio kad su pustili onaj kratki animirani film kao pozadinu sjajnoj minijaturi georga carlina, uz odgovarajucu muziku.
malo sa zakasnjenjem, meni je zeitgeist dobar, volim sve te zavere i apriori im verujem sve dok me nesto ne ubedi u netacnost.ima i digitalni andjeo 1 i 2, mada je dovoljno pogledati samo 2. kad se preskoce religiozna tumacenja kojih ima dosta, i malo dave, ima dosta zanimljivosti.takodje i freedom to fascism, to je radio aaron russo, filmadzija iz zeitgeist koji se druzio sa rokfelerom, tu je glavna tema porez na prihode u usa, za koji ne postoji pokrice u zakonima.
Link to comment
The Story Of Anvil...Rockumentarac koji me je rasplakao, zasmejao, rasplakao. Mjetal nece umreti nikad. NIKAD! Hocu da usvojim metalca i da ga mazim po glavi i da mu dam da jede i sve sto mu treba. Ovaj film vraca veeru u zivot.lips_robb_anvil.jpg
8/10Odlicne, odlicne stvariNajgore je sto su oni uzasno predani i stvarno veruju u to sto rade toliko da su ceo su ceo zivo posvetili svom bendu i imaju stvarno mnogo momenata iskrenosti kakve se srece retko u zivotu, medjutim kada ti posle toga stavi kadar gde sviraju pred 15 ljudi ili kako su ispaljeni na sve strane, moras da im se onako podcenjivacki nasmejes. Posle toga naravno opet dolazi njihova predanost i iskrenost.
Link to comment
  • 2 weeks later...

malopre odgledah BBC-jev dokumentarac o pijanisti koji ima Tourette's Syndrome, tj o povezanosti Turetovog sindroma sa kreativnoscu.ima na jutjubu ako neko oce da pogleda:http://www.youtube.com/watch?v=RAcMBfKYjvs

Is there really such a thing as the mad genius? Can an illness be both a blessing and a curse?At seven years old, Nick van Bloss started shaking his head, grinding his teeth and making wild whooping noises. Nick had Tourette's syndrome. No medical intervention helped him. But one activity stopped it all...The moment Nick placed his hands on the piano keys his symptoms vanished. By the age of 20, he was an award winning international pianist. He felt sure that his illness had made him the success he was.But there is a catch. The brain state necessary for his genius can also be dangerously close to mental chaos. Nick's personal journey reveals how close he came to the edge and how determined he is to triumph.
http://www.bbcmusicmagazine.com/news/piani...rome-back-stage
Link to comment
  • 2 weeks later...

made in americavisokobudzetni dokumentarac o bandama crips i bloods. narator je forest whitaker. ovo morate pogledati, cak i ako vas ne zanima ta tematika. ovaj dokumentarac vise govori o polozaju crnaca u americi u poslednjih 50 godina nego o cripsima i bloodsima. vrhunski dokumentarac.20th Century Battlefields sjajan bbc serijal o najznacajnijim bitkama u 20. veku.dajte neke preporuke, ne znam vise sta da gledam.

Link to comment
made in americavisokobudzetni dokumentarac o bandama crips i bloods. narator je forest whitaker. ovo morate pogledati, cak i ako vas ne zanima ta tematika. ovaj dokumentarac vise govori o polozaju crnaca u americi u poslednjih 50 godina nego o cripsima i bloodsima. vrhunski dokumentarac.
Sjajan dokumentarac. Preporuka. Edited by mandingo
Link to comment
@mandingo: Jesi li i ti to odmah skinuo i pogledao. :lol: Odlicno obradjena prica.
Ne. Gledao sam ga juce ali sam skroz zaboravio da prijavim na forumu. Sad kad ga je kojot spomenuo, rek'o da ga i ja pohvalim, ono, kao autoritet. :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...